Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Carina je trenutno 2,5%, tako da to ukidanje neće baš mnogo uticati na smanjenje cena, ali lepo zvuči u svakom slučaju...

Najviše vajde mogli bi da imaju građani koji bi kupili evropske automobile. Dizelaši, od 1.500 do 3.000 kubika, kao i benzinci, od 1.000 do 1.500 kubika, uvoziće se bez carine. Nešti slabiji benzinci do 1.000 i dizelaši, do 1.500 kubika, cariniće se sa 2,5 odsto.Uvoznici tvrde da ukidanje i smanjenje carina neće značajno uticati na cene. Računica pokazuje da za automobil od 10.000 evra, ušteda bi mogla da bude najviše 300 evra.- S obzirom na to da su uvoznici mahom snizili svoje marže na minimum, male su šanse da će potrošači osetiti ukidanje carine od 2,5 odsto - kaže Miloš Petrović, predsednik Udruženja uvoznika automobila Srbije.
Link to comment
Pa meni se poklopilo da imam dobrog drugara u FR koji ce mi dovesti za dz. Da nije njega i ja bih ovde kupio.
Sta reci osim blago tebi..Kako bih voleo da imam nekoga u švabiji i da uvezem jednog dobrog Fokusa ili MondeaA da imam nekoga u france uzeo bih jednu dobru Citroen xsaru 2.0hdi ili C4 2005.godište.. Edited by BlackGeorge
Link to comment

Da ja imam ujaka u Svajcarskoj koji je nedavno kupio BMW 730d, trazio bi' mu da mi pokloni Vectru koju je do sad vozio. Cek, pa imam... ali kurac, BMW mu je za sina koji uskoro puni 18 godina a Vectru ce ostaviti kao drugi auto :cry:

Link to comment

kakva budalastina od odluke, forsiraju uvoz automobila koji po defaultu trose vise, zagadjuju vise i skuplji su za odrzavanje i registraciju. ovo poslednje mozda i razumem ali ostalo nikako. da su rekli od 500 do 1400 kubika, aj 1600 za dizele, ali ovako...... mislim ovajdicu se i kupicu nova stara kola preko ali svejedno

Edited by gazza1
Link to comment
kakva budalastina od odluke, forsiraju uvoz automobila koji po defaultu trose vise, zagadjuju vise i skuplji su za odrzavanje i registraciju. ovo poslednje mozda i razumem ali ostalo nikako. da su rekli od 500 do 1400 kubika, aj 1600 za dizele, ali ovako...... mislim ovajdicu se i kupicu nova stara kola preko ali svejedno
Nisu oni glupi... nas sa većim kubikažama kasnije sačekaju na registraciji...
Link to comment
  • 3 weeks later...

nisam primetila da cene automobila padaju s vremenom.iste su kao npr pre 5 meseci, od kada pratim.pa jel to normalno da za nesto staro 10 godina traze 4000E. ejjjjj, 10 godina.bas smo jadni sta kupujemo i za koje pare. tj ja sam.

Link to comment

Cene kod nas su nikad nize. To sto nesto kosta 4000e je zbog kvaliteta tog auta i zbog uvoza tj troskova uvoza. Ja gledam da uvezem auto iz fr i to treba da mi ga doveze drugar tako da bi platio sam troskove a njemu nista. Za auto koji u fr kosta 2500e troskovi su blizu 1500e pa ti vidi.Sent from my cigla using Tapatalk

Link to comment
Cene kod nas su nikad nize. To sto nesto kosta 4000e je zbog kvaliteta tog auta i zbog uvoza tj troskova uvoza. Ja gledam da uvezem auto iz fr i to treba da mi ga doveze drugar tako da bi platio sam troskove a njemu nista. Za auto koji u fr kosta 2500e troskovi su blizu 1500e pa ti vidi.Sent from my cigla using Tapatalk
pa to je to, tamo to vredi 2500e, sto i jeste maximum za nesto od 10godina (neka (nize)srednje klasa, da je nov oko 10k npr).a mi ovde platimo te troskove pa ipak izadje preterano s obzirom da je sve to sto uvoze automobilsko groblje klasa.imas neki link koji detaljno objasnjava sta radis kad kupis tamo auto, ja idem u italiju u junu i mozda ipak da sama tamo kupim
Link to comment
Cene kod nas su nikad nize. To sto nesto kosta 4000e je zbog kvaliteta tog auta i zbog uvoza tj troskova uvoza. Ja gledam da uvezem auto iz fr i to treba da mi ga doveze drugar tako da bi platio sam troskove a njemu nista. Za auto koji u fr kosta 2500e troskovi su blizu 1500e pa ti vidi.Sent from my cigla using Tapatalk
kako si dosao do te cifre? ne kazem da nije, samo me zanima kako bas 1500/
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...