Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ma to nije moja maticna firma, to je tezga od par dana preko prijatelja koji je vec radio sa njima i rekao je da su korektni. Zvao sam ih sinoc da proverim da li moze nesto da se promeni, kazu da je to proverena varijanta, da nije bilo problema do sada, da su je koristili kad god na Lufthansi nije bilo karata. :) Rekli su da ako bude bilo kakvih problema, da kupim drugu kartu, hotel, taxi, sta god treba, sve ce refundirati.Inace, zvao sam jutros aerodrom u Dizeldorfu, ali se opet javio call centar u BG-u, drugi operater se javio i rekao da ne bi trebalo da bude problema, da ce mi, posto nemam prtljag, dati boarding pass u transfer zoni. Ocigledno ni operateri ne znaju tacno, ali nema sanse dobiti nekog direktno u Dizeldorfu. Citao sam i ovu temu i http://www.flyertalk.com/forum/miles-more-lufthansa-austrian-swiss-other-partners/656225-connection-dus-merged-dus-q-thread.html i uglavnom su ljudi uspevali da uhvate i krace konekcije, od po 35-40 minuta. Ako ne stignem, jbg, prespavacu u Dizeldorfu o trosku te firme, pa ujutro za BG.

Link to comment

U odlasku je proslo sve bez problema, kasnio je avion u polasku 40 minuta, ali je kapetan odmah rekao da ne brinemo, da ce stici na vreme. Stvarno je stigao u minut tacno u Dizeldorf, posle izlaska iz aviona security je odmah tu, posle 1-2 minuta hoda, prosao to, popeo se na sprat i to je to, boarding za Dablin je krenuo posle jedno 5 minuta. Bez ikakvih problema stvarno.Povratak je, ocekivano, bio totalno druga prica :) Doplatio sam bio kod web checkina 5 evra da imam sediste odmah blizu izlaska, da sto pre izadjem iz aviona, medju prvima izasao, na pasoskoj je bilo mozda 3-4 coveka ispred mene, pa nisam hteo da ih cimam da prodjem preko reda, brzo je sve islo. Bas kad sam bio na salteru, dosao je drugi policajac, pozvao ovog koji mi je pregledao pasos da ode negde, on seo na njegovo mesto i samo mi dao pasos, bez pecata da sam usao u Nemacku. Dok sam se popeo gore i nasao salter za checkin, vec je bilo 20:56, 6 minuta sam zakasnio. Onda me je zena sa saltera za polaske uputila da idem na salter AHS-a, koji je zaduzen za AerLingus karte u Dizeldorfu i da im kazem o cemu se radi. Prvo mi nije bilo jasno, zasto me tamo salje, ali su oni stvarno bili predusretljivi, iako nisu imali nikakvu obavezu prema meni. Krenuli su da zovu coveka iz AirSerbie, medjutim nisu mogli da ga dobiju. Kad je vec sluzbenica rekla, to je to, nazalost ne mozemo da ga dobijemo, zazvonio je telefon, pozvao je covek i odobrio da mi AHS rucno ispise boarding pass. Sa tim BP-om prosao security, onda je bilo objasnjavanja par minuta na izlaznoj pasoskoj kontroli, jer nisam imao ulazak u Nemacku, ali su me pustili nekako. Usao sam u avion u 21:16, poleteo je na vreme, desetak minuta posle toga.Sutradan sam se zahvalio mailom i ljudima iz AirSerbie u Dizeldorfu, a i AHS-u u Dizeldorfu, svaka cast stvarno svima. Moguce je cak da je neko ranije stvarno ovu vezu, kao sto su mi ovi rekli da je proverena veza, ali im je u tom slucaju avion iz Dablina verovatno stigao malo ranije. Ovako, ako stigne na vreme ili sa par minuta zakasnjenja kao u mom slucaju, nema teorije da se stigne. U svakom slucaju, veliko iskustvo za ubuduce.

Edited by dzoni
Link to comment

Neprijatno iznenađen saznanjem da je ukinut Wizzov let Temišvar - Liverpul, pokušavam da iznađem najjeftiniji i najefikasniji način da stignem gde sam namerio. Za sada mi se čini da je najbolja opcija Ryanair iz Budimpešte za Mančester pa vozom od MAN do Liverpula?Molim jms_uk-a da mi pomogne savetom, utehom i toplom rečju.Unapred zahvalan.

Link to comment
pa vozom od MAN do Liverpula?Molim jms_uk-a da mi pomogne savetom, utehom i toplom rečju.Unapred zahvalan.
Ima direktan voz od MAN aerodroma do Liverpula (Lime Street Station) vise puta dnevno, karta kosta £14.10 (Anytime Single, moze da se kupi i pred sam put).Alternativa je presedanje na Manchester Piccadilly-ju, ista cena, traje malo duze (1h25m umesto 1h7m).
Link to comment

?Ako se ipak odlučim da bacim 30€ na Turkish, da li je neko član njihovog miles&smiles programa?Pokušao sam da se reg, ali nema Srbije nigde?!Sent from my HUAWEI Y210-0200 using Tapatalk 2

Link to comment

ak se dobro sećam, Pegasus em sleće na Sabiha Gekčen, što je zajebano ako si smešten negde u evropskom delu grada pa ćeš se ili patiti do grada 3 sata ili platiti tih 30 evra za taksi, em što Pegasus ne leti svaki dan, za razliku od Turkish-a. + to što je Turkish izuzetno komforan, najbolja kompanija od svih sa kojima sam leteo.

Link to comment
Da li Turkish Airlains opravdava bilo čime 30evra skuplju povratnu kartu od Pegasusa za let do Istanbula?
TK je legacy a ne lowcost carrier. To znači da ćeš dobiti 30 kg prtljaga, više nego dobru klopu i piće za let od 80 minuta, sedište po želji bez doplate (kada kupuješ kartu ili se čekiraš) i naravno sletanje na glavni aerodrom koji je u Evropi za razliku od ovog drugog koji je udaljen tričavih 70 kilometara.E, da, dobićeš i dobra vremena poletanja - svakog dana ujutro ili uveče, plus 3x nedeljno posle podne. Kao što Draganče reče, ako si već član nekog FF programa u Star alijansi (Lufthansa, Swiss, Austrian npr) dobićeš sve milje koje preletiš sa TK (u slučaju BEG-IST-BEG to je 2x 518 milja).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...