Jump to content
IGNORED

Pescanik


Atreid

Recommended Posts

Danas će biti 19 stepeni, otoplilo je i bolesnici na odeljenju za onkologiju KBC će moći malo da se ogreju. Popravka grejanja, koja je trebalo da bude završena još letos, kasni. Ljudi, građani koji se leče od najteže bolesti se smrzavaju, lekari su u džemperima, kvarcne peći temperaturu podignu jedva do 14 stepeni. Čujem da je doživotni ministar zdravlja, Tomica Milosavljević, preporučio pacijentima da se u tom slučaju pokriju sa dva ćebeta. Ovu meru štednje u zdravstvu ministar Milosavljević je verovatno peuzeo od Čaušeskuovog ministra zdravlja, koji je svojim pacijentima predlagao da, ako im je zima, leže po dvoje u krevetu i tako se greju. Sedam dugih godina ministar zdravlja je kadar G17 plus, na početku stidljiv i skroman čovek, koji je postao oličenje arogancije, i to u zemlji u kojoj u bolnicama u prestonom gradu pacijenti za doručak dobijaju čaj u limenoj šolji i parče suvog hleba, što je manje nego u nekim konc-logorima.To je logično u zemlji kojom vladaju Koštunica i Tadić.
do zastoja u izmeštanju onih mazutnih kotlarnica i centralizaciji sistema grejanja došlo je zato što je, još za vreme djindjićeve vlade, to rađeno ošljarski i što su naše preveslali stranci koje im je, čini mi se, naturio strani donator. dobro da je to uopšte krenulo, obzirom o kakvom se pravnom zamešateljstvu radilo.ali da, to je logično u zemlji u kojoj vladaju tadić i koštunica. dočim bi da vlada ceca lukić (ili moderni isus) već bilo uvedeno wireless grejanje. :rolleyes:
Link to comment
do zastoja u izmeštanju onih mazutnih kotlarnica i centralizaciji sistema grejanja došlo je zato što je, još za vreme djindjićeve vlade, to rađeno ošljarski i što su naše preveslali stranci koje im je, čini mi se, naturio strani donator. dobro da je to uopšte krenulo, obzirom o kakvom se pravnom zamešateljstvu radilo.ali da, to je logično u zemlji u kojoj vladaju tadić i koštunica. dočim bi da vlada ceca lukić (ili moderni isus) već bilo uvedeno wireless grejanje. :rolleyes:
Vidim li ja to pristrasnost ?
Link to comment
Vidim li ja to pristrasnost ?
želim da kažem da je razvlačenje priče oko grejanja kliničkog centra stvar koja taljiga već godinama, te da je parada oko toga kako u zemlji kojom vladaju koštunica i tadić ljudi samo mogu da cvokoću i jedu suvi lebac prizemna i jadna.upalim danas radio, kad ono student sociologije. ah, kako sam se samo uželeo njegovog odlučnog, baršunastog glasa! evo me sve srsi prolaze dok se prisećam zanosa kojim je izlagao današnje stanje u NVO sektoru.a tek oni govori u novom pazaru - kako ljudi smeju da jedu, ko jede taj slavi ubistvo, pa još našim parama, itd. itsl.deo o udžbenicima istorije i oslobođenju beograda bio je, pak, odličan.
Link to comment
a tek oni govori u novom pazaru - kako ljudi smeju da jedu, ko jede taj slavi ubistvo, pa još našim parama, itd
A ko je to krkao tog dana? Obicni gradjani ili gradski celnici, grada ciji su sugradjani ubijeni na taj dan? Meni to neukusno.
Link to comment
A ko je to krkao tog dana? Obicni gradjani ili gradski celnici, grada ciji su sugradjani ubijeni na taj dan? Meni to neukusno.
gradski čelnici treba tog dana da poste? :mellow: jesu li možda u kafani naručili muziku i kitili je opštinskim novcem, ili su sa moldavskim umetnicama orgijali po stolovima?
Link to comment
gradski čelnici treba tog dana da poste? :mellow: jesu li možda u kafani naručili muziku i kitili je opštinskim novcem, ili su sa moldavskim umetnicama orgijali po stolovima?
Kako sam razumeo, neko slavlje bilo organizovano od strane gradske uprave. Ako nisam dobro razumeo onda ok, ali ako sam u pravu, ne vidim cemu takvi "duhoviti" komentari? Meni tu nista nije smesno. <_< Edited by melankolic
Link to comment
Kako sam razumeo, neko slavlje bilo organizovano od strane gradske uprave. Ako nisam dobro razumeo onda ok, ali ako sam u pravu, ne vidim cemu takvi "duhoviti" komentari? Meni tu nista nije smesno. <_<
