Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Želeo sam da podelim s vas utiske o zameni Audija A6. Naime, prodah svoj 2.5tdi V6 za koji je svaki majstor rekao da je crna rupa u Audi paleti motora. Auto je trošio ugrubo 10L/100km, cena održavanja je dostizala i do 100€ mesečno zbog lošijeg stanja motora, ali iskustvo u vožnji je bilo sjajno. Dobar auto, dobar motor sa odličnim ubrzanjem (155KS).Prodah ga i uzeh sad (preko veze) takođe Audi A6 ali 2.4 V6 benzin quattro, ovaj put sa full opremom (koža, grejači sedišta, volana, cd charger, lumbalni deo sedišta na dugme i ostale kerefeke). Auto zbog quattro pogona troši 12L/100km u gradu, ali je neopisiva sreća voziti quattro pogon pre neki dan po snegu sa 4 zimske gume. Auto sam uzeo od prvog vlasnika i bio je održavan isključivo u Audi servisu. Kvačilo mu je jedino jako visoko a videćemo šta će mehaničar da kaže na to. Morao sam carinu i porez jako skupo da platim pa me izašao skoro kao na polovnim automobilima. prešao je 176.000km.Moja prva zabrinutost je cena pređenih 100km a to je trenutno cca 1740din, ali u poređenju sa 1520din za dizel varijantu, nije tako strašna razlika. Ipak razmišljam o plinu :D Bez obzira što je bezolovni pojeftinio 2 puta u mesec dana.Ukupna razlika u vožnji je NEBO I ZEMLJA! Ovaj benzinski motor je totalno ludilo, pravi je executive car. miran tih, startan, brz, bolesno elastičan. Nema dodirnu taču sa 2.5TDI V6 - pomera mi utisak o A6 na bolje. ukoliko benzin padne na 140din/L ili nađem dobar plinski uređaj za male pare, dizaću ga u nebesa ;)

Link to comment

isao da gledam pandu, nema sumnje farbana ima tragove od rasprsivanja svuda kada se digne poklopac motorainace je totalna bombona, ogromna unutra, kada tad uzimam 100HP kad naletim na pravunisam mogao da je dzibrim po putu zato sto nema tablice, nije bas vredno tolikog rizika ali svejedno, super model skroz

Link to comment
nema sumnje farbana
-_-al ovo da je ogromna ne mogu da primim k zdravoj pameti, ako je istih dimenzija kao i obična pandane smetta ti sto ti koleno i komplet desna noga udaraju u onu plastiku kod(ispod) menjača?
Link to comment
-_-al ovo da je ogromna ne mogu da primim k zdravoj pameti, ako je istih dimenzija kao i obična pandane smetta ti sto ti koleno i komplet desna noga udaraju u onu plastiku kod(ispod) menjača?
Jebem li ga, meni je komotnije u pandi nego u puntu, jer je stub relativno uzan i zakošen ka unutra, pa ima mesta za koleno. Kod punta je široko, i ka spolja, pa nemam gde. I kod, recimo, Kruza mi je isto kao kod punta, iako je veći auto.
Link to comment

ma to su ludosti koliko su skuceni automobili u kompakt klasi - u odnosu na pomenutu astru h, nista manje prostora napred nemam ni u yarisu ni u mazdi 2. ajd sto fokus i fiat brava imaju vise mesta, zbog pametnije postavljenog centralnog stuba, ali ovo danas sedenje u pandi mi nije bilo nista skucenije, naprotiv.

Link to comment
ma to su ludosti koliko su skuceni automobili u kompakt klasi - u odnosu na pomenutu astru h, nista manje prostora napred nemam ni u yarisu ni u mazdi 2. ajd sto fokus i fiat brava imaju vise mesta, zbog pametnije postavljenog centralnog stuba, ali ovo danas sedenje u pandi mi nije bilo nista skucenije, naprotiv.
novi fokus na suvozackom ima mnogo manje mesta nego moja stara fijesta, uopste mi nije jasno zasto su uradili toliko sirok stub na racun nogu.
Link to comment

pa cero si ga, kontam da je vozacki deo prostraniji, pricam iz perspektive debelog coveka vozenog na suvozackom. nisam se vozio ostalim pobrojanim, ne sumnjam da su jos gori. poredim ga sa avtom bez nepotrebnog centralnog stuba, i tu gubi.

Link to comment

ma jasno, al mi se ovaj cini ipak malo presirok i prefensi.ostalo mi bas super, pogotovo eksterijer, izgleda ko auto iz 3 klase iznad.plus ortak pazario neki sa suludom opremom, oni senzori protiv sudara i pizdarije. nisam ni znao da to iko mece u c klasu.

Link to comment

Meću skoro svi u pakete dodatne opreme, izgleda da su ti senzori opasno pojeftinili, C4 koji sam nešto kratko ćero je imao i senzore mrtvog ugla, i 360 stepeni parking senzor i te collision control munje i line assist i još tone nekih senzora, Al mu crkla Elektronika posle 10 dana. Fokus je brutalno dobar za vožnju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...