Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

LCY je dobar za istocni London, kao i za sam City (Canary Wharf in no time). Sletanje je tu uvek interesantno, kad jos uvek letis, a nize si od tih poslovnih zgrada :)SkyWork-Airlines-Bombardier-Q400-at-LCY-600x438.jpg I u zavisnosti s koje strane aviona sedis, moze da izgleda kao da se slece u reku (koja je pored piste).Zgodan je za brzi prolaz kroz pasosku i security kontrolu. Zato ni nema lounge, a najgore je sto umeju da ga zatvore kad god ima malo magle.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Easyjet - MilanoGermanwings - StutgartPegasus - Antalija, IstanbulNorwegian - Oslo, Kopenhagen, StokholmWizzair - Krf, Brisel, Bazel, Dortmund, Ajndhoven, Luton, Geteborg, Malme, Memingen, Oslo, Pariz, Rodos, Stokholm.

Link to comment

Jemse, imaš li neke tips&tricks za pronalaženje karata (mediteranske destinacije) po povoljnim cenama u avgustu? Ovo što pretraživači daju me užasno iritira, ajd' što je skupo u vražju mater, to još i mogu da progutam u špicu turističke sezone, ali vremena su im blago rečeno nenormalna. Treba da puknem 600 evra za poletanje u 5 ujutro, a kod vezanih letova isto to + stopover od najmanje 10 sati. Totalno sam se smorio.

Link to comment
Air Berlin i Fly Niki - Beč (a i Berlin, no sa presedanjem u Beču)
Interesantno, nema ih ovde - da nisu ti letovi samo u zimskom redu letenja? Ili su mozda ukinuti?
Jemse, imaš li neke tips&tricks za pronalaženje karata (mediteranske destinacije) po povoljnim cenama u avgustu? Ovo što pretraživači daju me užasno iritira, ajd' što je skupo u vražju mater, to još i mogu da progutam u špicu turističke sezone, ali vremena su im blago rečeno nenormalna. Treba da puknem 600 evra za poletanje u 5 ujutro, a kod vezanih letova isto to + stopover od najmanje 10 sati. Totalno sam se smorio.
Na zalost, i ne bas. To je sad postao standardni MO za puno kompanija za letove po Evropi. Poceo je prvi Swiss pre 3-4 godine [najjeftinije karte ukljucuju presedanje u Cirihu tokom noci o trosku putnika], a sad dosta njih to radi.To rade da bi bili competitive [sa LCCs prvenstveno] - stave cenu od XX evra, po kojoj moze da se kupi samo ta kombinacija pekarski let+dugacak tranzit. Ako hoces nesto iole razumno [vreme polaska i trajanje puta] onda cena bude visestruko veca.Ja idem sledeci vikend u Moskvu Alitalijom i u odlasku [preko Rima] se ne ceka mnogo, ali zato u povratku [preko Milana] imam tranzit celu noc + menjanje aerodroma [Malpensa >> Linate]. Pozitivna strana svega toga je da sam kartu platio samo £130 [London-Moskva je obicno od £250 pa na gore].
Link to comment

fly niki i air berlin su bili ista kompanija (air berlin).bukvalno su skoro celu mrežu fly niki-ja ukinuli (a kompaniju ugasili / utopili u AirBerlin). drugim rečima ukinut je i BEG-VIE i neće biti obnavljan, jer će i jat i air berlin očigledno imati istog vlasnika (etihad), odnosno uskoro će biti potpisan i code share između jata i air berlin-a.šteta za niki, jer je ona žestoka konkurencija 3 kompanije na BEG-VIE baš oborila cene, te posle nestanka niki-a one ponovo idu na gore.

Link to comment

hvala na prosvetljenju! ;-)bezvezebtw onomad bili i letovi Beograd-Madrid i Beograd-Barselona, ali su dotiči Španci propali <_<

Link to comment

ta spanair-ova linija je bila sezonska. pitanje je da li opstala kao profitabilna i u ovoj 2013., sve da spanair nije bankrotirao.od svih tih low cost linija iz BEG (a sada kada je pred letnji red letenja Wizz postavio i 2. avion na svoju bazu u BEG, ima ih baš dosta), očigledno je da su profitabilne samo one koje imaju veliku gasterbajtersku bazu. BIla je jedna jedina čisto turistička (FCO) i mađari su je ubili (ja čuo zbog nemanja dovoljno aviona, ali mi je verovatnija slaba popunjenost).

Link to comment

Jms, potpuno si bio u pravu za LCY, nikad brze do centra Londona nisam stigla. Na pasoskoj niko izpred mene, prtljag stigo nakon 3 minuta cekanja, DLR odma iza coska... :thumbsup:(a potpuni mi je dozivljaj bio put kroz docklands - london iz drugog ugla :))

Link to comment
ta spanair-ova linija je bila sezonska. pitanje je da li opstala kao profitabilna i u ovoj 2013., sve da spanair nije bankrotirao.od svih tih low cost linija iz BEG (a sada kada je pred letnji red letenja Wizz postavio i 2. avion na svoju bazu u BEG, ima ih baš dosta), očigledno je da su profitabilne samo one koje imaju veliku gasterbajtersku bazu. BIla je jedna jedina čisto turistička (FCO) i mađari su je ubili (ja čuo zbog nemanja dovoljno aviona, ali mi je verovatnija slaba popunjenost).
slabija svakako, jer su Jat i Alitalija sasvim dobro uklopljene i sarađuju a cene su im sasvim pristojne (150e). To što se plati duplo manje ne znači da se ima toliko koristi jer letovi Wizza su bili veoma kasni a usluga svakako lošija. Ja ih nisam preferirao dok je postojala linija ali sad mi je malo žao što ne postoji više ta mogućnost...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...