Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

ja sam letela jednom davno tim Vuelingom i sve bilo ok, ne sećam se ničeg lošegali bilo je samo jednoma ova vremena jesu malo manijačka :D ali bolje i to nego u 6 ujutru

Link to comment
Ne mogu nigde da nadjem informaciju, pa da pitam nekog Jmsa koji zna. Da li mogu da se prebace milje iz Qatarovog programa zaradjene u septembru u Oneworld?
Prva reakcija mi je bila: I don't think so.Ali onda se setih da je dosta avio kompanija iz OW alijanse imalo QR kao partnera u njihovim FF programima - ali samo za Redeemable Miles, ne i Qualifying Miles.Tako da, ako ti je program u partnerstvu sa QR od pre nego sto su pristupili OW-u, ne trebaju ti milje za status nego samo za trosenje, onda se upusti u dugotrajnu i mukotrpnu borbu da milje izbrises iz jednog programa i upises u drugi. Ovo naravno moze biti malo olaksano ako imas boarding pass [ove] bez ijednog FFP broja...
Link to comment

Mislim da u dobroj meri zavisi od konkretne kompanije kod koje koristiš OW. Najbolje je da probaš da ih direktno pitaš da li mogu da se klejmuju™ Qatarove milje iz septembra po tipičnoj proceduri (pošalješ im skeniran boarding pass ili podatke sa karte).

Link to comment

Easyjet se bogobojažljivo širi sa BEGa - dodali Ženevu.još sezona - dve, odnosno nekoliko dodatnih linija, pa da postave svoj avion na BEG i krenu na monopol mađara u tom (LC) delu tržišta.

Link to comment

ne, jer lete od 24.januara a tada je za prosečnog srbina skijaša koji skija u alpima glavna sezona već završena (prve 3 nedelje januara).swiss je to možda uzeo u obzir.No kao i uvek, kod ovakvih LC kompanija ciljna grupa nisu srpski turisti koji idu tamo, već gasterbajteri koji dolaze vamo. (jedna jedina LC linija koja nije bila gasterbajterska (RIm, Wizz) je ugašena pre godinu i po)

Link to comment
No kao i uvek, kod ovakvih LC kompanija ciljna grupa nisu srpski turisti koji idu tamo, već gasterbajteri koji dolaze vamo. (jedna jedina LC linija koja nije bila gasterbajterska (RIm, Wizz) je ugašena pre godinu i po)
Ne volim kad me zovu turistom :€Jat-Alitalia su dobro saradjivali ubacujuci skoro konkurentske cene i Wizz nije imao dovoljan razlog da fura tu liniju
Link to comment
Ok, hvala.Zabrinuo bih se da nisu bolji od Lufthanze posto mi je doticna 1 dno.
LF je dno na prekookeanskim? Otkud to, sta (ti) se desilo?
Link to comment
Mozda bas zbog skijanja?
Možda, ali ovi su 'ladno odlučili da lete u iste dane kada i Swiss (3x nedeljno). Pri tome Swiss nudi letove iz GVA po maksimalno niskim cenama ukoliko se putuje bez čekiranog prtljaga, mislim da je cifra oko 40-50 evra.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...