Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Tri flajke mogu da prođu ako nisi baksuz da baš tebe odvoje na random kontrolu od svih putnika. Ako letiš na neki veliki aerodrom tamo carina obično nije dokona kao na Tesli pa imaju vremena samo da pregledaju ljude koji vuku po 5-6 kofera na kolicima. Ako ideš sa jednim koferom i izgledaš kao turista a ne neki lik koji se nameračio da preseli svoju kompletnu pokretnu imovinu u Španiju, 99% te neće ni pogledati.

 

IMHO veća briga od carine treba da ti bude maksimalno dobro pakovanje te rakištine. Ni za živu glavu nemoj da ubacuješ flaše u prtljag ako ih nisi dobro obložio, umotao, upakovao... i na kraju razdvojio što je moguće više. Veruj mi da ne želiš da ti se par litara radže razlije po koferu punom stvari.

Link to comment

Ja sam alkohol pakovao na sledeći način: flašu u onu kutiju od viskija ili čega već, a unutra donji veš kao bafer. Mogu i da se dobacuju torbom, neće se razbiti.

Link to comment

Ako nema takvih kutija pri ruci, uvek može da se umota u majicu, pa ubaci u nogavicu od pantalona i dobro ušuška među ostale stvari. Onda mogu i da bace kofer iz aviona na beton, flajka će preživeti. Svaki put nosim iz Beograda tri flaše vina (po koferu), ultra dragocen tovar.

Link to comment

preporucujem ulaziti u avion dopingovan alkoholom (npr. Absolut votkom) a onda samo dolivati

 

Ne preporcujem air serbia, izludese me sa turskim melosom i nadrkanom posadom i kasnjenjem. klopa dobra bar vizuelno.

 

Preporuka za bisnis klasu montenegro airlines, skuplja od ekonomske air airserbia za 30-40$. Nemaju votku ali imaju setacha.

Link to comment

Da li je neko leteo portugalskim TAP-om?

 

Treba da rezervisem karte ovih dana, pa me cisto zanimaju iskustva kakvi su.

 

TAP je kao trebao ovog leta da počne da direktno leti iz Begiša za Lisabon i lepo smo pre par meseci rezervisali povratne karte do portugalske metropole. I sve je bilo OK do pre par dana dok nisu poslali imejl u kojem nas obaveštavaju da su napravili "rebooking", pa tako umesto oko dva po podne, treba da se nacrtamo na aerodromu u osam ujutru, pa da letimo prvo do Beča (Austrian Airlinesom) i tamo da čekamo 4 sata let to Lisabona. U povratku isto - presedanje i čitav dan čekanja na bečkom aerodromu i let za Begiš opet nekom drugom kompanijom ...

 

Nismo verovali negativnim komentarima na račun ove aviokompanije na forumima, ali sada smo se i lično uverili ...   

 

BTW, da li je neko imao iskustva sa promenom već utvrđenog bukinga od strane kompanije, da li postoji pravo na povraćaj novca zato što ova promena drastično menja broj časova provedenih na putu? 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...