Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

620_400_1358942105Untitled.jpg
Veruj mi da se u sred tog objasnjavanja setih ovog i da sam se jedva suzdrzala da se ne smejem
Je l u freeshopu na aerodromu Nikola Tesla jeftinije nego u radnjama po BG? Nikad nisam ništa kupovala tamo, po logici stvari bih rekla da bi trebalo da je jeftinije, ali ko da mi je neko nekad rekao da nije..
Ne mogu da govorim generalno o svim aerodromima, ali evo primer Fraporta: vec dugi niz godina za sta god da se uhvatim po defaultu nije jeftinije nego u redovnim prodavnicama, cak su npr. cokolade znantno skuplje (uzimam cokolade za primer jer je to nesto sto ljudi redovno uzimaju po FreeShopovima). Moze se naci povoljnih stvari koje su na trenutnom snizenju, desavalo mi se da upravo moj omiljeni parfem bude do 20e snizen bas kad ja putujem, ili fazon dva alkoholna pica po nekoj super ceni, pa ako jos putujes zajedno sa nekim podelis to...Ista stvar je i sa Nikolom Teslom, ume da bude snizenja koja su istaknuta na tablama ali je zapravo sve mnogo skuplje nego inace. Retko sta bi mi uhvatilo oko ali jednom sam kupila neki liker po nizoj ceni nego u Tempu, npr.Naravno, ne uvhati mi oko bas sve, verovatno lakse primetim one stvari koje sama konzumiram ;DDok nisam pocela toliko da letim tamo-vamo mislila sam da je po aerodromima unutar zone za putnike sve povoljnije ali to je ocito bilo nekad. Edited by I*m with the pilots
Link to comment
...Moze se naci povoljnih stvari koje su na trenutnom snizenju, desavalo mi se da upravo moj omiljeni parfem bude do 20e snizen bas kad ja putujem, ili fazon dva alkoholna pica po nekoj super ceni, pa ako jos putujes zajedno sa nekim podelis to...
upravo to. na fraportu kupujem samo kad su snizenja (alkoholna pica pre svega), jer je inace skuplje nego ,,napolju''.i cini mi se da je tako na vecini aerodroma.u beogradu na aerodromu samo rubinov vinjak za poneti (ima!), otkako nema gorkog lista (pre 3-4 godine ga zamenio nepijvljivi zlatiborski pelinkovac). Edited by Parsons
Link to comment

Koliko je kriticno imati pauzu izmedju Pariz - Frankfurt i Frankfurt - Beograd od 45 minuta? Ja sam dvaput letela i preko Frankfurta i oba puta mi je trebalo malo vise vremena da se presaltam nego na Cirihu ili Minhenu.

Link to comment
Koliko je kriticno imati pauzu izmedju Pariz - Frankfurt i Frankfurt - Beograd od 45 minuta? Ja sam dvaput letela i preko Frankfurta i oba puta mi je trebalo malo vise vremena da se presaltam nego na Cirihu ili Minhenu.
Jedna ili odvojene karte?
Link to comment

Ako je let FRA-BEG Lufthanzin (ili je njihov let "glavni") onda racunaj na autobus i da ~nema sanse da stignes. Poslednja dva puta su neki ljudi izvisili jer im je kasnio let iz Berlina i ne znam kog grada, ovi su cak cekali sa polaskom busa do 10-15min do planiranog poletanja i onda zatvorili vrata.JATovi letovi su, makar proletos, bili direktno na gejtu te ako se to nije promenilo, sanse su ti mozda nesto vece.

Link to comment

^ :thumbsup:Imali smo BEG-FRA preko Beca sa Austrianom i 30min izmedju i stigli ;D doduse samo sa rucnim prtljagom(Bilo nam sumnjivo pa smo zvali Lufthansu gde je operater rekao "huuh, jeste mozda malo tesno..ALI ako vam je to kompanija ponudila, onda sigurno da moze" :lol: I mi bili ludi i uzeli zbog cene)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Mene su dvaput jebavali u Beču kod promene aviona. I jednom su me baš baš zadržali, jer su u koferu koji inače ide dole našli pribor za nokte i onaj mali swiss combo knife, pa su me i pored izuzetno prijatne vanjštine i manijakalnog pogleda odveli na dodatne pretrage ( :naughty: ) . Ali pošto nisu našli ni eksploziv ni tajna dokumenta al kaide, skroz su se sneveselili i pustili me dalje - bilo je baš knap sa vremenom, a nisam ni vraćao kaiš u pantalone i sl. Praktično sam u avion utrčao bos i gologuz.

Link to comment
Ja bogami imam torbekanju koju moram da čekiram. :-(
Ali ti to cekiras u Parizu sve do Beograda, ne radis nista u Becu.Za taj aerodrom je 45 minuta vise nego dovoljno, tamo je MCT 25 minuta.
Link to comment
Ali ti to cekiras u Parizu sve do Beograda, ne radis nista u Becu.Za taj aerodrom je 45 minuta vise nego dovoljno, tamo je MCT 25 minuta.
Jeste. Znaci, dobro je sto sam odabrala Austrian? Super!A sto ti u Fili idem preko Atlante, a vracam se preko Denvera? :lol:
Link to comment

i ako zateknes guzvu na pasoskoj kontroli slobodno (kao i da ne bi ovako kao prava srpkinja) idi preko reda, masi pasosom i boarding kartom i vici ensuldigung ensuldigung :)

Link to comment
To je OK :DI ja sam tako za Boston preko Detroita i nazad preko Atlante. Ides Deltom? ;)
AF + Delta. Znaci sto sati sam stimovala da mi ne bude karta beslovesno skupa, da ne stignem u Fili u 1 ujutro i da mi dan polaska bude sto kasnije da stignem da jos malo prosnjuram. :DNe brini, Gazo, stalno ja to radim. :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...