Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Sa 1.0 107-icom do Budimpešte - najgore putovanje kolima, ikad. Panda kocka je za ono automobil, kamoli nuova.Edit: Ali prihvatam da smo suprotnih utisaka... samo mi nije jasno kako :DEdit: Lažem, jednom sam se vozio u Bubi sa još četvoricom iz Bosne do BG.

Edited by zorglub
Link to comment
Taj 1.4 ide fino i u 307-ici, a neće u toj kanti, jel' upoređuješ sa Fiat-ovim 1.3? Izvini, ali Panda je od te šklopocije bolji auto u svakom pogledu - vozio oba, kantu u sve tri izvedbe.
prica o pandi 1.0, benzinac, tako da 107 sa 1.4d motorom zaista ide neuporedivo bolje. sto je i ocekivano. u pravu je za jednu stvar; ona plastika pored menjaca stvarno prilicno smeta na svakoj voznji duzoj od pola sata. opet, u 107 je enterijer kao da je auto iz kinder jajeta. ako bih bas morao da biram izmedju ta dva, uzeo bih pandu...
Link to comment

Ono šta meni posebno smeta kod pojedinih automobila (pa i malo većih od ovih) je kada centralna konzola ide u "V" ili "Y" i onda nemam mesta za desno koleno - i to mi smeta i na kratkim relacijama. I kada su sedišta napred sasvim ravna, kao da su drvene stolice u južna pruga kafani, pa mi dupe šeta u svakoj krivini. To me posebno nerviralo kod Nisana Mikre. Doduše i malo kod Nisana Notea, ali taj auto ima drugih prednosti. Mada, cilj nije da auto bude što manji, inače bih u startu u vrlo uži izbor stavio i Swifta ili Colta.U stvari, takav neki mali van je možda u ovom slučaju i idealan izbor za grad. Nekako mislim da dimenzijama i kapacitetom ovoj A klasi više odgovara nekako konkurencija u vidu ovog Nisana Notea, Roomstera, C3 Pikasa i sl. - gde se visoko sedi, ima pozadi mesta za još dvoje odraslih ljudi. Možda bih ja išao i do kola tipa C-Maxa ili Toyote Verso, ali vidim da oni već u startu nisu dole popularni.

Link to comment
Ono šta meni posebno smeta kod pojedinih automobila (pa i malo većih od ovih) je kada centralna konzola ide u "V" ili "Y" i onda nemam mesta za desno koleno - i to mi smeta i na kratkim relacijama. I kada su sedišta napred sasvim ravna, kao da su drvene stolice u južna pruga kafani, pa mi dupe šeta u svakoj krivini. To me posebno nerviralo kod Nisana Mikre. Doduše i malo kod Nisana Notea, ali taj auto ima drugih prednosti. Mada, cilj nije da auto bude što manji, inače bih u startu u vrlo uži izbor stavio i Swifta ili Colta.U stvari, takav neki mali van je možda u ovom slučaju i idealan izbor za grad. Nekako mislim da dimenzijama i kapacitetom ovoj A klasi više odgovara nekako konkurencija u vidu ovog Nisana Notea, Roomstera, C3 Pikasa i sl. - gde se visoko sedi, ima pozadi mesta za još dvoje odraslih ljudi. Možda bih ja išao i do kola tipa C-Maxa ili Toyote Verso, ali vidim da oni već u startu nisu dole popularni.
Ovo za konzolu je cudna stvar i imam slican problem, ali, recimo vise mi je smetalo kod Avea ili Punta Grande, nego kod Pande... U stvari, u Pandu sednem bez problema,a od Avea sam se dve nedelje lecio...I moram jos nesto reci u koristi Pande... Da ga jebes, ona se meni daleko bolje ponasa na putu od Cruzea, na primer... I uopste mi nije jasno zasto i kako...
Link to comment
Ono šta meni posebno smeta kod pojedinih automobila (pa i malo većih od ovih) je kada centralna konzola ide u "V" ili "Y" i onda nemam mesta za desno koleno - i to mi smeta i na kratkim relacijama.
Onda zaobiđi i Pandicu, konzola ne smeta samo ako se pružiš kao moj kolega - i da hoće, ne može da landara okolo kolenima...Meni se Note jako svideo, najviše zbog prostranosti i napred i pozadi, ali je to već sasvim druga grupa, siguran sam da je veći i od A klase...Edit: čuj siguran... Edited by zorglub
Link to comment

