Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pa ne znam ja danas otisao u banku da podignem ostatak i racunao ostace 72-3 evra kad mi lik rece imate 52-3 evra. Dal je skinuto ili rezervisano ne znam.

Karte sam kupio. 4.7.

Edited by Moća
Link to comment

Ljudi platio sam karte Intezinom internet karticom. Ali po mojim proracunima trebalo je da mi skinu 427e a oni mi skinuli 447e. Ovaj iz banke mi kaze da mi nista nisu oni skidali. Jel moguce d apostoji neki skriveni namet od 20e?

 

Da li tvoj proracun ukljucuje i naknadu za koriscenje u inostranstvu?  Dynamic currency conversion?

 

 

Da li je taj racun u evrima ili dinarima? U kojoj valuti si platio karte?

Link to comment

Odlicno, hvala.

Imas li ideju zasto je takva razlika u cijeni? Ugradjivanje™ agencije nije opcija.

 

Mozda ove online agencije imaju pristup consolidator fares, a tvoja drugarica nema?

Link to comment

Mozda ove online agencije imaju pristup consolidator fares, a tvoja drugarica nema?

Moguce da je to.

Uglavnom Tripsta se cini skroz ok.

Link to comment

Call centar banke Inteza je 011 30 10 160

 

Kod plaćanja visa internet karticom obično se rezerviše 3-5% više od početnog iznosa plaćanja. To nije politika banke već je određeno od strane VISA kompanije. U proseku vreme do  završetka transakcije je 7 do 10 dana, tada će biti oslobođena i rezervisana suma koju ćeš moći da podigneš.

 

U slučaju da je ipak naplaćena puna suma, odeš do ekspoziture i podneseš zahtev za reklamaciju. Uz to prilažeš potvrde o iznosu plaćanja (printscreen ili mail potvrde rezervacije).

 

Napomena 1 - neosnovana reklamacija se naplaćuje prema tarifi banke (5 evra).

 

Napomena 2 - ako se visa internet karticom plaća iznos u valuti koja nije evro (npr. HUF), onda postoje 2 konverzije: HUF-dinar i dinar-evro što uvećava krajnji iznos.

Link to comment

Da li tvoj proracun ukljucuje i naknadu za koriscenje u inostranstvu?  Dynamic currency conversion?

 

 

Da li je taj racun u evrima ili dinarima? U kojoj valuti si platio karte?

Devizni racun je u pitanju. Vise internet kartica. Uplatio sam 500 evra a na Wizzair-ovom sajtu sam namestio da platim u evrima, mada mi stigao proracun kad sam platio u forintama.

Call centar banke Inteza je 011 30 10 160

 

Kod plaćanja visa internet karticom obično se rezerviše 3-5% više od početnog iznosa plaćanja. To nije politika banke već je određeno od strane VISA kompanije. U proseku vreme do  završetka transakcije je 7 do 10 dana, tada će biti oslobođena i rezervisana suma koju ćeš moći da podigneš.

 

U slučaju da je ipak naplaćena puna suma, odeš do ekspoziture i podneseš zahtev za reklamaciju. Uz to prilažeš potvrde o iznosu plaćanja (printscreen ili mail potvrde rezervacije).

 

Napomena 1 - neosnovana reklamacija se naplaćuje prema tarifi banke (5 evra).

 

Napomena 2 - ako se visa internet karticom plaća iznos u valuti koja nije evro (npr. HUF), onda postoje 2 konverzije: HUF-dinar i dinar-evro što uvećava krajnji iznos.

Pa tih 20e bas i dodje otprilike 5%

Videcemo narednih dana

Link to comment

Poslala mi firma security alert za putovanja u USofA. Elem, pobrinite se da vam telefon, tablet i laptop budu napunjeni na aerodromu inače neće da valja:

 

 


All flights continue to operate as normal but travellers may be subject to additional searches and questions. So we would advise you to arrive in good time for the various stages of your journey, including check-in, main security search areas and at the boarding gate.

The main change is that travellers with any electronic or battery powered devices (mobile telephones, tablets, e-books, laptops, etc.) may be required to turn on their device in front of security teams and/or demonstrate the item’s functionality.   If, when asked to do so, travellers are not able to demonstrate that their device has power, they will not be allowed to fly on their planned service.

It will not be possible for anyone to place the item in their hand or hold luggage - they will have to leave the item behind or rebook an alternative flight.   Travellers will still be able to use their electronic devices on board subject to the normal operating rules.

Link to comment

Купио сам мајци и пријатељици две ер србија повратне карте за истанбул за септембар. И послали ми они два мејла. И сад ми није јасно дали то треба да се штампа или само показују пасош на чек ину. Када сам другарици куповао за виз ер ту је све било јасно написано. И стам сам у збуну.

Link to comment

mozes samo onaj bar kod elektronski. da se iscekiras online i drze taj bar kod u mobilnom pa samo ga provuku preko senzora pri ulasku u avion, ne mora stampati na papir boarding pass

tako je najbrze

Link to comment

Купио сам мајци и пријатељици две ер србија повратне карте за истанбул за септембар. И послали ми они два мејла. И сад ми није јасно дали то треба да се штампа или само показују пасош на чек ину. Када сам другарици куповао за виз ер ту је све било јасно написано. И стам сам у збуну.

 

Stampaj ako im treba da imaju kao podsetnik za vremena letova, a u principu za EU je i neophodno stampati (ili imati na fonu) zbog dokaza o kupljenoj povratnoj. Ne znam da li to gledaju na pasoskoj u Istambulu.

 

 

mozes samo onaj bar kod elektronski. da se iscekiras online i drze taj bar kod u mobilnom pa samo ga provuku preko senzora pri ulasku u avion, ne mora stampati na papir boarding pass

tako je najbrze

AS jos uvek ne nudi online check-in.

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Купио сам мајци и пријатељици две ер србија повратне карте за истанбул за септембар. И послали ми они два мејла. И сад ми није јасно дали то треба да се штампа или само показују пасош на чек ину. Када сам другарици куповао за виз ер ту је све било јасно написано. И стам сам у збуну.

 

Na check-inu im je dovoljan pasoš ali ako ti nije cimanje odštampaj ti njima i elektronsku kartu, zlu ne trebalo. Nikad ne znaš da li će neka budaletina da se baš tog dana naoštri da drnda putnike.

 

Kod Er Srbije postoji jedan čudan običaj koji je verovatno posledica toga što u 21. veku nemaju online čekiranje putnika. Naime, u jednom od tih mejlova bi trebalo da su zatražili da ih putnici 48h pred polazak pozovu i potvrde putovanje. U praksi ovo uopšte nije potrebno ali eto, ako majka želi da 100% igra po pravilima neka uradi i to.

Link to comment

Poslala mi firma security alert za putovanja u USofA. Elem, pobrinite se da vam telefon, tablet i laptop budu napunjeni na aerodromu inače neće da valja:

 

Nije samo USA, UK moze to i bolje  :thumbdown:

 

Device charging advised for any UK flight

 

 

All passengers flying into or out of the UK are being advised to ensure electronic and electrical devices in hand luggage are sufficiently charged to be switched on.

 

 

A ja u subotu i nedelju nosim ovo do Frankfurta i nazad, u rucnom prtljagu :D

 

qAvGpcX.png

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...