Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

LF je dno na prekookeanskim? Otkud to, sta (ti) se desilo?
Pa ono... letio sam jos Qatarom i South Africanom i imao mnogo bolja iskustva, pocevsi od onbord entrtejnmenta™, preko hrane i pica do (ne)ljubaznosti osoblja.Nije mi se desilo nista posebno lose.
Link to comment

Easyjet je zakon za putovanja iz Begiša za Milano, bruka koliko su jeftine karte. To je možda i najbolja linija sa BG aerodroma jer u Milanu imate odličnu ponudu niskotarifnih kompanija ... A čak i ako vam je Milano konačna destinacija, transfer sa sva tri aerodroma (Malpenza, Linate, Bergamo) do centra grada je odlično organizovan i jeftin (između 5 i 10 evra) ...

Edited by stoka
Link to comment
LF LH je dno na prekookeanskim? Otkud to, sta (ti) se desilo?
Nije to od juce, ja jos od 2008. godine bojkotujem to sranje od kompanije, osim kada bas moram (ako sletim u FRA ili MUC, pa idem za BEG). Za prekookeanske bih najradio izabrao brodom nego sa LH.
Link to comment
Nije to od juce, ja jos od 2008. godine bojkotujem to sranje od kompanije, osim kada bas moram (ako sletim u FRA ili MUC, pa idem za BEG). Za prekookeanske bih najradio izabrao brodom nego sa LH.
Onda se nasa iskustva drasticno razlikuju..meni su ti letovi i pripadajuci aerodromi bili najbolji. Mada zapravo ne mogu da kazem sad da su neki drugi letovi bili specijalno losi (sem sto ne volim ama nikako AF i CDG), ne znam kako vi to sve tacno klasifikujete
Link to comment

Nemam nista protiv FRA ili MUC, narocito ovaj poslednji i slazem se za CDG. Samo, imao sam 2 veoma losa iskustva sa LH, albeit na istoj liniji, SIN - FRA, koji u stvari polazi iz CGK. Odlucio sam se za bolje trosenje novca, recimo spaljivajuci ga uz logorsku vatru. A za longhaul letove se sada okrecem iskljucivo na EK, SQ, NZ, QF i VA.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Imam jednu, potencijalno nategnutu situaciju sto se tice vremena, vezano za transfer sa leta na let u Dizeldorfu. Dobio sam dva odvojena bookinga (leta) od firme koja mi je organizovala povratni let do Dablina. Transfer je u Dizeldorfu u oba pravca i u oba slucaja imam 45 minuta izmedju letova. Kada idem iz BG-a, mislim da nece biti problema, ako ne bude veceg kasnjenja naravno, odradicu checkin preko web-a, imam samo rucni prtljag, tako da mogu pravo na gate. Medjutim za povratni let, Air Serbia nema opciju za web checkin, tako da kad sletim u Dizeldorf, moram da izadjem, checkiram se na salteru i vratim se na gate za let za Beograd. Da li neko ima iskustva sa aerodromom u Dizeldorfu, tj. koliko mi prosecno vremena treba za tu operaciju? Let iz Dablina slece na terminale C, vidim na sajtu Air Serbie da im je salter u Dizeldorfu isto u C delu... Da li mozda ima neka druga opcija za taj check in, mozda u transfer zoni neki transfer desk, automat i sl. (pretpostavljam da to ne radi za Air Serbiu)? Ili mozda u krajnjem slucaju da se direktno ode na gate pa vidim sa njima da li moze nesto da se uradi?

Link to comment

Ako budeš izlazio kroz pasošku kontrolu,pa išao na check-in i vraćao se kroz pasošku kontrolu, šanse da uhvatiš let su manje od teoretskih, a cela priča verovatno ni teoretski nije moguća jer do trenutka kada stigneš na šalter, check-in za BEG već može da bude okončan i zatvoren.Mislim da to može brže da se reši na transfer desku (koji ćeš pronaći u Arrival zoni, pre pasoške kontrole) a nije na odmet i da pozoveš Air Serbia-u i pitaš koje opcije imaš na raspolaganju. Inače mislim da će ti biti veća frka u odlasku nego u povratku jer Air Serbia i dalje ima sitne probleme sa kašnjenjima u poletanju, 15-20 minuta je gotovo uračunato u svaki polazak. Na prosečnom layoveru od 80-90 minuta to nije problem ali u ovako kratkoj varijanti savetujem da obučeš nešto u čemu ćeš moći lakše da trčiš kroz terminal...

Link to comment

Zvao sam juce call centar, ali mi rekose da koliko oni znaju moralo bi da se izlazi do saltera za checkin, da nema nikakvih opcija da se to odradi ranije. Jutros sam zvao njihov broj na aerodromu u Dizeldorfu, ali se niko nije javljao, pokusacu opet kasnije.Ja sam racunao da u odlasku i ako bude nekih 10-15 minuta kasnjenja da bi trebalo da bude ok, mozda bude malo trcanja, ali ok. Ovaj povratak mi se, zbog tog checkina, bas cini jako nategnut.

