Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Mozes i da rezervises kartu za nazad. Posle dva dana ce ti ponistiti rezervaciju kad ne platis, a u trenutku prvog leta imas kartu za nazad, mozes i da odstampas pa da im pokazujes ako traze.

Link to comment

Ali lukavi granični policajci onda uzmu rezervaciju, malo je prouče i skontaju da je to samo rezervacija, pa im budeš još sumnjiviji.

 

Belch, odštampaj hotelsku rezervaciju ako imaš printer pri ruci (i ako uopšte odsedaš u hotelu) i ponesi nešto kešovine tipa 600-700 evra, što više to bolje. Ne bi trebalo da imaš probleme ali radi se o tome da su zbog bulšita o azilantima srpski granični policajci dobili ovlašćenja da vrše profajling putnika po sopstvenoj proceni a onda su ta ovlašćenja spuštena sve do zaposlenih u avio kompanijama koji rade check-in na aerodromu. Ako panduracija, kakva god da je, barem ima neko iskustvo u presretanju azilanata i ljudi koji su u nekoj vrsti trafikinga, ovi na šalterima to iskustvo nemaju tako da sve provere baziraju što na krutom praćenju indikatora™ (karta u jednom pravcu, neposedovanje keša ili rezervacije), što na ličnim predrasudama (ten kože, ime i prezime), što na raznim frustracijama koje su tog jutra doneli od kuće na posao.

 

Nije mi namera da te plašim, samo ponesi sa sobom sve što može da ti bude od koristi. Ja uvek nosim iako nikada nemam probleme.

Link to comment

Onaj ko iz Srbije putuje u zemlje EU sa kartom u jednom pravcu.

 

Može da posluži i overen izvod iz banke ukoliko aerodromske šalteruše nisu ustale na levu nogu tog jutra.

Edited by beowl
Link to comment

jel uzimao neko avio kartu u jednom pravcu a vratio se na drugi nacin?

drugarica paranoise a ja planiram da se vratim kolima

jel ce me vratiti sa aerodroma?

Nema razloga za brigu, ponesi dovoljno keša i(li) neku kreditnu karticu (Visa, Master) ...

 

Iskustva su različita, u najvećem broju slučajeva ne pitaju i ne traže ništa ... Začudo, najradoznaliji je bio policajac na aerodromu u Rigi ... Takođe, dosta zavisi i od popunjenosti pasoša. Ako je prazan, bez pečata, onda je sumnjiviji, barem tako podučavaju granične policajce ...

Link to comment

Svaki komad prtljaga koji ide u kargo aviona moze da ima dozvoljenu tezinu do 32kg. Platis prilikom rezervacije i ne boli te glava (mada ruke otpadaju :cry: ). Provereno iz licnog iskustva.

Link to comment

Naplate ti po kilogramu sve iznad "dozvoljenog", tj stavis u drugu torbu (i naplate naravno). Nece ti odbiti prtljag.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Ja sam jednom po povratku iz Brisela u kofer stavio 10-ak limenki i cekirao torbu bez problema. Doduse to je bio JAT.

 

Trebalo bi da moze.

Link to comment

neće ti aviokompanija praviti problema, već carina na odredištu. Imaš pravo na litar rakije ili sličnog pića, čini mi se. Ako te uhvate, oduzeće višak. (plus ćeš eventualno platiti nešto)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...