Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ono sto ne volim kad je security na samom gejtu je to da ne mozes da uneses tecnost kupljenu na aerodromu [ne racunam duty free upakovan u specijalne kese].

Link to comment
Ono sto ne volim kad je security na samom gejtu je to da ne mozes da uneses tecnost kupljenu na aerodromu [ne racunam duty free upakovan u specijalne kese].
ili ukradeni parfem
Link to comment

Meni nije smetao taj drugi pregled na nasem aerodromu, pogotovo sto nisu terali da se ponovo vadi komp a licno su me n puta pustali sa vodom/cajem unutra ("ali da popijes pre nego sto udjes u avion, vazi?")Na Fraportu isto moras dvaput na kontrolu, ne secam se jos na kom sam to imala, ali...covek se navikne, totalno sam prestala da se obazirem na sve te sporedne stvari.Generalno mi samo ide na zivce kad te teraju da se izuvas a ne daju ti nista da nazujes preko carapa.

Link to comment

Meni ne smeta nista osim to sto tu uvek bude guzva velika. Mislim da bi na CDG bilo mnogo bolje kada bi postojala samo druga kontrola, na samim gejtovima iz prostog razloga sto 2F terminal ima jedno 70 izlaza i onda se ponabijaju svi zivi sa tih izlaza na jednu skener kontrolu i zbog toga moras toliko ranije da dolazis na aerodrom. Ni zbog cega drugog.

Link to comment
Hvala, našao sam i ja te letove, ali kada pokušam da bukiram na bilo kom servisu ili njihovom sajtu, dobijem odgovor da se cena promenila.. Zapravo, duplirala. :(
jel si probao kombinaciju JAT-virgin, imaju opcije od 540e, zavisi od datuma
Link to comment
Na Fraportu isto moras dvaput na kontrolu
ne, samo 1 kontrola je u frankfurtu i to pre pasoske na ulazu na terminal 1 A i 1B ili na terminal 2.na terminalu 1C je kontrola rucnog prtljaga posle pasoske. Na C2, odakle vrlo cesto (ali ne i uvek) polece jat za beograd, je kontrola rucnog prtljaga pre ulaska na gejt.mada, postoji 1 mogucnost za 2 kontrole - ako letis iz npr. istanbula za beograd preko frankfurta. tada ces imati kontrolu posle sletanja (tako npr ne smes da uneses nikakvu tecnost u tranzitni deo sto je bzvz) i pre ulaska na gejt. Edited by Parsons
Link to comment
na svim aerodromima gde postoji mešanje odlaznih i dolaznih putnika (moraju da) postoje kontrole na samim gejtovima.
Tacno. Ima smisla.Sad kad razmislim, na rahmetli 2B na CDG (ima ga i dalje, ali su 2D renovirali i JAT i Montenegro tamo prebacili) su se mesali dolazni i odlazni i skener je dolazio nakon pasoske kontrole, na samom gejtu.
Link to comment
ne, samo 1 kontrola je u frankfurtu i to pre pasoske na ulazu na terminal 1 A i 1B ili na terminal 2.na terminalu 1C je kontrola rucnog prtljaga posle pasoske. Na C2, odakle vrlo cesto (ali ne i uvek) polece jat za beograd, je kontrola rucnog prtljaga pre ulaska na gejt.mada, postoji 1 mogucnost za 2 kontrole - ako letis iz npr. istanbula za beograd preko frankfurta. tada ces imati kontrolu posle sletanja (tako npr ne smes da uneses nikakvu tecnost u tranzitni deo sto je bzvz) i pre ulaska na gejt.
Nisam sigurna dal sam u aprilu isla JATom ili LFom ali sam svakako imala kontrolu posle pasoske i potom na tom malom gejtu (=> verovatno JAT). Ni jednom za ovih pet godina mi se nije desilo da je bio samo jedan pregled u Frankfurtu, ali su bili razliciti gejtovi u pitanju, tek skoro je i zavrsen taj novi deo gde je sad JAT.
na svim aerodromima gde postoji mešanje odlaznih i dolaznih putnika (moraju da) postoje kontrole na samim gejtovima.
Sto je sasvim i logicno. Edited by I*m with the pilots
Link to comment
Nisam sigurna dal sam u aprilu isla JATom ili LFom ali sam svakako imala kontrolu posle pasoske i potom na tom malom gejtu (=> verovatno JAT).
stvarno prvi put cujem za ovo@ barrcode: na frankfurtskim terminalima 1A i 1B se mesaju dolazni i odlazni putnici i nema kontrole na gejtovima
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...