Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

@ Etihad Guest + Air Serbia

 

http://www.airserbia.com/sr-rs/etihadguest

Ako neko skuplja milje, evo info iz prve ruke kako to ide: pogleda se da li je zeljeni grad na listi i ako jeste, nazove se ili ode u poslovnicu. Sa kartice skinu navedeni broj milja za to odrediste, i kao i pre, plate se samo aerodromske takse. Mogucnost da se doplati za milje koje fale ne postoji jos uvek, ali jeste u planu za godinu-dve.

 

 

Frankfurtski aerodrom dobio dozvolu za novi terminal

13.08.2014 / Izvor: Aviokarta.net


Aerodrom u Frankfurtu je uspeo da dobije dozvolu za izgradnju trećeg terminala.

Izgradnja trećeg terminala je od ključne važnosti za povećanje aerodromskog kapaciteta koji bi, uzimajući u obzir trenutni godišnji rast broja putnika, bio dostignut najkasnije 2021.

Aerodromski operater Fraport, koji upravlja trećim evropskim aerodromom prema prometu, godinama je u sukobu sa lokalnom zajednicom koja se protivi njegovom širenju.

Najveći razlog je buka, a stanovništvo oko aerodroma je uspelo da pre nekoliko godina izdejstvuje obustavu svih aviooperacija preko noći. Oni sada traže da se ta noćna pauza produži za još dva sata, što bi značajno otežalo rad inače preopterećenog aerodroma.

Prošle godine je na aerodromu u Frankfurtu bilo registrovano preko 52 miliona putnika, a njegov trenutni maksimum iznosi od 64 do 68 miliona putnika.

Navodno bi prva faza izgradnje novog terminala trebalo da bude gotova do 2021. i da se tada poveća kapacitet aerodroma za dodatnih 25 miliona putnika. Prva faza će koštati više od dve milijarde evra. Njena izgradnja bi trebalo da počne već naredne godine, a završetak se očekuje do 2021.

 

 

Fraport == unendliche Baustelle

Link to comment
  • 2 weeks later...

@ jms_uk

Ja leteo pre 5-6 godina na liniji Chennai-New Delhi,domacom kompanijom (ne secam se kojom) I bio prijatno iznenadjen. Usluga (I cena), cistoca aerodromske zgrade, stanje aviona, bez razlike u odnosu na Evropu. Nisam to ocekivao s'obzirom na stanje svega ostalog. Na aerodromu Indira Gandi, na displeju stalno ide obavestenje "ne dozvolite da vas taksisti kradu,koristite pre-paid taxi uslugu". Stanem u red, sacekam nekoliko minuta, kazem gde zelim da stignem I platim, a taksista dodje I odveze me tamo po realnoj ceni...Naravno, "tip" obavezno moras da das, bez toga ne moze...

Link to comment

Ima li neko iskustva sa [letenjem na domacim letovima] indijskim avio kompanijama?

 

Air India, GoAir, IndiGo, SpiceJet?

Imam ja, iz februara 2011. Ne secam se bas tipova aviona ali mogu da 'vratim u secanje udobnost, cistocu, uslugu i sl.

 

Iz Jaipura do Mumbaia sa Jet Airways, imali smo i obrok, indijski naravno. Odgledala 'na sedistu' ispred sebe neki putopis iz 'travel' kolekcije, jedna saputnica 'domaci' film, jedna vrtela muzicku arhivu, udobno, cisto i nakon sumiranja utisaka na povratku u Srbiju svi se slozili da nam je to bio najbolji domaci let.

 

Iz Mumbaia do mislim najjuznijeg aerodroma u Indiji, Trivandrum leteli sa IndiGo. Oni su nam bili na drugom mestu. Nema obrok, samo male flasice s vodom, sve ostalo sto bi pojeo/popio se naravno placa. Zapamtili ih po jako simpaticnaoj posadi, tri poptuno iste kao klonirane 'domacice aviona', kao nacrtane. Bio je neki manji avion pa je nama sitnijih gabarita bilo taman ali ovi malo krupniji su se bunili da je tesno. I zapamtili da je sve bilo skoro sterilno cisto.

 

Iz Trivandruma na istok, u Chennai smo leteli sa Air India. Dobro je sto bese samo taj jedan put. Za izbegavanje je. Avion iz praistorije, svako drugo sediste neispravno, u poslednjim redovima je bukvalno i nedostajalo po neko. Nije bila ni flasica vode u ponudi. Bio je suncani dan, vedro a avion propada, trese se. I sva objasnjenja i oglasavanja na hindu, nista na engleskom. Verovatno zato sto je 'domaci let.

 

Iz Chennaia za Delhi a potom Varanasi i na kraju Varanasi Delhi sa Spice Jetom. Sasvim dobro. Opet neki manji avion ali uredno, cisto i udobno. Ako se dobro secam i tu su nam bile podeljene flasice sa vodom ali ne znam da li je uopste postojala mogucnost za kupovinu necega dodatnog. Verovatno da jeste.

 

Sve u svemu, po meni je IndiGo za svaku preporuku sto ne znaci da ove druge treba posto poto izbegavati. To su ipak utisci iz 2011.godine, mozda se nesto i promenilo u medjuvremenu.

Link to comment

Hvala oboje za info i fotke!

 

Trenutno su najizgledniji IndiGo i SpiceJet, mada cu verovatno jedan od njih da zamenim sa Air India letom, jer hocu da vidim novi laundz na T3 u Delhi-ju.

Link to comment

Hvala oboje za info i fotke!

 

Trenutno su najizgledniji IndiGo i SpiceJet, mada cu verovatno jedan od njih da zamenim sa Air India letom, jer hocu da vidim novi laundz na T3 u Delhi-ju.

 

Sad si nasao da im odgovars kad je meni hitno za cigaretu a imam jos 20 min. Na free wifi :)

Ti bi trebao da znas ovaj aerodrom uzduz i popreko.

Serem se u vreme.

Link to comment

Da li je moguce da nema nigde na heatrow T3 da se pusi? Ubedjena sam da sam nehde videla proali put a sada kada ih pitam kaze da je svuda zabranjeno

 

Jesi li landside ili airside?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...