Benz A class w169medjuosovina 2568mmdužina 3838mmširina 1764mmNote medjuosovina 2600mmdužina 4083mmširina 1691mmtjah, mečka je kraća 24,5cm al bi rekao da je tu note duži samo zbog dužeg motora, možda i koji sanitm u kabininote je sjajan auto pogotovu onaj jači 1.5dci motor, ali ih ovde jako malo ima jer su bili neralno skupi kada su se pojavili

Link to comment

Pozadi se sedi k'o u salonu, baš fin auto. Slažem se da je 1.5 možda i najbolji izbor - sasvim dovoljno snage i veoma mala potrošnja.Pošto su, razzo?

Edited by zorglub
Link to comment

Pa taman negde kao i w169 - od 5K pa nadalje.Btw, benzinac od 1.6 takođe deluje lepo po pitanju potrošnje, ne znam kako vuče doduše, pošto sam i ja nešto kratko vozio 1.5dCi.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

sa benzicom 1.6 sam do Knjaževca i nazad + malo švrćkanje u Knjaževcu potrošio rezervoar i po :blink: doduše gazio sam ga kao tudjeg po auto putu

Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment

a sad realno, voziti bilo sta u nemackoj sem nemackih kola i derivata (tj povezanih firmi) je blasfemija. a sto si se vezao za tu A klasu, pa to je nesta najgrdje sto je ikada stvoreno u mercedesu... jos da pustis repove i brkove i bog da te vidi

Link to comment
sa benzicom 1.6 sam do Knjaževca i nazad + malo švrćkanje u Knjaževcu potrošio rezervoar i po :blink: doduše gazio sam ga kao tudjeg po auto putu
nisi, nego sa 1.4 benzincem :P
Link to comment
Ono šta meni posebno smeta kod pojedinih automobila (pa i malo većih od ovih) je kada centralna konzola ide u "V" ili "Y" i onda nemam mesta za desno koleno - i to mi smeta i na kratkim relacijama. I kada su sedišta napred sasvim ravna, kao da su drvene stolice u južna pruga kafani, pa mi dupe šeta u svakoj krivini. To me posebno nerviralo kod Nisana Mikre. Doduše i malo kod Nisana Notea, ali taj auto ima drugih prednosti. Mada, cilj nije da auto bude što manji, inače bih u startu u vrlo uži izbor stavio i Swifta ili Colta.U stvari, takav neki mali van je možda u ovom slučaju i idealan izbor za grad. Nekako mislim da dimenzijama i kapacitetom ovoj A klasi više odgovara nekako konkurencija u vidu ovog Nisana Notea, Roomstera, C3 Pikasa i sl. - gde se visoko sedi, ima pozadi mesta za još dvoje odraslih ljudi. Možda bih ja išao i do kola tipa C-Maxa ili Toyote Verso, ali vidim da oni već u startu nisu dole popularni.
Mislim da se za tvoj slučaj kaže: Nema za Rajka kapa! :P
Link to comment
Ono šta meni posebno smeta kod pojedinih automobila (pa i malo većih od ovih) je kada centralna konzola ide u "V" ili "Y" i onda nemam mesta za desno koleno - i to mi smeta i na kratkim relacijama. I kada su sedišta napred sasvim ravna, kao da su drvene stolice u južna pruga kafani, pa mi dupe šeta u svakoj krivini. To me posebno nerviralo kod Nisana Mikre. Doduše i malo kod Nisana Notea, ali taj auto ima drugih prednosti. Mada, cilj nije da auto bude što manji, inače bih u startu u vrlo uži izbor stavio i Swifta ili Colta.U stvari, takav neki mali van je možda u ovom slučaju i idealan izbor za grad. Nekako mislim da dimenzijama i kapacitetom ovoj A klasi više odgovara nekako konkurencija u vidu ovog Nisana Notea, Roomstera, C3 Pikasa i sl. - gde se visoko sedi, ima pozadi mesta za još dvoje odraslih ljudi. Možda bih ja išao i do kola tipa C-Maxa ili Toyote Verso, ali vidim da oni već u startu nisu dole popularni.
Skoda Yeti i to novo, sa 1.2FSI motorom, 13.000e.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...