Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

stvarno prvi put cujem za ovo@ barrcode: na frankfurtskim terminalima 1A i 1B se mesaju dolazni i odlazni putnici i nema kontrole na gejtovima
Jel se sa njih leti preko okeana? Zaboravih vec, ali ako mislimo na iste, terminali gejtovi tu su rasporedjeni kao po duzini (takvi su bili letovi za Ameriku sigurno do pre dve godine, od tad nisam letela preko Fra) i kontrola za sve te gejtove je bila negde pre - npr. mi iz Beograda bismo u nekom trenutku morali da predjemo kontrolu da bismo usli u taj deo. Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ja sam na samom gejtu, posle dvostruke kontrole, imao privilegiju da budem testiran na eksplozive. Znam da to bese jednom sa BA, pa Qantas, pre deset godina, a u poslednjih godinu dana sa Brunejima i Virginom.

Link to comment
na svim aerodromima gde postoji mešanje odlaznih i dolaznih putnika (moraju da) postoje kontrole na samim gejtovima.
Zasto to onda nije slucaj na Schipholu?
Link to comment
Zasto to onda nije slucaj na Schipholu?
Zavisi gde - na nekim gejtovima jeste [mada su poslednjih meseci promenili u centralizovanu kontrolu [za Schengen deo?],
Link to comment

Da, za Schengen deo. Kad krenes prema B gates, tamo gde su obicno luftika & co. Tuda prolazim i kad dodjem i kad odem, nema nikakav security. Mada, ako se ne varam, isto funkcionisu i ZRH i MUC u Schengenu - dolasci i odlasci se najnormalnije mesaju.

Link to comment

terrorists have won, u pravu su lijevicari. u berlinu mi oberstrumbfirer naredio da sledeceg puta nosim samo jedan upaljac u torbi, ali je gore proso saputnik, koga je majstor pitao sta ce mu toliko olovaka, komada 4.i sto nikad ne stave neku bar pristojnu cicu da me ispipava, uvek su i svuda neke sto bi ih se i buci dajkovke prepale.

Link to comment
Da, za Schengen deo. Kad krenes prema B gates, tamo gde su obicno luftika & co. Tuda prolazim i kad dodjem i kad odem, nema nikakav security. Mada, ako se ne varam, isto funkcionisu i ZRH i MUC u Schengenu - dolasci i odlasci se najnormalnije mesaju.
Mislim da se generalno trude da gledaju letove iz EU/Schengena kao sigurne:UK-Minhen-Beograd: nema kontrole u Minhenu kad dodjem iz UK, ali ima kad dodjem iz Beograda.
i sto nikad ne stave neku bar pristojnu cicu da me ispipava, uvek su i svuda neke sto bi ih se i buci dajkovke prepale.
Na prvoj kontroli na ulazu u Sheremetyevo ja videh i M/Z ispipavanje :o
Link to comment
UK-Minhen-Beograd: nema kontrole u Minhenu kad dodjem iz UK, ali ima kad dodjem iz Beograda.
Isto i na FRA kad se dodje iz UK, tako da kapiram da je to praksa i drugde. Edited by Quince
Link to comment
Na prvoj kontroli na ulazu u Sheremetyevo ja videh i M/Z ispipavanje :o
ni moskva nije ono sto je bila. meni se desilo par puta, doduse na ne tako turistickim aerodromima. jednom bio neki said lookalike, ne bih imala nista protiv da smo nastavili da se druzimo :D
Link to comment
Ono sto ne volim kad je security na samom gejtu je to da ne mozes da uneses tecnost kupljenu na aerodromu [ne racunam duty free upakovan u specijalne kese].
Stvarno?! Auuuuu, onda sam prekrsila pravilo X puta! Uvek unesem u ruksaku vodu kupljenu na onoj trafici iza duty free-ja. Nikad mi niko nista nije rekao, to bas uliva poverenje u security radnike.
Link to comment
Stvarno?! Auuuuu, onda sam prekrsila pravilo X puta! Uvek unesem u ruksaku vodu kupljenu na onoj trafici iza duty free-ja. Nikad mi niko nista nije rekao, to bas uliva poverenje u security radnike.
Mislio sam na aerodrome gde postoji samo jedna [ozbiljna] provera, na gejtu.Ta, sto je nekad bila druga na Surcinu, se ne vazi...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...