Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Imam jedno pitanje.

 

Za dva mjeseca treba da putujem u avionom sa cerkom koja jos nije napunila dvije godina. Vracamo se 4 sedmice poslije kada ce imati pune dvije godine. Za djecu mladju od dvije godine karta je ili besplatna ili se placa mali dodatak. Kada sam trazio da kupim kartu nigdje mi nisu ponudili ovu opciju. Da li moram da kupim punu kartu ii ima neka druga fora sa ovom opcijom?

 

Ovo se meni desilo sa Singapurcima i Lufthansom, kada sam polazio iz NZ za BEG, preko Singapura i Frankfurta. Nisam placao nikakav dodatak, mada mislim da zavisi od kompanije do kompanije kako ce se voditi pravilima. Secam se da sam ih zvao da pitam i meni je tada receno da sam zapoceo put kad je malom bilo ispod 2 godine i da ce biti OK. Sve dok ti tacno upises datum rodjenja kada te pitaju za starost cerke, sve je OK - cak i da se zajebu, to je njihov problem (ako je karta vec izdata).

 

Ja bih, da sam ti, ipak nazvao i upitao, ali se ne bih previse brinuo (dodatak da ispod 2 godine klinci placaju 10% airfare - nije besplatno nikada, bar ne sa *A).

Edited by dragance
Link to comment

Ovo se meni desilo sa Singapurcima i Lufthansom, kada sam polazio iz NZ za BEG, preko Singapura i Frankfurta. Nisam placao nikakav dodatak, mada mislim da zavisi od kompanije do kompanije kako ce se voditi pravilima. Secam se da sam ih zvao da pitam i meni je tada receno da sam zapoceo put kad je malom bilo ispod 2 godine i da ce biti OK. Sve dok ti tacno upises datum rodjenja kada te pitaju za starost cerke, sve je OK - cak i da se zajebu, to je njihov problem (ako je karta vec izdata).

 

Ja bih, da sam ti, ipak nazvao i upitao, ali se ne bih previse brinuo (dodatak da ispod 2 godine klinci placaju 10% airfare - nije besplatno nikada, bar ne sa *A).

 

Super, hvala za info.

Link to comment

Sta su ti uradili?

Nista specijalno, samo je hrana sranje, osoblje generalno neljubazno i nema onih nekih sitnica koje olaksaju covjeku zivot na ovakvom letu.

Nebo i zemlja u poredjenju sa npr Qatarom

Link to comment

ovaj moj slucaj moze i na topic tupan dana

 

danas se momcina spakovao i krenuo na aerodrom, ni manje ni vise nego u ameriku , let pek-nyc. nakon sto sam poslao sms da se pozdravim sa zenom i bio spreman izadjem iz stana, dobijem poruku sa pitanjem da li sam normalan i da mi je let sutra.  :blink:

 

neplanirani dvonedeljni odmor zbog totalnog ludila na poslu. puko mi film, jos sam se zazeleo mojih. u svom tom haosu od price da letim 12/6, ne znam kako sam dobio kartu sa poletanjem 13/6 (kupovali moji sa posla online)

 

sreca imam zenu sa kgb backgroundom, skenira sve u sekundi. govor tela, miris, fleke, sirinu zenica, pa i datume na kartama ocigledno. dobro je sto sam joj prosledio rezervaciju, inace bi danas imao neprijatno iznenadjenje na checkinu

Edited by banecare1
Link to comment

Dobro si i prosao, moglo je da bude obrnuto - sto se meni jedanput desilo (pre 3 godine), pa stigoh 10 minuta pre zatvaranja leta CHC > DUB > LHR, uz jurnjavu sa posla kuci, brzinsko pakovanje i "let" autom do aerodroma.

Link to comment

ovaj moj slucaj moze i na topic tupan dana

 

danas se momcina spakovao i krenuo na aerodrom, ni manje ni vise nego u ameriku , let pek-nyc. nakon sto sam poslao sms da se pozdravim sa zenom i bio spreman izadjem iz stana, dobijem poruku sa pitanjem da li sam normalan i da mi je let sutra.  :blink:

 

neplanirani dvonedeljni odmor zbog totalnog ludila na poslu. puko mi film, jos sam se zazeleo mojih. u svom tom haosu od price da letim 12/6, ne znam kako sam dobio kartu sa poletanjem 13/6 (kupovali moji sa posla online)

 

sreca imam zenu sa kgb backgroundom, skenira sve u sekundi. govor tela, miris, fleke, sirinu zenica, pa i datume na kartama ocigledno. dobro je sto sam joj prosledio rezervaciju, inace bi danas imao neprijatno iznenadjenje na checkinu

 

Pice u subotu uvece u Queens-u?

Link to comment

... stigoh 10 minuta pre zatvaranja leta CHC > DUB > LHR, uz jurnjavu sa posla kuci, brzinsko pakovanje i "let" autom do aerodroma.

 

koliko puta sam ovako stizao na cekiranje. standardno odlazenje na aerodrom tokom sluzbenih puteva po kini. mnogi kitajci imaju obicaj da cekaju do poslednjeg momenta i onda se jurca na aerodrom. ne znam zasto je tako. 

 

Pice u subotu uvece u Queens-u?

 

znao sam da cu da naletim na tebe negde worldwide :) ja sam ti bolan na selu, NJ, Freehold township, to je cca 70km od kvinsa, valjda. ajde u subotu prepodne da se cujemo, ne znam sta su moji planrali za vikend, nisam resio ni oko transporta. skroz sam nepripremljen

Link to comment

Preporucujem vam Ponticello Ristorante, Astoria, Queens. "North Italian" u stvari hrvatski restoran. Fini ljudi, svi skoro sa Paga, a jazz cetvrtkom i petkom, courtesy of a Belgrade boy :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...