Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Jesmo odmaknuli smo se, ali sam se vezao na tvoj post u kojem si i ti malo proširio priču. Za Pandu ne znam, ali znam za Bravo/e, Maree, Crome, Tempre itd... da su šrotovi i groblja od auta. Jedini Fiatov pogodak i odličan auto je po meni Punto i to isključivo prvi model.
Širimo priču, ali kad nema razza, baš me i briga...Punto 1 je takođe moj favorit međ' Puntićima, prelep (i pouzdan pride) autić, dvojka je bila kao Golfu trojka, a trojka, takva kakva je (ružna), jedan sasvim solidan auto, u rent a car eksploataciji se odlično pokazala, i to 1.2. Na poslednju generaciju se takođe niko nije žalio, osim na tromost 1.4 motora.Takođe, osim Krome, nijedan od nabrojanih nije loš auto, valjda ti je jasno da velikog udela u lošoj reputaciji imaju i vlasnici, odnosno kvalitet održavanja.Stilo je, na primer, u prvoj seriji bio kriminalan - nekoliko konkurentskih firmi se bukvalno ratosiljavalo bede, dok je danas opšte prihvaćen kao Golf II 21. veka.Od ostalih automobila nižih klasa koje su se odlično pokazale u našoj praksi su 306 (nekada), Astra G, Panda II, Yaris (izuzev onih trocilindričnih vršalica), Note, u C segmentu Accord i Avensis. Možda sam izostavio neki.Potpuni fail-ovi: C4, Astra H, i30.PS: O Pežou ne bih, nakon 206-ice nijedna ih firma nije uzimala. Teška prevara, a nekada odlični automobili. Edited by zorglub
Link to comment
Širimo priču, ali kad nema razza, baš me i briga...Punto 1 je takođe moj favorit međ' Puntićima, prelep (i pouzdan pride) autić, dvojka je bila kao Golfu trojka, a trojka, takva kakva je (ružna), jedan sasvim solidan auto, u rent a car eksploataciji se odlično pokazala, i to 1.2. Na poslednju generaciju se takođe niko nije žalio, osim na tromost 1.4 motora.Takođe, osim Krome, nijedan od nabrojanih nije loš auto, valjda ti je jasno da velikog udela u lošoj reputaciji imaju i vlasnici, odnosno kvalitet održavanja.Stilo je, na primer, u prvoj seriji bio kriminalan - nekoliko konkurentskih firmi se bukvalno ratosiljavalo bede, dok je danas opšte prihvaćen kao Golf II 21. veka.Od ostalih automobila nižih klasa koje su se odlično pokazale u našoj praksi su 306 (nekada), Astra G, Panda II, Yaris (izuzev onih trocilindričnih vršalica), Note, u C segmentu Accord i Avensis. Možda sam izostavio neki.Potpuni fail-ovi: C4, Astra H, i30.PS: O Pežou ne bih, nakon 206-ice nijedna ih firma nije uzimala. Teška prevara, a nekada odlični automobili.
Radiš u rent a caru? Ps. Kakva je priča sa Stilom? Koja godina je prelomna? Njih stvarno puno vidim na cesti i sasvim dobro se drže sa godinama. A i nekako mi djeluju robusnije od većine drugih Fiata. Mada nikad nijednog nisam vozio, ali Stilo sa 3 vrata mi je lijep auto.
Link to comment

Ali ja sam samo hteo... :lol: Lepo vama ide i bez mene. Vidim da ću pre da iskaširam neki 318i, kako je krenulo.Ja sam nešto utripovao da su kod ristajlnga tamo dve iljade prve w168 produžili za 17cm. Taj w168 ide od cirka 1500, posle 2001. ima za 2000-2500 (pre cenkanja) pa nadalje. A vidim ih baš dosta po ulicama i zapitao sam se - za do radnje ili vrtića, how bad can it be? Ali recimo nisam znao to za petljanje oko motora već i za zamenu ulja. w169 ide valjda od 5K pa nadalje.

