Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

mnogo me nervira sto ljudi imaju potrebu da preteruju u pricama o potrosnji.prvom koji mi crno na belo dokaze da mu auto (clio, corsa, fiesta, 206, polo... godista ispod 2006) u beogradskoj voznji (dakle, centar grada sa okolicom i mostovima, ne lagana kruzenja na potezu borca-besni fok) trosi manje od 6l goriva platicu mesecnu potrosnju.vozio sam pre desetak godina novog 206, 1.4 hdi i ekstremno retko sam uspevao da ga spustim ispod 6.5l u beogradu. cenim da od tog motora u tim godinama nije bilo stedljivijeg.btw, vozio sam se ili sam vozio sva ta auta corsa-clio-fiesta klase. sve je to, objektivno, mudo marjanovo, cim malo ostari.

Link to comment

Majka mu stara, a šta fali Puntu II? Pregledan, ne suviše velik, odličan servo sa city mode, štedljiv, za te pare imaš sa klimom i svom dodatnom opremom. Da ne pričamo da su delovi jeftini a majstora svuda. Vozio sam Punta keca kojih 8 godina, dogurao do 14 njegove starosti, dan danas fino ide, mada sam ga prodao (tastu).Kontam da je parnjak svakoj Fabiji, koja je meni ružna ko Polo.

Link to comment
mnogo me nervira sto ljudi imaju potrebu da preteruju u pricama o potrosnji.prvom koji mi crno na belo dokaze da mu auto (clio, corsa, fiesta, 206, polo... godista ispod 2006) u beogradskoj voznji (dakle, centar grada sa okolicom i mostovima, ne lagana kruzenja na potezu borca-besni fok) trosi manje od 6l goriva platicu mesecnu potrosnju.vozio sam pre desetak godina novog 206, 1.4 hdi i ekstremno retko sam uspevao da ga spustim ispod 6.5l u beogradu. cenim da od tog motora u tim godinama nije bilo stedljivijeg.btw, vozio sam se ili sam vozio sva ta auta corsa-clio-fiesta klase. sve je to, objektivno, mudo marjanovo, cim malo ostari.
Ne mogu da ti dokažem, ali Fabija koju sam vozio, 2003, 1.9SDI je trošila 5-5,5 po gradu.Vrhunac je bio put Beograd - Bela Crkva - Vršac - Beograd sa prosekom 2,8 (to sam eksperimentisao).Beograd - Bar - Beograd, u 25 sati, 1 rezervoar do čepa.
Link to comment

Jel Orderka kupila smarta? Eno kod mene, na Bulevaru ima neki plac zvucnog imena, ide im posao izgleda, i prvi auto do ograde koja ga deli od tramvajske stanice je upravo smart sa 4 vrata. Nema okacenu cenu, pa nisam video. Pa eto prilike za laganu setnju do predvorja pakla, kako jednom davno neko nazva moj kraj

