Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Par pitanja
Sa torbom ćeš 99% proći, tih 3cm razlike niko ne primećuje a sve i da moraš da je staviš u onaj "merač" uglaviće se bez problema.Sa kartom je već zeznuto jer lowcosteri tu kolju bez milosti. Možda ti je najmanje bolna opcija da promeniš datum povratka (ako znaš tačno kada želiš da se vratiš). Trebalo bi da košta manje od gubitka pola sadašnje karte i vadjenja nove jednosmerne za povratak.
Link to comment

Ne, karta je od Turkisha, povratna kupljena na promociji, i u ovdašnjoj agenciji su rekli da nema zamena ni pomeranja, i da mogu samo da refundiraju takse i ponudili mi novu kartu za 90evra, ali sam ipak kupio kod Pegasusa za duplo manje para.Sad kažu da mogu da mi refundiraju takse, samo ukoliko ne iskoristim ni jednu kartu.

Link to comment

Ako je kupljena na promociji onda nema nikakvih zamena ni pomeranja, to je tačno. Kod standardnih karata nije problem.Nešto sam pobrkao u prethodnom postu, mislio sam da ćeš leteti Pegasusom. Onaj ručni prtljag ti neće biti nikakav problem u TK.

Link to comment
Ne, karta je od Turkisha, povratna kupljena na promociji, i u ovdašnjoj agenciji su rekli da nema zamena ni pomeranja, i da mogu samo da refundiraju takse i ponudili mi novu kartu za 90evra, ali sam ipak kupio kod Pegasusa za duplo manje para.Sad kažu da mogu da mi refundiraju takse, samo ukoliko ne iskoristim ni jednu kartu.
Takse moraju da se refundiraju za neiskoriscenu kartu, jer to nisu pare za avio kompaniju.Medjutim, ako otkazes kartu posle iskoriscenog odlaska, kompanija ima pravo da je re-price za kartu u jednom smeru [koja ce biti mnogo skuplja od te koju si platio]. Takodje imaju pravo da naplate 'admin fee' da izvrse povracaj taksi, koji cesto moze da bude vise nego same takse.
Link to comment

Sletio na singapurski aerodrom iz KL. Prelazak sa T1 naT3 (ukljucujuci voz), pasoska za ulazak u zemlju, check in torbe, pasoska za izazak iz zemlje - total time 32min. Ok, nije bilo guzve, ali vreme je unfknblvbl.

Link to comment

Ako ima ko od forumasa za rundu piva i hokeja u Vankuveru ili pica na Staten Islandu u NY sredinom marta, javite se (za Ohio znam da niko normalan ne ide tamo :) ).Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Lepo leti ovaj "Novak Djokovic" avion a319, ali brate 6 sati bez ikakvh zabavnih sadrzaja (Politika & Danas novine ne racunam) je stvarno previse.
+1. Ne znam da li si sa JU/EY ostvario neku dobru uštedu ali dok ne uvedu IFE na toj liniji možda je bolje da koristiš druge prevoznike. Šuška se da će Emirates od maja uvesti liniju za Beograd i da bi čak mogli da stave A330 na nju.
Link to comment

Imam jedno pitanje na koje mi niko nije znao dati 100% tacan odgovor. Kolega i ja putujemo u subotu u Stockholm, kupili karte, sve sredjeno preko agencije koju drzi poznanica. Putujemo iz Beograda, sa Air Serbiom. Mi smo drzavljani hrvatske i imamo hr dokumenta, problem je taj sto on uopste nije znao da mu je pasos istekao. E sad, mi smo zvali aerodrom(air serbiu) u bg i pitali da li se moze sa licnom kartom, oni su na prvi poziv rekli ne, onda smo zvali policiju u hr na granicnom prelazu koja je rekla da se moze, pa smo opet zvali aerodrom, tj air serbiu i na drugi poziv kazu mislimo da moze i orosledinas do dve zene takodje iz air serbie koje kazu da misle da moze ali nisu sigurne posto je hr u eu, a svuda u eu se moze sa licnom, a u srbiju se ulazi sa licnom i kao one misle da bi se trebalo mociali da zovemo svedsku ambasadu cisto da vidimo sta oni kazu...

Link to comment

Ja bih rekao da ne mozes, jer u Svedsku ulazis iz non-EU zemlje, nebitno ciji si drzavljanin. U svakom slucaju, nebitno je skoro sta ce ti ambasada reci, jer ako na aerodromu "nisu sigurni", nece se cimati da proveravaju previse za tebe i vodice se sigurnim: "treba vam pasos". Kazem, idu na sigurno, jer u slucaju da te na granici odbiju, kazna od oko $10,000 ide na avioprevoznika automatski,a oni ne bi bas da placaju zbog tebe.Imao sam skoro slican slucaj pre 10 godina, pa znam kako reaguju u avio kompanijama i cime se vode.

Link to comment

Pasos se u mngim zemljama moze izdati po hitnoj proceduri (ne znam za Hrvatsku), nebitno sto slucaj nije zivot ili smrt, vec jednostavno platis vise (3-4 puta vise) i furaj.Edit: sa sajta MUP Hrvatske

U žurnom postupku, kada se radi o hitnim slučajevima (liječenje, bolest, smrt člana obitelji, neodgodiv službeni put i slično), putovnicu izdaje policijska uprava koju odredi ministar unutarnjih poslova (za sada je to samo Policijska uprava zagrebačka).
Edited by dragance
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...