Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

moco, udaricu te!kakvoj ceni,kad ne znam koja je tamo realna cena, ako ubacim ovu srpsku cenu za taj model i godiste nece izbaciti NISTA?sto je vise nego apsurdno, jer je srpska cena uvecana za sve dazbineedit:http://www.mojauto.r...glas_najnoviji/nista(pretraga je za mobile.de via mojauto)

Edited by InvisibleLight
Link to comment
kojom NAUCNOM FANTSTIKOM on uveze takav auto i uz troskove ga proda jeftinijeg?mislim, ako mu nesto fali, a fali, sto to ne napise. misli da su ljudi sisali veslou ovoj zemlji svi gledaju samo da te zajebu..
Kilometraža u litar krvi, a i limarija, garant. Pitanje je da li su samo očešana i izgrebana krila ili je grlio banderu - skoro svaki limar koga znam je u dilu s nekim "uvoznikom", i ako niste dobri, za tebe će lupiti cenu da se puši, samo da te otera koliko posla ima. Edited by zorglub
Link to comment

lopove i prevarante u zatvorok,shvatila sam, zakljucak danasnjeg drndanja je da ne mogu da kupim taj auto a da nije (bio) havarisana krshina, moracu da zivim sa tim

Link to comment

ne treba da odustanes od kupovine automobila ali je po meni bolje fokusirati se ili na kupovinu od vlasnika, makar kupio auto koji nije tako fensi i licnut kao na placu, ili potraziti sta ima na placevima koji drze banke sa kolima vracenim sa lizinga - koje njihovi vlasnici nisu mogli vise da otplacuju. tamo neces naci lanciu ali pristojni komadi redovno iskrsavaju. sad, ta zona cene od 3.5k je mislim nemoguca, jer je to dosta duboko van zone lizinga, ali recimo od 5k nadalje ima svasta.apropo cena na placevima, oni kupuja kola ili angro na "zatvorenim" placevima sa automobilima raznih stanja i kilometraza, ili na istim takvim licitacijama. cene koje oni postizu nemaju veze sa individualnom prodajom posto se tu recimo kupi 20 automobila od kojih npr 5 je havarisano, 5 je preslo preko pola milona km, 5 je super a 5 je macka u dzaku. i onda se tu vadi prosek, posto oni naravno ne smeju da kazu kakav je koji nego se cene uprosece, i onda te jedino spasava da si dobar sa gazdom placa i da znas kada dolazi sleper sa kolima i da onda direktno izaberes auto sa slepera pre nego sto prodje servis, limara, budzenje kilometraze napred nazad (napred za carinu, nazad za kupca) itd itd. dalje kola stizu uglavnom iz italije ili belgije gde su ove licitacije najrasprostranjenije ali nazalost u slucaju italije i kola najvise sjebana sto zbog nacina voznje sto zbog loseg odrzavanja u poredjenju sa nemcima, na primer.

ne menja se po pravilu zajedno sa setom kvacila, slagao te neko. menja se po potrebi, a to je nascesce na nekih 150-200k. zamena seta kvacila je jeftinija kod motora sa plivajucim zamajcem, jer ne moras da kupujes lamelu, vec se stara remontuje (drugacije je konstrukcije, nema 'srce') bez bilo kakvih problema niti se to odrazava na njenu dugovecnost. i plivajuci zamajac kosta i vise od 300e
lose sam se izrazio, ali se najcesce menja sve u kompletu, mada postoje izuzeci i to uglavnom kada je lamela losa a zamajac dobar pa majstor proceni da ga ne treba menjati. u obrnutom slucaju, da strada zamajac, vrsi se procena u kakvom su stanju druk lager i lamela pa ako ima indicija da ce da odu recimo u roku od 5-10k km, onda ima smisla sve zameniti zato sto zamena svega ovoga vrlo cesto podrazumeva skidanje trapa i menjaca i kosta 100-nak evra samo za ruke. ja sam na golfu na 220k radio lamelu i zamajac je bio dobar pa ga nismo dirali i tako je bilo bar do 250k dokle je auto bio kod mene, za dalje ne znam.medjutim upravo sada imam situaciju da treba da radim zamajac na opelu na 202k i deo kosta 37.700 dinara a ruke 90e, te mi majstor odmah sugerise da u slucaju bilo kakve sumnje na bilo koji od ovih, sve odmah menjam. licno kupujem delove tako da nemam razloga da sumnjam u to sto prica, pogotovo sto znam slucajeve da je posle promene zamajca posle mesec dana bilo vreme za zamenu korpe i lamele a da su vlasnici hteli da ustede pare i to preskocili da urade odmah.sto se tice remonta dela koji je toliko izlozen naporima i torziji kao sto je lamela, ja to ne bih radio u ludilu na kolima boljim od juga i stare lade. a mislim da nisi u pravu ni sa konstatacijom da je lamela jeftinija kod kola sa plivajucim zamajcem, mene je komplet promena seta kvacila i druk lagera na golfu kostala recimo 250e sa rukama, dok me za astru h samo delovi kostaju 300e, plus pomenutih 90e ruke.srecna okolnost moze da bude da 1.3 mjet nema plivajuci kao sto mislim da nema, bar u toj najslabijoj verziji.
Link to comment

kao sto rekoh, a pitao sam majstora jos jedared, poenta je u drugacijoj konstrukciji lamele, tako da remont takve lamele ne znaci isto sto i remont klasicne. a druga stvar, kako je to skupo 300e za nesto sto uradis na autu jednom u 200k?

Link to comment

e, ovo bi uzeo ne bi trepnuohttp://www.polovniautomobili.com/oglas2739950/fiat_panda_14_sport_novpopust/ocigledno moze da se vozi kuci za 400065k km, brutalno vraceno, ostecenje na volanu nema sanse da bude bez 3x vece kmali svejedno, panda 100HP, san svakog neostvarenog karting vozaca

Link to comment
kao sto rekoh, a pitao sam majstora jos jedared, poenta je u drugacijoj konstrukciji lamele, tako da remont takve lamele ne znaci isto sto i remont klasicne. a druga stvar, kako je to skupo 300e za nesto sto uradis na autu jednom u 200k?
tu sam logiku cuo, da nije skupo. jbm mu misa, ja sad treba da dam 750e za nesto sto je pre pojave plivajuceg kostalo 250-300e.... toliko mene kosta da imam besumno kvacilo opet, pa ti vidi. ono sto me totalno iritira je da se plivajuci samo cuje dok stiskas kuplung ali da dok se ne raspadne skroz vozilo ne pokazuje nikakve znake problema, sve radi i sve vuce kako treba. znam ljude koji voze 70k km sa tim zvukom. ali postoji rizik kao sto rekoh i to je sve.btw o kom se vozilu prica kada se pominje remont lamele? Edited by gazza1
Link to comment

kad smo već kod plivajućeg zamajca, mali tips&tricks. radni vek istom se znatno produžava ako se prilikom gašenja motora drži pritisnuta pedala kvačila(nadam se da nema potrebe reći da se kvčilo drži i prilikom startovanja)edit:@gazzadjeluje odveć sveža farba :unsure:

Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...