Link to comment
mnogo me nervira sto ljudi imaju potrebu da preteruju u pricama o potrosnji.prvom koji mi crno na belo dokaze da mu auto (clio, corsa, fiesta, 206, polo... godista ispod 2006) u beogradskoj voznji (dakle, centar grada sa okolicom i mostovima, ne lagana kruzenja na potezu borca-besni fok) trosi manje od 6l goriva platicu mesecnu potrosnju.
Nemam sad crno na belo, ali ja sam pomenutog Klija 1.5 dCi, dve i po godine svakovnevno vozio na opisani način, malo gradska gužva, malo preko mosta (po 10ak km u jednom pravcu, dakle 20ak dnevno minimum) i zaista sam pratio potrošnju. Ona je išla neznatno preko 6 (do 6.2), samo u onim ekstremnim uslovima najvećih vrućina (klima piči na najjače) ili najvećih hladnoća (grejanje piči na najjače). Dakle sa svim onim kreni-stani-mili cimanjima, nikada preko 6.2. Automobil je 2002. godište i to se odnosi na period 2009-2010. Prosek je bio 5.5.
Link to comment
mnogo me nervira sto ljudi imaju potrebu da preteruju u pricama o potrosnji.prvom koji mi crno na belo dokaze da mu auto (clio, corsa, fiesta, 206, polo... godista ispod 2006) u beogradskoj voznji (dakle, centar grada sa okolicom i mostovima, ne lagana kruzenja na potezu borca-besni fok) trosi manje od 6l goriva platicu mesecnu potrosnju.vozio sam pre desetak godina novog 206, 1.4 hdi i ekstremno retko sam uspevao da ga spustim ispod 6.5l u beogradu. cenim da od tog motora u tim godinama nije bilo stedljivijeg.btw, vozio sam se ili sam vozio sva ta auta corsa-clio-fiesta klase. sve je to, objektivno, mudo marjanovo, cim malo ostari.
više ne vozim clia, pa ne mogu da se upustim u dokazivanje o potrošnji. Ovaj koji sam terao je bio 2003., ja ga uzeo 2007. i vozio ga do pre godinu i nešto. Iskjlučivo je bila gradska vožnja, do posla i nazad + raznorazni odlasci do najrazličitijih delova grada. Gorivo uvek sipao na MOLu, kako nisam imao nikakav komp koji bi proračunavao potrošnju jedini merodavni metod mi je bio potrošnja do rezerve, onda sipanje do vrha pa podelim broj litara sa kilometražom. Zimi je bilo oko 5.5l, u ostalim periodima manje od toga uglavnom se kretalo oko 5.3 l. Auto je bio redovno održavan i nije imao klimu ako to ikako utiče na potrošnju.Pa ti veruj ili ne :sleep:edit
sve je to, objektivno, mudo marjanovo, cim malo ostari
+1 Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment
btw, vozio sam se ili sam vozio sva ta auta corsa-clio-fiesta klase. sve je to, objektivno, mudo marjanovo, cim malo ostari.
E jbg sad, pa šta inače da se vozi?Neko pomenuo održavanje za Clio 1.5dci, koliko li se tek treba isprsiti za obožavani Smart?U svakom slučaju, uzeti šta god, dok ste sigurni za vlasnika/održavanje/kilometražu.
Link to comment
dig onomad reče da smart troši po gradu nešto preko 7 lclio(1.5 dci) troši po gradu nešto manje od 5.5 lnije baš mala razlika
Nije, al bih primetio da porediš benzinca i dizelaša.
Neko pomenuo održavanje za Clio 1.5dci, koliko li se tek treba isprsiti za obožavani Smart?
Malo. Na Smartu dobar deo spoljašnjih stvari možeš da zameniš sam, uz jedan onaj ključ kakav je stizao uz Poni biciklice i uz osnovno vladanje pojmovima "vrti levo" i "vrti desno". Redovan servis za Smarta me izlazio bar 30% jeftinije od cena servisa za ostale "male" automobile. Jedino što te na Smartu može zaklati je ako ti rikne automatski menjač, ali ovaj o kom govorimo nije automatik. I postoji još jedna stvar - jednostavno se ne kvari. Patuljasta mazga. Kupiću ga opet kad-tad.
Link to comment

pod vozi nisam mislio na ono sto radi moj burazer od tetke koji se po autobanu vozi 90 da bi sto manje potrosio. dakle, kilosteri stop :)simovicu, klima podize potrosnju.zorglube, ja mislim da kad covek vec kupuje auto u toj klasi, a vazno mu je da ne plati puno i da ga voznja ne kosta previse, onda treba da kupi punta benzinca, onog sa najmanjim motorom i da u njega ugradi tng uredjaj, ako vozi 15k i vise godisnje. kupiti dizel mali gradski auto i onda prelaziti s njim 5-10k godisnje je, po meni, prilicno besmisleno.

Link to comment

Potpuno se slažem, osim što zbog stvari koje idu uz epitet "domaćeg" automobila, tj. popularnosti kod kradljivca benzina/radio-cd aparata/vozila, bi možda pametnije bilo da gleda Korse, Fabije, Klijiće, Ibice.

Link to comment
Majka mu stara, a šta fali Puntu II? Pregledan, ne suviše velik, odličan servo sa city mode, štedljiv, za te pare imaš sa klimom i svom dodatnom opremom. Da ne pričamo da su delovi jeftini a majstora svuda. Vozio sam Punta keca kojih 8 godina, dogurao do 14 njegove starosti, dan danas fino ide, mada sam ga prodao (tastu).Kontam da je parnjak svakoj Fabiji, koja je meni ružna ko Polo.
Ne fali nista, stavise, odlicna opcija. Npr. 1.4 95ks Sporting...jako simpatican autic, stavis sekvent i super. Meni sad da treba B klasa, to bih kupio jer mi se svidja i volim Italijane. 1.2 16v je isto Ok, ali mi je 8v malo trom.1.3 multijet je proglasen najboljim malim dizelom na svetu, mislim da taj moze ispod 6 gradske voznje.
Link to comment
nema saputanja; Ikare. pusti Simovica da nas iznenadi nekim super auticem za dva soma.
Tata Nano. :D Istina, ne može da se vozi po EU, za Evropu spremaju verziju koja se valjda zove spark. Čitao sam par članaka po indijskoj štampi na engleskom o tome da planiraju i električnu varijantu. Ako elektrika bude koštala ispod 4000 evra, to će (uz sve mane Nanoa) biti idealan gradski auto.
Link to comment
Jel Orderka kupila smarta? Eno kod mene, na Bulevaru ima neki plac zvucnog imena, ide im posao izgleda, i prvi auto do ograde koja ga deli od tramvajske stanice je upravo smart sa 4 vrata. Nema okacenu cenu, pa nisam video. Pa eto prilike za laganu setnju do predvorja pakla, kako jednom davno neko nazva moj kraj
nijesam, kapetane.koji je to bulevar? moze i na pm.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...