Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

a i u krivu sam! valjda se ne sećam da sam bilo šta petljala oko prepakivanja.....iz Q & A Wizz Baggage rules:

Can I bring onboard 1 small cabin bag AND 1 large cabin bag?No. Wizz Air’s existing “one cabin bag policy” still applies. You must choose whether to bring onboard 1 smallcabin bag OR 1 large cabin bag.
Link to comment

Mozes Mau da ih zeznes, uzmi jaknu s puno dzepova i potrpaj u njih sve sto imas u tasni. evilsmile.gifNe pise nista da ne smes da putujes u jakni, niti sta smes da imas u dzepovima.1P4YVT0.jpg

Link to comment

Kuvani dorucak u avionu je samo dobar ako je prvi obrok. Posle 15 sati leta [i jos nekoliko zimedju pripremanja i aviona] i ne bas.Ja konacno zavrsih bukiranje letova za ovaj mesec:1055vs7.jpgSve na milje [iz tri razlicita programa, sto se moze i videti ako se zna u kojoj alijansi je koja kompanija], uz minimalne takse [oko 60-ak funti].

Link to comment

wub za veoma simpaticnog mladica na boardingu u istanbulu (IST) koji se pozdravi sa svakim putnikom na jeziku u zavisnosti od pasosa. stigao sam da ga cujem na nemackom, engleskom, kineskom i jos jednom meni nepoznatom jeiziku (nisam uspeo da vidim pasose). mene je odradio bez zamuckivanja sa "zdravo" i "izvoli".

 

prvi put srecem takvog entuzijastu na ukrcavanju. 

Link to comment

Jel moze kupljena aviokarta da se ustupi nekom drugom? Koja je procedura za promenu imena osobe koja putuje?

 

Koja aviokompanija je u pitanju? Kod nekih moze, kod nekih ne.

Link to comment

Pitanje za vas koji idete cesce samo sa rucnim prtljagom:

Imam koferce za komp i ranac na ledjima, tako sam dosla. A sad imam i kesu sa novokupljenim cipelama koje su u kutiji - da li je to previse za rucni? :/ Vracam se danas sa AS i ne bih da cekiram nista :)

 

 

Air Serbia

 

Kod JATa nije moglo

Link to comment
  • 2 weeks later...

Otvoreni prvi bus gejtovi na beogradskom aerodromu

 

24.02.2014 / Izvor: Aviokarta.net

 

Beogradski aerodrom "Nikola Tesla" je pustio u promet prva dva autobuska gejta (izlaza za ukrcavanje/iskrcavanje) u petak, 21. februara nakon što je Direktorat civilnog vazduhoplovstva izvršio proveru usklađenosti sa najvišim međunarodnim bezbednosnim standardima.

 

Dva nova gejta preko kojih će putnici autobusima biti prebacivani do aviona se nalaze ispod gejta A4 te su dobili oznake A4a i A4b. Oni su završeni u predviđenom roku i pušteni su u rad odmah po dobijanju dozvole.

Rekordan početak godine na aerodromu

Beogradski aerodrom "Nikola Tesla" počeo je ovu godinu izvanrednim rastom. U januaru je registrovano 270.784 putnika što je bio rast od 29 posto u odnosu na isti mesec 2013.

 

Kako nezvanično saznajemo u rast u februaru će biti još veći nego januarski. Ovaj mesec koji je inače najslabiji u godini i koji jedini ima ispod 200 hiljada putnika će tako ove godine po prvi put preskočiti tu granicu.

 

Ove gejtove na aerodromu koriste za prevoz putnika do aviona koji se nalaze parkirani na parking pozicijima koje su udaljene od terminala i/ili koje nemaju vezu sa terminalnom zgradom preko aviomostova. Od prvog dana novi se gejtovi koriste za ukrcavanje putnika na letove Wizz Aira.

 

Ceo tekst

 

 

Imam koferce za komp i ranac na ledjima, tako sam dosla. A sad imam i kesu sa novokupljenim cipelama koje su u kutiji - da li je to previse za rucni?

Opusteno, buduci da ljudi nakupuju vise kesa u DutyFree.
Link to comment

tek san se vratia iz rusije/srbije i opet me zovu. sinoc u 21h saznao, ponedeljak da raportiram u centralu u moskvi (nije zbog krima) 
 
to znaci ove nedelje pek-mow-pek i jos 10-15k milja, a posto sam se disciplinovao sa star aliance miljama, ne zaboravim dati karticu na check- inu, biram letove sa kompanijama alijanse i slicno, od jan imam vec 30k, tako da bi sa ovim letovima mogao ispuniti uslov 40k milja within 12 months i sa plasticne preci na neku apgrejdovanu karticu. srebrna valjda. eto. brao ja

 

 

Link to comment

Da li je neko napravio nalog na Etihad Guest za letove za AirSerbia? Da li ste dobili ikakve milje do sad?

 

Kod mene nema niceg ni za jedno od tri putovanja, iako me je radnica na salteru za prethodna dva ubedila da mi je broj upisan i da su milje dodate. Treci tek treba da odradim pa hajde da ostavim prostor da jos nije vreme za upisivanje istih. Takodje, clan porodice sa kojim sam vezala racun takodje se ne vidi sa obavljenim putovanjem od pre mesec dana. Bas me nervira ovo sve, mnogo vise mi se svideo JATov Extra Flight, nije bilo nikakvih problema tokom unosa letova a posle ni tokom koriscenja istih.

 

U odeljku "Claim your missing miles" stoji procedura za slanje koju cu da probam, no sad shvatam da je od prvog leta proslo vise od 6 nedelja  :isuse:  (kad pre prodje februar?)

Okrenula sam 0800 190 561 i izgubila strpljenje ubrzo te prekinula cekanje.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...