Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

slabija svakako, jer su Jat i Alitalija sasvim dobro uklopljene i sarađuju a cene su im sasvim pristojne (150e). To što se plati duplo manje ne znači da se ima toliko koristi jer letovi Wizza su bili veoma kasni a usluga svakako lošija. Ja ih nisam preferirao dok je postojala linija ali sad mi je malo žao što ne postoji više ta mogućnost...
Na stranu kasnjenje, sta to znaci "losija usluga"? Ne dobijes sendvic, sok, sta? Ako je let ispod nekoliko sati (3h po meni), sta ce ti bilo sta osim mozda vode i caj/kafa (kao neki minimum "usluge")?
Link to comment
Na stranu kasnjenje, sta to znaci "losija usluga"? Ne dobijes sendvic, sok, sta? Ako je let ispod nekoliko sati (3h po meni), sta ce ti bilo sta osim mozda vode i caj/kafa (kao neki minimum "usluge")?
Ne (samo) to nego i pozicioniranje terminala za ukrcavanje na Fco je drugacije za Alitaliju vs. manje kompanije. eventualni prtljag isto.. garancije su ipak vece, sigurno da nema razlike u bezbednosti ali ima u gushtu sto bi rekla Fraunshilovicka `_`
Link to comment

Mene, kao redovnog putnika, to uopste ne tangira, i nece mi nedostajati ukoliko se to odrazi na cenu karte. Zar je zaista potreban sok, hrana (i to jos, uglavnom, upitnog kvaliteta) za EU letove, koji su uglavnom oko 2, 2.5 sata? Da li (pricamo poslovno) treba da imas 2 checked-in prtljaga od po 20kg? Zar ne bi bilo bolje imati 4 strukture cena, za isti let: samo sediste, sediste + prtljag za kratke letove, a za letove duze od 2.5/3 sata prve dve opcije + "luksuz" sa obrokom i picem? Naravno sve po ceni. Pa ko voli, nek izvoli. Sto se tice terminala, to mi je takodje nebitno (uglavnom).

Link to comment

kako je krasno kad iznenadno i ničim izazvano otkažu let, a nit vremenskih nepogoda, nit kvara na avionu, ni ništakao imali su avion, tu je, stigao, ispravan, ali nisu mogli da nađu posaduserem im se u ton film

Link to comment
Mene, kao redovnog putnika, to uopste ne tangira, i nece mi nedostajati ukoliko se to odrazi na cenu karte. Zar je zaista potreban sok, hrana (i to jos, uglavnom, upitnog kvaliteta) za EU letove, koji su uglavnom oko 2, 2.5 sata? Da li (pricamo poslovno) treba da imas 2 checked-in prtljaga od po 20kg? Zar ne bi bilo bolje imati 4 strukture cena, za isti let: samo sediste, sediste + prtljag za kratke letove, a za letove duze od 2.5/3 sata prve dve opcije + "luksuz" sa obrokom i picem? Naravno sve po ceni. Pa ko voli, nek izvoli. Sto se tice terminala, to mi je takodje nebitno (uglavnom).
Upravo kao redovnom putniku bi ti sigurno znacilo da mozes da biras izmedju "normalnijih" vremena za letove umesto u 05:00/23:55, za presedanje ti znaci i to da li ces se voziti sat vremena autobusem po aerodromu ili si "blize" povezanim letovima a realno jedan prtljag od 20kg nece skoditi. (Posto jeftine kompanije i samo taj jedan od 20kg naplacuju 15-20e po pravcu)Takodje, jeftini letovi cesto ne pomazu ljudima, jer odu na leve aerodrome od kojih se oteglis i obesparis da bi dosao do zeljenog mesta*. Glavni/veci aerodromi imaju i bolju strukturu prevoza (to sve i naplate kroz vece aerotakse). Po meni spada u "bolja usluga", no mlatko je mozda mislio i na nesto drugo.*Doduse, jeftini(ji) letovi po Americi nisu kao kod nas u EU, uglavnom mogu biti isti redovni aerodromi, samo budes bez kapi vode i hrane a unutrasnjost aviona malo prljava i ofucana.//Pice i hrana su potpuno nebitni na letovima do 3h ali voda bi prijala.
Link to comment
kako je krasno kad iznenadno i ničim izazvano otkažu let, a nit vremenskih nepogoda, nit kvara na avionu, ni ništakao imali su avion, tu je, stigao, ispravan, ali nisu mogli da nađu posaduserem im se u ton film
Koja kompanija?
Link to comment

pa LH sad moze da radi sta god hoce kad su ubili sve sto im je stajalo na putu.... jedino ako su im ovako izgledali letovi pre 10 godina kao danas

Link to comment
lufthansa
Jesu li te prebacili na drugi let [njihov ili neke druge kompanije]?Koliko si kasnije stigla na odrediste? Nemoj da zaboravis da im trazis kompenzaciju.
Link to comment

prebacili su ih* na drugi let, 2 dana kasnije (nudili i sutradan al bilo malo knap za presedanje), Swiss sa presedanjem (a onaj nesretni let je trebalo biti direktan)i izgleda da ne može ništa za kompenzaciju, iako je 2 dana kasnije + sa presedanjem*trebalo da lete muž i klinci a ja koji dan kasnije zbog posla, i evo otišli su danas (pri čemu su zglajznuli sa kolicima maleckog, ostavili ih na presedanju a nisu poslali na krajnju destinaciju)inače ceo taj dan nam je bio idiotski, oni džedžili na aerodromu a ja u prevozu tamo-amoa zbog čega zapravo -- pitamo se...

Link to comment

Prvi put idem wizzom sutra mojoj kući u BG. Nemam bagaž jer idem na šest dana, pa sam poslala po mami (danas odletela direktno) pet odevnih kombinacija. :DImam moju žensku torbu u koju može da stane laptop, ipad, jedne baletanke, šminka i novčanik. Je l treba da plaćam i to ili je to small cabin bag?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...