Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Jel bi mogao neko da preporuči gde da pogledam najpovoljnije karte iz Kanade (Kalgari) za Srbiju?

 

Jel postoje neke kompanije, sajtovi koji imaju spec ponude, i sta je najpovoljnije u letnjim mesecima?

 

U suštini, značila bi mi bilo kakva spec ponuda iz Kanade za bilo gde u Evropi, posle ću lako do Srbije.

Maharaja,

 

Probaj www.opodo.com, imaji sasvim solidno pretrazivanje.

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

Mislim da sam ovo pitao jedno 30 puta ovde al mrzi me da trazim odgovore.

Postoji li i dalje onaj bus koji vozi do BG aerodroma? Ili preciznije, kako da 1 gospodja sa torbetinom stigne sa autobuske/zeljeznicke stanice do aerodroma bez da je orobe™ taksisti?

Link to comment

E kul, taj A1, to je to, hvala.

Torbu sam spomenuo da ne bi prvi odgovor bio 'nek se popne na 72' :)

 

edit: staje i dalje na istom mjestu ispred glavne zeljeznicke? To bi trebalo da je Savska na ovom njihovom spisku stanica.

Edited by Feindouno
Link to comment

Kod uslova za otkazivanje leta (nisam do sada nikad otkazivao) stoji:

 

 

Cancellation
Completely unused ticket:
Money refund is not possible, only unused fees and charges can be refunded.
Fuel and Security Surcharge is non-refundable.
Partially used ticket:
Money refund is not possible, only unused fees and charges can be refunded. Fuel and Security Surcharge is non-refundable.In case when the lowest fare available for the used segment is higher than the cost of the whole ticket, refund of unused taxes is not permitted.

 

Šta su konkretno ti "unused fees" u prvom slučaju (completely unused ticket)? Aerodromska taksa ili sam let ili šta?

Link to comment

Šta su konkretno ti "unused fees" u prvom slučaju (completely unused ticket)? Aerodromska taksa ili sam let ili šta?

 

Da, upravo te aerodromske, government i sl. takse.

 

Evo tih raznih taksi npr. u karti Beograd-Frankfurt

 

 

Serbian Security Charge (LG) €3.30 Serbian CAD Passenger Charge (RF) €0.98 Serbia Passenger Service Charge (RS) €16.50 LH YQ surcharge (YQ) €66.00 German Airport Security Tax (DE) €6.57 German Passenger Service Charge (RA) €30.27 German Air Transport Tax (OY) €7.50

 

E sad, Fuel Surcharge je jasno koja je [YQ, nekad YR], ali ne znam na koje 'Security charges' ta tvoja kompanija misli.

 

Sto je najgore, vecina avio kompanija ima i neki 'admin fee' koji ume da bude i skuplji od taksi koje bi ti dobio nazad otkazivanjem karte ... :(

Link to comment

Ma Star Alliance. Ispada da je od cele karte sam let 10€.

 

Nije to ni tako malo koliko moze da bude :D

 

Preko okeana, basefare od 3 dolara

 

5GbuTAg.png

 

RN3jhrT.png

Link to comment

Pitala sam da li jos neko koristi ovaj Etihad Guest za AS ali nije bilo odgovora..pa evo moje iskustvo je da ni jednu milju nisu upisali sami uprskos tome sto bih ja unela broj pa tako svaki put moram da im saljem boarding pass i to dosta smara. No poslednji put su mi upisali i neke cetvorocifrene milje koje nisu sa mojih letova i izgleda da sam time zaradila Silver status. :lol: Pitam se - kad ce provaliti da je neka greska u pitanju? :lol:

 

Pre mesec dana sam dobila pravu karticu, da bih juce dobila novu, koja je izgleda ta Silver kao i poklon u vidu tagova za prtljag. Jms, ti verovatno stalno dobijas ovakve stvarcice? :D

 

EtihadGuest1.jpg

 

EtihadGuest2.jpg

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Pitala sam da li jos neko koristi ovaj Etihad Guest za AS ali nije bilo odgovora..pa evo moje iskustvo je da ni jednu milju nisu upisali sami uprskos tome sto bih ja unela broj pa tako svaki put moram da im saljem boarding pass i to dosta smara. No poslednji put su mi upisali i neke cetvorocifrene milje koje nisu sa mojih letova i izgleda da sam time zaradila Silver status. :lol: Pitam se - kad ce provaliti da je neka greska u pitanju? :lol:

 

Pre mesec dana sam dobila pravu karticu, da bih juce dobila novu, koja je izgleda ta Silver kao i poklon u vidu tagova za prtljag. Jms, ti verovatno stalno dobijas ovakve stvarcice? :D

Congrats!

 

Niko se ne javlja, jer valjda nisu clanovi EY/JU Guest programa...

 

Sto se tice upisivanja milja, moguce da im to jos ne radi automatski sa Air Serbia letovima. Jesi li letela Etihadom?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment

Imam jedno pitanje.

 

Za dva mjeseca treba da putujem u avionom sa cerkom koja jos nije napunila dvije godina. Vracamo se 4 sedmice poslije kada ce imati pune dvije godine. Za djecu mladju od dvije godine karta je ili besplatna ili se placa mali dodatak. Kada sam trazio da kupim kartu nigdje mi nisu ponudili ovu opciju. Da li moram da kupim punu kartu ii ima neka druga fora sa ovom opcijom?

Link to comment

Preko kog sajta zelis da kupis? Ja na svakom sajtu vidim prostor gde ima posebno za dete, do 2 i vise od 2 godine? (Za dete do 2 godine se obicno podrazumeva da nema svoje mesto)

 

Ja bih gledala samo to koliko ima godina kada ima prvi let, i da li moze da stane sa mnom na sediste i prema tome birala kartu..ne bih prijavljivala da ce u povratku imati godinu vise :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...