Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

CTale, nema pravila, naravno, sve zavisi na kakvog prodavca i u kojoj situaciji naletiš.IL, pa to ti kažem, kada on vidi da si ti tamo sa parama u rukama, kontam da je i on spremniji na kompromis. On - prodavac. Pogotovu ako se zalepiš za model koji dugo čami na placu. Da dodam samo da je moj auto bio u najboljem stanju od svih na polovniautomobili.com, pravom a malom kilometražom, pri tom, ubedljivo i najpovoljniji, i opet sam ga spustio još 200e. Dakle, može se, sad...

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Pitanje je da li ti uopšte treba auto koji dugo čami na placu, taj je verovatno već bio na proverama.IL, povedi majstora, a auto odvezi na dijagnostiku. Ukoliko prodavac ne pristaje na dijagnostiku - odustani.

Link to comment

mnogo je to para za italijana te velicine i starosti, tu si opusteno u zoni japanaca koji ce da te sluze mnogo duze, nece biti tako fensi, neces imati koznu drsku od menjaca ili nesto slicno, ali i sem redovnih stvari jako su male sanse da ce ti trebati bilo kakav servis. nesto tipa male nissan micre i slicno.

Link to comment

a i ne bih da paranoisem, ali ne verujem da se kanalima kojima placevi dolaze do vozila (rentacarovi, korporativni lizinzi i slicna okruzenja u kojima se prelaze ogromne kilometraze) moze doci do auta koji je 2004-2005 godiste a da je presao 120k ili 140k km. ovaj crveni je dizel, donja granica rentabilnosti dizela je 25k s tim da je u ovoj zoni nabavne cene za plac naucna fantastika dizel bez 35-40k godisnje. ja sam 2x u zivotu kupovao auto napolju jer nisam hteo da se kockam na placu, prvi star tri godine, 115k, drugi star 3,3 godine 135k - tacne kilometraze, proverene na dijagnostici. sto inace sve manje majstora hoce da radi kada im dovezes auto na proveru jer se boje da im neko sutradan ne razlupa glavu...ako ipak hoces ove lancie, multijet (crveni) samo ako prelazis barem 15-20k godisnje, mnogo skuplji servis. i treba da proveris tj tvoj majstor da li taj model ima plivajuci zamajac koji kosta u tri lepe, recimo 300e plus ruke a koji se po pravilu menja zajedno sa setom kvacila (a i btw dosta mu je rano otislo to kvacilo, sem ako nije vozio neki debil).znaci benzinac kao sto su ti rekli, za grad i poneku turu van...

Edited by gazza1
Link to comment
Gazzo evo ti slican, malo manje presao, to mu je neka cena.
pa to ti kazem, taj tvoj napolju je 5k, ovaj je 3.450 u srbiji. za koliko je para kupljen plus prevoz carina pdv i sve ostalo?hocu da kazem da automobili polovni napolju najcesce kostaju i vise nego sto ih ovde prodaju po placevima. ja sam golfa starog 3 godine u nemackoj platio 8700e minus mwst (PDV, ne secam se koliko), ovde na placevima su kostali i manje od toga sa svim dazbinama i zaradom prodavca. znaci da nesto sa tim autima debelo ne valja.
Link to comment
pa to ti kazem, taj tvoj napolju je 5k, ovaj je 3.450 u srbiji. za koliko je para kupljen plus prevoz carina pdv i sve ostalo?hocu da kazem da automobili polovni napolju najcesce kostaju i vise nego sto ih ovde prodaju po placevima. ja sam golfa starog 3 godine u nemackoj platio 8700e minus mwst (PDV, ne secam se koliko), ovde na placevima su kostali i manje od toga sa svim dazbinama i zaradom prodavca. znaci da nesto sa tim autima debelo ne valja.
to vec ne znam, mislim te relacije u cenama, ja sam se nadovezao na cenu za koju si ti rekao da je velika, s obzirom da je italijanski auto i jos mali, takvima uglavnom mnogo sporije pada cena nego limuzinama. a i sam si rekao svojevremeno da ako nesto valja od zabarskih kola to su malolitrazni automobili. sad sto je fensi, ne skodi nista, bar ja volim da mi je u kabini lep dozivljaj.
Link to comment

hvala svima, rekoh da mi treba jos 3 meseca da imam sve u keshu, a tad cu videti ponuduskroz mi je realno ovo upozorenje sto gazza istice, kontam da su to sa plac uvoznicima sve neke ultra muljaze i rizici ali.. mama, mi se volimo.trudicu se da ga maksimalno isproveravam i to je to (edit - da, benzinac svakako)sva ta istocnjacka koja predlazete..hvala, ali ne hvala..swift, mikra..verujem da su dobra kupovina za te pare ali prosto 'ne vidim sebe u toj vezi'ja i mikra? pffffffffffff :cry:

Edited by InvisibleLight
Link to comment
i treba da proveris tj tvoj majstor da li taj model ima plivajuci zamajac koji kosta u tri lepe, recimo 300e plus ruke a koji se po pravilu menja zajedno sa setom kvacila
ne menja se po pravilu zajedno sa setom kvacila, slagao te neko. menja se po potrebi, a to je nascesce na nekih 150-200k. zamena seta kvacila je jeftinija kod motora sa plivajucim zamajcem, jer ne moras da kupujes lamelu, vec se stara remontuje (drugacije je konstrukcije, nema 'srce') bez bilo kakvih problema niti se to odrazava na njenu dugovecnost. i plivajuci zamajac kosta i vise od 300e Edited by Grunf
Link to comment
pa to ti kazem, taj tvoj napolju je 5k, ovaj je 3.450 u srbiji. za koliko je para kupljen plus prevoz carina pdv i sve ostalo?hocu da kazem da automobili polovni napolju najcesce kostaju i vise nego sto ih ovde prodaju po placevima. ja sam golfa starog 3 godine u nemackoj platio 8700e minus mwst (PDV, ne secam se koliko), ovde na placevima su kostali i manje od toga sa svim dazbinama i zaradom prodavca. znaci da nesto sa tim autima debelo ne valja.
evo odoh na mobile.de, parametri kao kod ovog crnog sa placa, 2005 godiste /100k-125k presao i SVI su skuplji od njega ( http://www.mojauto.rs/mobile-de/status/automobili/vozilo_je/polovan/proizvodjac/Lancia/model/Y-Ypsilon/prva_registracija/2005-2005/km/100000-125000/poredjaj-po/ceni_navise/ )kojom NAUCNOM FANTSTIKOM on uveze takav auto i uz troskove ga proda jeftinijeg?mislim, ako mu nesto fali, a fali, sto to ne napise. misli da su ljudi sisali veslou ovoj zemlji svi gledaju samo da te zajebu..grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...