Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Hvala oboje za info i fotke!

 

Trenutno su najizgledniji IndiGo i SpiceJet, mada cu verovatno jedan od njih da zamenim sa Air India letom, jer hocu da vidim novi laundz na T3 u Delhi-ju.

Mi smo doleteli iz Moskve u Delhi, na international deo Indire Gandi aerodroma. Za 'domace' letove u Jaipur i Varanasi Spice Jetom smo isli sa drugog dela aerodroma koji je udaljen od intern. pola sata voznje taksijem. Znacajno je manji i 'siromasniji' od onog sa medjunarodnim letovima.

 

Inace smo  skoro na sve aerodrome ulazili iskljucivo uz pokazivanje karte tesko naoruzanim pripadnicima policije na vratima, bez karte nije moglo. Na povratku smo na let za Moskvu dosli 10 sati ranije i kad smo usli u zgradu vise nas nisu pustali napolje. Morali smo 4 sata da sedimo (vise stojimo jer nema puno stolica) u nekoj medjuzoni sa 1 Costa Cofe i jos 3 'kioska' brze hrane da bi nas 6 pre leta posle bezbedonosne kontrole pustili u zonu sa restoranima, prodavnicama i foteljama za odmor.

Link to comment

Mi smo doleteli iz Moskve u Delhi, na international deo Indire Gandi aerodroma. Za 'domace' letove u Jaipur i Varanasi Spice Jetom smo isli sa drugog dela aerodroma koji je udaljen od intern. pola sata voznje taksijem. Znacajno je manji i 'siromasniji' od onog sa medjunarodnim letovima.

 

 

I dalje je vecina LCC-a [GoAir, IndiGo, SpiceJet] na tom manjem terminalu [T1], a Air India i domace i internacionalne letove obavlja sa T3 [taj noviji, moderniji]

Link to comment

Ja sam leteo sa British Airways, London-Chennai, bese Jul mesec...Sleteli nesto sabajle,jos se nije bilo razdanilo. Zgrada u ne bas sjajnom stanju,okrecem se I nigde ne vidim klima uredjaje, pa pomislim da ih I nema. Dalje pomislim da je to super,jer ako nema klima uredjaja, a temperature u zgradi je prijatna, onda to samo moze da znaci da je I napolju prijatno. Kad sam izasao,shvatio sam da u zgradi ima pomenutih uredjaja,sta vise, da odlicno rade,jer je napolju bilo oho-ho stepeni. Entuzijasta, stigao sa zapadnoevropskih 20 na indijskih 45... A taksisti dosadniji od trgovaca na turskom primorju...

A ovu tesko naoruzanu policiju na vratima,koju witch pominje, vec sam bio zaboravio. Na aerodromu Chennai ima (bilo je) cak I pravo mitraljesko gnezdo pored ulaza, sa sve vrecama sa peskom.Isto to sam vidjao I na ulazu u metro u centru Delhija. Takodje u centru, kod India Gate, uvek prisutna dva dzipa puna tesko naoruzane policije...Ali dobro, ja gledam svoja posla,oni gledaju svoja, I svi zadovoljni...

Link to comment

Koliko moze da traje let Beograd/Mikonos pa po prijemu putnika Mikonos/Krit? 

 

Kako da izracunam majkumu

Edited by Caligula
Link to comment

ako je carter, do mikonosa stize za nesto manje od dva sata, mislim oko sat i 40. za posle ne znam, ali racunaj da ako cekate da izadju putnici na mikonosu, to traje najmanje pola sata, pa onda poletanje.

Link to comment

Izvor: novosadski "Dnevnik":

 

Комерцијални летови са Ченеја већ догодине?
 
Руководство ченејског аеродрома има план да већ следеће године с њихове писте почну комерцијални летови малих авиона, сазнаје „Дневник”. Потпредседница Владе и министарка саобраћаја Зорана Михајловић најавила је
  • aero_2.jpg
 

 (Фото: А. Ерски)

 

 

 ових дана да би део малих аеродрома у Србији, од њих укупно 25, требало да уђе у заједничко предузеће. Намера је да се они формално припоје београдском аердрому „Никола Тесла” и да се на тај начин покуша развијати туризам и авио-саобраћај у Србији.

С друге стране, у Аеро-клубу „Нови Сад”, који је власник ченејског аеродрома – а који министарка није ни помињала у том контексту – кажу да они имају другачије планове који су веома близу остварења. Председник Управног одбора клуба познати пилот Стева Попов каже за наш лист да би већ следеће године ченејски аеродром требало да буде оспособљен за комерцијалне летове.

– Са Ченеја би саобраћали мали авиони у регионалном саобраћају – објашњава Попов. – Намера нам је да повежемо аеродроме у региону, попут будимпештанског, бањалучког, нишког... Аеродром сличног типа постоји у Печују у Мађарској и функционише веома добро. То нам је на неки начин узор како треба да радимо.

Он додаје и да је Нови Сад својеврсна раскрсница авио-саобраћаја, изнад којег дневно прелети око 1.000 авиона, од којих је одређени део малих бизнис-авиона.

– Неки од њих би сигурно слетели у Нови Сад да сервисирају летелицу, да напуне гориво и слично – наводи наш саговорник.

Он каже да би то требало да се спроведе у партнерству с приватним капиталом, о чему су договори већ постигнути, као и да у међувремену аеродром треба да добије све потребне дозволе за обављање комерцијалних летова.

Осим тога, Попов наводи да би – уколико би и постојала намера државе да и Ченеј припоји „Николи Тесли” – то било тешко изводљиво, пошто је власник аеродрома Аеро-клуб „Нови Сад” а власник писте АП Војводина.

Зорана Михајловић је прекјуче најавила да би неки од 25 малих аеродрома у Србији требало да се обједине под капом београдског аеродрома. Она је рекла да је за сада сигурно да ће шест аеродрома бити у оквиру предузећа „Аеродроми Србије“, а разговара се и с осталима јер су неки цивилно-војни, а неки само војни који се не користе.

– Сасвим је сигурно да ће ту бити аеродроми у Нишу, Ужицу и Краљеву – рекла је Зорана Михајловић.  

В. Чворков

 

Link to comment

Smem li da ponesem svoj sirup protiv kaslja?

 

Za hranu za dete cu da ostavim nekom od roditelja da ti odgovori.

 

Sto se tice sirupa, moze samo ako je u posudi manjoj od 100ml [i onda u onoj kesici od 1 litra].

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...