Link to comment

MCT je 35 minuta, ali to opet vazi samo ako si na jednoj karti.

Connecting Cities:
Connecting at DUS
Incoming airline EI
Outgoing airline JU
Flight type International to International

STANDARD.D/D...D/I...I/D...I/I.
ONLINE .35 .35 .35 .35
OFFLINE .35 .35 .35 .35

Sam aerodrom kaze:

Most airlines close their check-in counter 30 minutes before the scheduled departure time.

I ja isto mislim da neces moci da stignes da se cekiras, zbog pasoske/carinske kontrole [posto su oba let van Sengena, a da bi se cekirao, moras da udjes u Sengen].Let EI692 je generalno na vreme, ali npr. danas je sleteo u 9.53am. Dok se namesti na gejt, prodje neko vreme. Zavisi gde sedis u avionu, izlazak moze da potraje bar 5 minuta. Ako koriste autobuse, to je bar jos 5-10 minuta. Plus pasoska kontrola. Ako budes trcao kroz carinsku, velika je verovatnoca da ce da te zaustave i tu.Ili trazi od firme da ti promeni karte [bar za povratak, ako ne i sve] ili ih pripremi da moze da se desi da ih zoves odande bez karte za povratak u Beograd...

Link to comment

Ok, za povratak mi je jasno verovatno da moram da izadjem, ako slucajno ne postoji neka druga opcija u tranzit zoni, ali za odlazak ne bi trebalo da moram da prolazim kroz celu proceduru. Odradicu checkin od kuce, imacu boarding pass kod sebe, uzmem rucni prtljag i idem pravo na gate za Dublin, EI693 je u pitanju.Za povratak je druga prica, nadam se da cu dobiti nekog u Dizeldorfu da vidim kakve su mi opcije.edit: jasno mi je sta si hteo reci i pricao si ustvari o povratnom letu, samo su me vremena zbunila, pa sam zato pomesao, povratni let je onaj vecernji EI698 iz Dublina. Vidim sad da sutradan ima let iz Dizeldorfa za BG u 10.30. Videcu, pa da im kazem da pomere samo taj Airserbia let sa uvece na ujutro, pa da prespavam u Dizeldorfu.

Edited by dzoni
Link to comment

Ovo ovde ne deluje baš optimistično: http://www.dus.com/d...n/transferring/

The decisive factor is whether the airport you flew from and your destination are both within or outside the Schengen Area
Pošto su ti oba aerodroma izvan Šengena, izgleda da transfer desk neće biti od pomoći. Mislim da je sad već realno da tražiš od firme drugačiji itinerary jer ove konekcije možeš da pohvataš jedino ako uspeš da na svim šalterima i kontrolama preskočiš red (što obično iziskuje maksimalnu veštinu rasprave i ubeđivanja). Srećno u svakom slučaju.Edit: pogledaj i komentare ovde, niko ne preporučuje razmak od 40 minuta ako letovi nisu na istoj karti. Edited by beowl
Link to comment

Ok, tnx.Citao sam vec to na sajtu aerodroma, pise ovo ispod te recenice koju si citirao:Departure airport outside the Schengen Area/Destination outside the Schengen Area• No border control in Düsseldorf• No transit visa requiredOvo je sve na brzinu radjeno, ocigledno su gledali da uklope bilo kako, jer moram do ponedeljka u 9 da budem u Dablinu, s tim sto samo u nedelju mogu da krenem, jer u subotu imam neki drugi posao da zavrsim. Iz Dizeldorfa ima u nedelju jos jedan let za Dablin koji ide kasno uvece, ako nista drugo, kupicu kartu za taj direktno na aerodromu, neka mi posle daju pare. Za povratak nije toliko bitno kad cu da se vratim u BG, pa cu za to da im kazem da mi promene taj Airserbia let DUS-BEG sa vecernjeg 21.20 na jutarnji 10.30.

Link to comment
Ovo je sve na brzinu radjeno, ocigledno su gledali da uklope bilo kako, jer moram do ponedeljka u 9 da budem u Dablinu, s tim sto samo u nedelju mogu da krenem
Ja bih rekao da su vise gledali kako da ustede [s tim sto ce na kraju verovatno da ispadne skuplje + dodatni stres za tebe], jer su mogli da uzmu jednu povratnu kartu preko Lufthanze [sa jednim presedanjem u Frankfurtu] i da se ti ne mislis o konekcijama i transferima.
Link to comment

Da, sad tek vidim da ima ta opcija, samo im je verovatno bila preskupa ova karta za odlazni smer, nema vise ovih jeftinijih. Bar povratak da sad nekako preko njih rese, pokusacu...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...