Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Posto izgleda necu leteti nigde vise u 2013. godini, sabrah malo utiske i info za proteklih 12 meseci.Ovo je godina u kojoj sam najvise vremena proveo u vazduhu do sada [spoj nekoliko licnih okolnosti]:74 segments118419 miles

190577 km

11 days 9h:30mNeplanirano, stigoh na 5 kontinenata [takodje najjuznija, najsevernija i najistocnija tacka], posetih 11 novih zemalja, probao 14 novih avio kompanija i 3 nova [tipa] aviona. Ove godine mi je bio i najduzi let do sada, od Sidneja do Abu Dabija.pe4u.png8x2t.pngI top 10 ruta, aerodroma, kompanija i aviona:t0yb.pngVise detalja [kao i sve prethodne godine] ovde.Za sada imam bukirano ovo za 2014, javnite ako se negde srecemo :)

Link to comment
Ali ti to cekiras u Parizu sve do Beograda, ne radis nista u Becu.Za taj aerodrom je 45 minuta vise nego dovoljno, tamo je MCT 25 minuta.
Moje iskustvo i sa Becom: ako imas manje od sat vremena, zaboravi na to da ce ti doci (cekirani) prtljag sa tobom. Ja sam uspeo jedanput i da stignem sa 30-35 minuta razlikom izmedju letova, ali naravno bez kofera.Moj savet svakome: ne uzimajte karte gde je vreme izmedju presedanja manje od sat vremena. Narocito ne na velikim, prometnim aerodromima...jer na kraju zavisite od dobre volje aviokompanije i aerodromskog osoblja da se iscimaju da stignete na vreme ako u dolasku kasnite, ili je velika guzva, itd.Kada je u pitanju Frankfurt, i sat vremena je knap, narocito ako morate kroz pasosku kontrolu. Tu je bolje imati sat i po - dva. Minhen je malo bolji...
Link to comment
timestamp='1388268792'[/b] post='2396382']Posto izgleda necu leteti nigde vise u 2013. godini, sabrah malo utiske i info za proteklih 12 meseci.
nisi bio siguran, a :lolol:
Link to comment
nisi bio siguran, a :lolol:
Merkao sam Aer Arann-om Cardiff-Dublin za Novu Godinu, ali je vreme i dalje toliko lose [oluje/poplave] da kasne/se otkazuju i letovi i trajekti/vozovi [backup varijanta] pa sam odustao. Sledece godine...
Link to comment

Jms, upravo sam načela nov novcijat 737-900ER na Deltinom letu Atlanta - Philly. Sve miriše na plastiku, ja se sve čudila kako su čisti Ameri dok nam nisu rekli.

Link to comment
Dragi Jms, hoću ja poleteti sutra philly - detroit u 12h20 i u 17h55 ka Parizu? :-(
Imaju Weather Advisory za Michigan, ali za sada su ti izgledi dobri.Prati sta se desava u Detroitu sa vremenskim prilikama i tim drugim letom. Ako krenu da otkazuju ili pomeraju prvi let, vidi da li mogu da te prebace da ides preko Atlante [isto Delta hub, ali malo bolje vreme].Instaliraj Delta app na telefonu za status updates.ETA: spremi itinerary preko Atlante, jer kad nastane haos za rebukiranje, mnogo se ubrzava stvar ako ti njima das sve podatke, umesto da oni traze...Ako bas bude frka, posalji mi PM pa cu da vidim availability na odredjenim letovima. Edited by jms_uk
Link to comment

Dobra sam ti za sada. Samo je užasno hladno u Detroitu. Da sam minut duže čekala na izlazu aviona u gejt, dobila bih frostbites. Duva neki vetar, a ima -17. Brrrrr...Hvala na pomoći. Pratim app uredno. :-)

Link to comment

Taman ste dogurali malo preko proseka


Detroit Metro Wayne Co (KDTW) is currently experiencing departure delays an average of 57 minutes.

sad bi mogli i da krenete :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...