Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Nit je riba meso, nit Fiat auto :s_d:
sve to stoji, ali panda hp100..... pffffff. steta sto ga nisu napravili japanci, bio bi jedan od najludjih automobila u istoriji. brutalno ubrzanje, kratak i podignut menjac, neprevrtljiv (bukvalno zalepljen za put) i pritom izgleda potpuno normalno za razliku od svih ovih minija i slicnih sranja napravljenih za qrcenje.
Link to comment
sve to stoji, ali panda hp100..... pffffff. steta sto ga nisu napravili japanci, bio bi jedan od najludjih automobila u istoriji. brutalno ubrzanje, kratak i podignut menjac, neprevrtljiv (bukvalno zalepljen za put) i pritom izgleda potpuno normalno za razliku od svih ovih minija i slicnih sranja napravljenih za qrcenje.
Panda je generalno možda najbolji auto svih vremena koje je FIAT napravio, a ova 100HP verzija je stvarno odlična. U smislu value for money je izvanredna kupovina.
Link to comment
Koliko kosta nabudzena Panda? Bojim se da je resale value nikakva.
Misliš nov?Mislim da ih više nema, bili su između 12500 i 13500e, sada je novi panda tu, twin air 0,9 turbe 85KS oko 11500.Gledao sam nešto polovnjake, ima samo 1,3 mjet i on je od 3500 do 5500, to je onaj dizel što ga svi hvale.Ima na ooyyo.de tih od 100ks, od 5000e pa na gore, noviji su lagano 7-8k. Edited by Vapad
Link to comment
Koliko kosta nabudzena Panda? Bojim se da je resale value nikakva.
Resale value ne postoji. Jedini value može da ima ako daješ stari auto kad kupuješ novi, pa da ti diler prizna neku vrednost.
Link to comment
Misliš nov?Mislim da ih više nema, bili su između 12500 i 13500e, sada je novi panda tu, twin air 0,9 turbe 85KS oko 11500.Gledao sam nešto polovnjake, ima samo 1,3 mjet i on je od 3500 do 5500, to je onaj dizel što ga svi hvale.Ima na ooyyo.de tih od 100ks, od 5000e pa na gore, noviji su lagano 7-8k.
Pa za te pare može čovek da kupi mercedes!! :lol:
Link to comment

pa, kao i kod svakog drugog italijanskog automobila, razum ne igra nikakvu funkciju prilikom kupovine pande. to se uzima zato sto se voli. pritom, nova panda, isto kao i stara, nije sklona raspadanju, otpadanju tockova, ostajanju na drumu i slicnim pizdarijama tipicnim za zabarska kola. sto se tice ponude na placevima, ima tih malih multijetova za oko 4k, sto nije bas malo jer se za iste pare recimo kupuju vec mali japanci (ako je nova micra uopste japanac a ne francuz), ali je svejedno i to dojaja. ne znam kakva je ekonomija sa kupovinom malih dizela za grad ali svejedno. hp100 nikada nisam video ovde na placu.

Link to comment

realno jedino sto je fiat uvek pravio dobro su bila mala kola, a ovde su se izgleda bas iscimali da sve dobro sastave. sa malolitraznim motorima nikada nisu imali problem a na staroj pandi su doktorirali vesanje i 4x4, primenili par zdravorazumskih trikova za takva kola - nisko teziste na primer, istripovali nekakav hibrid izmedju mikro dzipa i gradskog vozila, dizajnirali ga fantasticno kao sto umeju, i nisu ga sjebali u produkciji.

Link to comment
realno jedino sto je fiat uvek pravio dobro su bila mala kola, a ovde su se izgleda bas iscimali da sve dobro sastave. sa malolitraznim motorima nikada nisu imali problem a na staroj pandi su doktorirali vesanje i 4x4, primenili par zdravorazumskih trikova za takva kola - nisko teziste na primer, istripovali nekakav hibrid izmedju mikro dzipa i gradskog vozila, dizajnirali ga fantasticno kao sto umeju, i nisu ga sjebali u produkciji.
pa to je valjda zato što je taj auto projektovan da ih izvuče iz finansijske bule, i uspeo je. Samo što su sada bezobrazno skupi. Nešto kao Honda, koja je gotovo uvek skuplja 30% od pandana iz klase. Edited by Vapad
Link to comment

danas provedoh dan u ovakvoj fiat pandi 108_Fiat%20Panda%203.jpgide ona. lepo se provlači kroz gužvu po gradu, ali uporedjivati nju i A klasu(w168, 169) prosto ne korespondira sa zdravim razumom i nemoguće je po bilo kom osnovukako na poslu imamo i Peugeot 107 1.4HDi, panda je uporediva recimo sa njime, i ni tu mu ne može stati na crtu. Ovaj Peugeot jebe mamu Pandi uzduž i popreko. Razmisli i o njemu, mada verujem da je jeres u Nemačkoj kupovati francuske automobile.

Link to comment

zato što ide kao metak, ima više prostora od pande(napred, nazad se nisam vozio niti u jednom) i jedan i drugi su maksimalno plastičnog unutarnjeg dizajna tako da su tu egal i panda se nije bog zna šta bolje pokazala u dužoj eksplataciji od Pežoau parkiranju je s Pandom lakše ima city servo ;)edit: jeoš jedan plus za peugeot, ali on zavisi od oka posmatrača

Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment
Ovaj Peugeot jebe mamu Pandi uzduž i popreko.
Taj 1.4 ide fino i u 307-ici, a neće u toj kanti, jel' upoređuješ sa Fiat-ovim 1.3? Izvini, ali Panda je od te šklopocije bolji auto u svakom pogledu - vozio oba, kantu u sve tri izvedbe.
Link to comment

potpuno drugačijeg smo utiska,Panda mi je predstavljala ozbiljan problem za sva putovanja duža od 70km, konkretno, ona plastika u koju je smešten menjač mi je izuzetno smetala opštem vozačkom komforu i svo vreme sam se bio laktovima u slabinePežoom sam išao do Skoplja i nazad, i izuzetno prijatna i laka vožnja, utisak mi kvari za nijansu lošija prednja plastika od Pande

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...