ako se dobro sećam, rečeno je da ljudi idu da jedu u restoran, iz čega je peščanikovica izvukla zaključak da idu da 'slave', te da su samim tim u najmanju ruku i ubice. uskoro će i transkript pa ćemo imati prilike da nadugačko seciramo taj oratorski trijumf.povod jeste tužan, ali meni jeste glupo. u ovo je zemlji na svaki bogovetni dan u poslednjih sto godina pobijeno mnogo ljudi. jako mnogo ljudi, nekoliko desetina i stotina puta više nevinih ljudi nego u sjeverinu. šta sad, svaki dan jedni drugima da buljimo u tanjire? Edited by Larko
Link to comment
povod jeste tužan, ali meni jeste glupo. u ovo je zemlji na svaki bogovetni dan u poslednjih sto godina pobijeno mnogo ljudi. jako mnogo ljudi, nekoliko desetina i stotina puta više nevinih ljudi nego u sjeverinu. šta sad, svaki dan jedni drugima da buljimo u tanjire?
Tebi niko nista ne zamera. Ti i dalje mozes da sve to svodis na ples sa Moldavkama na stolu ali je van pameti da tako nesto cine celnici tog grada na dan kada su njihovi sugradjani bili kidnapovani, muceni i na kraju surovo ubijeni a isli ljudi na posao a ne da se druze s "Osvetnicima"."...nasa lokalna samouprava je isla na rucak od naseg rucka... "oni danas nesto slave, sta slave?...'Eto to je receno, kao i da su oni koji su obelezili tu 15- ogodisnjicu zlocina u Sjeverinu "privatni Bosnjaci". Edited by melankolic
Link to comment
Tebi niko nista ne zamera. Ti i dalje mozes da sve to svodis na ples sa Moldavkama na stolu ali je van pameti da tako nesto cine celnici tog grada na dan kada su njihovi sugradjani bili kidnapovani, muceni i na kraju surovo ubijeni a isli ljudi na posao a ne da se druze s "Osvetnicima"."...nasa lokalna samouprava je isla na rucak od naseg rucka... "oni danas nesto slave, sta slave?...'Eto to je receno, kao i da su oni koji su obelezili tu 15- ogodisnjicu zlocina u Sjeverinu "privatni Bosnjaci".
otkad je odlazak na ručak u kafanu jednak 'slavlju'? na godišnjicu smeju da jedu samo suve dnevne obroke ili da naruče nešto iz pekare? jel to na godišnjicu streljanja đaka u šumaricama po kragujevcu zatvaraju kafane, a opštinska uprava jede putohleb?
Link to comment
otkad je odlazak na ručak u kafanu jednak 'slavlju'? na godišnjicu smeju da jedu samo suve dnevne obroke ili da naruče nešto iz pekare? jel to na godišnjicu streljanja đaka u šumaricama po kragujevcu zatvaraju kafane, a opštinska uprava jede putohleb?
Ako si procitao ono sto sam citirao iz Pescanika, mogao si zakljuciti da se radilo o nekakvom slavlju. E sad, ako ga nije bilo, ucesnici tog skupa su sve preuvelicali i to nije do mene nego do njih. Ja samo kazem da je, ako je to tacno, neumesno da celnici lokalne saouprave slave na dan kada su njihove sugradjane pre 15 godina zverski mucili i ubili.
Link to comment
otkad je odlazak na ručak u kafanu jednak 'slavlju'? na godišnjicu smeju da jedu samo suve dnevne obroke ili da naruče nešto iz pekare? jel to na godišnjicu streljanja đaka u šumaricama po kragujevcu zatvaraju kafane, a opštinska uprava jede putohleb?
Nije bitno jesul' isli u restoran ili da okopavaju vinograd. Mjesto im je na obiljezavanju zlocina. Obiljazavanja zlocina bas podsjeca nove generacije na dogadjaj koji se ne smije ponoviti. Opstinski celnici tu nisu bili. Gdje su bili, je manje bitno.
Link to comment
otkad je odlazak na ru?ak u kafanu jednak 'slavlju'? na godišnjicu smeju da jedu samo suve dnevne obroke ili da naru?e nešto iz pekare? jel to na godišnjicu streljanja ?aka u šumaricama po kragujevcu zatvaraju kafane, a opštinska uprava jede putohleb?
kad smo vec kod toga postoji li na sajtu Pescanika jelovnik, vinska karta i dezerternik za dve Cece? Edited by 3opge
Link to comment
Za drustvo u cosku - bice Pera i u sutrasnjem Pescaniku /sa tribine u Shidu/. wink.gif
I da li su dve Cece napljuvalje Lukovića zbog njegovih komentara na račun Ljiljane Smajlović ?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...