Edited by Razzmatazz
Link to comment
Čekaj, to su u stvari opeli odozdo, mislim 9,3 je vektra C? ili se varam?
Nisam baš razumio pitanje? Mislim na cijene Saab-ova...http://www.autoscout24.hr/Details.aspx?id=215877906http://www.autoscout24.hr/Details.aspx?id=214030914&asrc=fahttp://www.autoscout24.hr/Details.aspx?id=215092808itd....
Link to comment
Radiš u rent a caru? Ps. Kakva je priča sa Stilom? Koja godina je prelomna? Njih stvarno puno vidim na cesti i sasvim dobro se drže sa godinama. A i nekako mi djeluju robusnije od većine drugih Fiata. Mada nikad nijednog nisam vozio, ali Stilo sa 3 vrata mi je lijep auto.
Da.Nemoj me držati za reč, ali mislim da su problematični primerci iz prve dve godine proizvodnje, baš problematični. Posle toga ih niko više nije ni uzimao, ali su ih "otkrili" taksisti. Ono malo što sam od njih čuo i nešto više od "normalnih" vlasnika, samo su hvale.Inače, Stilo mi je, uzimajući Fiatovu istoriju dizajna u obzir, mnogo ružan auto.
Link to comment
Da.Nemoj me držati za reč, ali mislim da su problematični primerci iz prve dve godine proizvodnje, baš problematični. Posle toga ih niko više nije ni uzimao, ali su ih "otkrili" taksisti. Ono malo što sam od njih čuo i nešto više od "normalnih" vlasnika, samo su hvale.Inače, Stilo mi je, uzimajući Fiatovu istoriju dizajna u obzir, mnogo ružan auto.
A ne znam, meni je Stilo isključivo sa 3 vrata lijep auto.
Link to comment
Ali ja sam samo hteo... :lol: Lepo vama ide i bez mene. Vidim da ću pre da iskaširam neki 318i, kako je krenulo.Ja sam nešto utripovao da su kod ristajlnga tamo dve iljade prve w168 produžili za 17cm. Taj w168 ide od cirka 1500, posle 2001. ima za 2000-2500 (pre cenkanja) pa nadalje. A vidim ih baš dosta po ulicama i zapitao sam se - za do radnje ili vrtića, how bad can it be? Ali recimo nisam znao to za petljanje oko motora već i za zamenu ulja. w169 ide valjda od 5K pa nadalje.
otvori se gospodži za w169više ćeš ga ti voziti ;)
Link to comment

Pa šta ima gospodži da se otvaram, ako ću ga ja voziti? Onda bolje da se otvaram odmah za jedan Quattroporte :lol:Mada, u toj klasi ima i drugih zanimljivih autića u toj klasi, tipa Colta Z30, koji opet mogu biti x hiljada ispod w169.

Link to comment
Pa šta ima gospodži da se otvaram, ako ću ga ja voziti? Onda bolje da se otvaram odmah za jedan Quattroporte :lol:Mada, u toj klasi ima i drugih zanimljivih autića u toj klasi, tipa Colta Z30, koji opet mogu biti x hiljada ispod w169.
Ma sa A klasom nećeš pogriješiti, od 2004 pa nadalje. Budi spreman i meni naći jednu za nekih godinu dana. <_< Ps. Što mislite kad će se kompletna proizvodnja automobilske industije preseliti u Kinu? Ono što već imamo u tekstilu, bijeloj tehnici i ostalim tehnološkim gadgetarijama...... mislim da je pitanje dana dok kinezići ne budu jedini i oficijelni sklapači audija, mercedesa, fordova, opela i inih...
Link to comment
Pa šta ima gospodži da se otvaram, ako ću ga ja voziti? Onda bolje da se otvaram odmah za jedan Quattroporte :lol:Mada, u toj klasi ima i drugih zanimljivih autića u toj klasi, tipa Colta Z30, koji opet mogu biti x hiljada ispod w169.
još bolje, neka se onda ona otvoria ti ga vozi
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...