Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Jos jedno pitanje imam vezano za Wizz.

 

Ako uradim online cekiranje, da li je onda potrebno da se pojavim na njihovom salteru na aerodromu, ili mogu da prodjem do terminala? Jer sa online cekiranjem ja dobijam boarding ticket koji samo moram da odstampam (tako bar pise na njihovom sajtu) pa me zanima kada ce torbu koju nosim sa sobom da izmere?

Link to comment

Jos jedno pitanje imam vezano za Wizz.

 

Ako uradim online cekiranje, da li je onda potrebno da se pojavim na njihovom salteru na aerodromu, ili mogu da prodjem do terminala? Jer sa online cekiranjem ja dobijam boarding ticket koji samo moram da odstampam (tako bar pise na njihovom sajtu) pa me zanima kada ce torbu koju nosim sa sobom da izmere?

 

moras na check-in salter svakako, da pokazes pasos i da ti odmere torbu i onda tek kroz security.

Link to comment

Pa cemu onda tolika reklama za online cekiranje?

 

online je dzabe, kad bi samo dosao sa pasosem na salter bilo bi 10 evra, ako se ne varam! 

Link to comment

Trebalo bi uskoro, prvi put, da putujem Wizzom, pa me zanima jedna stvar vezano za prtljag.

 

Platicu onaj veci rucni prtljag, koji cu da nosim sa sobom i bice to standardno koferce, ali da li ima sanse da prodjem sa manjom torbom za fotoaparat?

 

Nosicu je ili preko ramena ili oko struka.

 

 

Ja bi ti preporucio da se ne zajebavas, lako mozes da udjes u Beogradu bez problema a da ti onda u povratku odakle se vec vracas naplate 40 evra za to ili tako nesto.

 

Za takve stvari umeju i standardne aviokompanije da drkaju kada su neraspolozene, a kamoli loukosteri.

 

Pokusaj jednostavno sve da zbudzis u taj kofer. Ili nosi fotoaparat oko vrata (ako nije prevelik za to) a torbu za njega spakuj u taj kofer, pa se onda prepakuj kada udjes u avion.

Link to comment

online je dzabe, kad bi samo dosao sa pasosem na salter bilo bi 10 evra, ako se ne varam! 

ovo sve zavisi od kompanije

kod  flypegasus ne naplate ni standardno chekiranje, online checkin je tu samo ushteda u vremenu, ukoliko ne predajesh prtljag na checkin desku da idesh odmah na pasoshku kontrolu

 

a wizz je prosle godine uveo te dve kategorije - pre je bio samo kabinski prtljag (propisanih dimenzija) besplatan, pa su uveli da se placa  a besplatan je samo druga vrsta kabinskog prljaga - onaj koji moze ispred nogu, nekih mikro dimenzija, npr 20x40x30  za onaj shto ide gore u kasete se vec placa. a nije bilo tako

Link to comment

Jos jedno pitanje imam vezano za Wizz.

 

Ako uradim online cekiranje, da li je onda potrebno da se pojavim na njihovom salteru na aerodromu, ili mogu da prodjem do terminala? Jer sa online cekiranjem ja dobijam boarding ticket koji samo moram da odstampam (tako bar pise na njihovom sajtu) pa me zanima kada ce torbu koju nosim sa sobom da izmere?

on line čekiranje i služi da se izbegnu ti redovi: on line se čekiraš, odštampaš bording kartu i ne moraš na šalter već odmah gore na pasošku kontrolu.

naravno pre toga si kući premerio dimenzije prtljaga.

Link to comment

ali to je samo ako imaš samo ručni prtljag

ako imaš i "normalni", moraš na šalter da ga predaš

btw neke kompanije imaju odvojene redove za predavanje prtljaga samo, a odvojene za kompletno čekiranje kao takvo

Link to comment

Pa pazite, ja imam veliki rucni prtljag, to je ovaj o kome Ivisible prica. Znaci, doplatio sam za veci rucni prtljag, koji stavljam u kasetu iznad sedista. Manji rucni prtljag se stavlja ispred kako sam razumeo.

 

Dakle, ja kofer propisanih dimenzija nosim sa sobom, samo mi je bitno da li moram da idem na salter da ga oni tamo premere, ili se meri pred ulazak u avion?

 

Meni zaista nije problem da dodjem do saltera, ali mi se onda gubi smisao online cekiranja zar ne?

Link to comment

Meni zaista nije problem da dodjem do saltera, ali mi se onda gubi smisao online cekiranja zar ne?

to je da ne moraju još i da ti kartu izdaju, strašno je to, komplikovano i smara, te zato košta 10-20 evrića

 

ali to je druga priča, nego:

 

da li ti imaš nešto drugo osim ručnog?

ako imaš --  *moraš* na šalter

ako nemaš, a siguran si da ručni odgovara propisanim dimenzijama -- ne moraš

Edited by Hjortron
Link to comment

onda možeš pravo na gejt :)

 

 

i da, nemoj se zajebavati s fotoaparatom neg ga strpaj u taj ručni kofer

Edited by Hjortron
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...