Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

ma mozes uzet fino avto za te pare, moj ti sovjet da mimo pomenutih bacis pogl i na fijestu. a punto bi morao naci dosta nov i dosta dobar za te novce, for sure.

Link to comment
Ima neko iskustvo sa Reno Cliom 1.5dci?Ili sa Puntom 1.3jtd?Ili neki bolji predlog za taj tip automobila i cenovni rang do 3k?Uslov svih uslova - da podnosi klimu, tj. da ga ista ne guši previše. Krepah u Čađu.
deder, ponovi ovo boldovano :) ja sam cuo dosta pohvala za taj renault 1.5dci
Link to comment
Oba su dobri/odlicni motori. Pretpostavljam da mislis na Punta Classic i Clia Storiu?
Da, Punto Classic, a za Clio i ne znam da ima podvrste, nešto ovako.Komentari idu ka tome da je Clio skuplji za održavanje i da ima osetljiviji trap. Opet, nekako više poverenja imam u Renoov kvalitet izrade ostalih stvari, za motore verujem da su oba odlična, a i Clio je lepši.
Link to comment

Pa da, Clio dvojka, koja se do skoro proizvodila/prodavala, pa dobila dodatak u nazivu, kao "Classic" za Punta i Astru.Izaberi bolje odrzavan/ocuvan, sa potvrdjenom servisnom istorijom.

Link to comment
ma mozes uzet fino avto za te pare, moj ti sovjet da mimo pomenutih bacis pogl i na fijestu. a punto bi morao naci dosta nov i dosta dobar za te novce, for sure.
Vidiš, i Fiestica mi se sviđa. Šta tu gledati od motora, 1.4tdci?
deder, ponovi ovo boldovano :) ja sam cuo dosta pohvala za taj renault 1.5dci
Verovao ili ne. A na taj korak sam se odlučio jer sam video koliko ludaci traže (i dobijaju verovatno od još većih ludaka) za Golfa 2. :lol: Edited by Idioteque
Link to comment

Nemam pojma iskreno. Kapiram da se benzinac 1.2 muči sa klimom, a sve preko toga troši previše(>6L po gradu). Plin neću. Sad, za dizele skuplji servis, koliko se to nadomesti manjom potrošnjom....

Link to comment

imo drugar bas taj 1.2, mislim da je picio ok sa klimom. a trosio je nesto superdobro. doduse i jos jedan gari imao 1.4 dizel, super se pokazao, dok ga njegov pilot babo nije pod trajvan saterao. najbolje da probas, bemliga.

Link to comment

Clio 1.2 trzne kad se uključi klima ali ako nisi na trkama ne utiče nešto na vožnju. Uzeo sam 1.2 jer sam išao na ugradnju plina, inače bi uzeo 1.5 dci. Storija bi trebala da je u velikoj većini slučajeva kao nova uvežena u Srbiju tako da je to neka prednost u odnosu na Frankenštajne sa šabačkih placeva....Koleginici popravljali motor(nemam bolji izraz, ne razumem se u kola)na 1.5 dci na nekih 160k km, rađene su i dizne i turbina i to je koštalo 2k eur :huh:. Za slične pare klio je bolji od punta, tako su mene barem ubedili jer sam počeo kao kupac punta a završio na klići.

Link to comment
Ima neko iskustvo sa Reno Cliom 1.5dci?
Prezadovoljan performansama i potrošnjom, ali ako treba nešto da popravljaš, košta boga oca. Npr reparacija dizni (ne pričam o kupovini novih!) će samo da te košta oko 400e npr. Ok, to nije nešto što spada u redovan servis itd, ali evo moj puni 10 godina ove godine i to je nešto što ću da uradim u najskorije vreme. Redovnim održavanjem u servisu ćeš biti prilično miran, ali opet, delovi su generalno skupi. Primera radi, neki nosači auspuha su na svim ostalim automobilima neke gumice koje koštaju 100-200 din, dok te to isto za Klija košta 1400 din.Imaš neki konkretan u vidu ili?
Link to comment

Kad bi postojao neki redosled u pomenutim motorima, ja bih na prvo mesto stavio jtd, pa HDI - 1,4 za male aute, pa onda dci.Ali, to sam samo ja

Link to comment

U međuvrenmenu mi par ljudi kojima verujem reklo da uzmem Clio 1.2 benzinac. Kažu isto što i Hartmann, oseti se klima naravno, ali ništa strašno, a jako jeftin za održavanje, registracija i sl. Izgleda ću ipak na to da idem.

Link to comment
Kad bi postojao neki redosled u pomenutim motorima, ja bih na prvo mesto stavio jtd, pa HDI - 1,4 za male aute, pa onda dci.Ali, to sam samo ja
hdi ide k'o lud, trosi k'o upaljac, ali je za odrzavanje i popravku ubedljivo najveci samar.
U međuvrenmenu mi par ljudi kojima verujem reklo da uzmem Clio 1.2 benzinac. Kažu isto što i Hartmann, oseti se klima naravno, ali ništa strašno, a jako jeftin za održavanje, registracija i sl. Izgleda ću ipak na to da idem.
1.2 sa osam ventila je pride, uz redovno odrzavanje - naravno, neunistiv. I fino ide, za razliku od trojke, u kojoj verzija sa 16 ventila kao da vuce 4 tone.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...