Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Imaj u vidu da se za svaku intervenciju (od menjanja ulja pa nadalje) mora vaditi motor zbog specifične konstrukcije, tako da barem u Srbiji to je 100 evra za vađenje motora pa onda da vidimo šta ste hteli.
mora kod 168, kod 169 ne
Link to comment
Je l' vozio neko mercedesa A klase? Je li skučen unutra ili dovoljno prostran? Ima li nekih posebnih mana?
vozio sam ga cesto kao rentakar. unutra ima mnooogo vise prostora nego sto se cini. nije pogodan za duza porodicna putovanja, odmore i sl.. ali za porodicni izlet i po gradu je idealan.problem je sto je u pitanju mercedes i svako odlazak kod majstora je jebeno skup, pod uslovom da nemas nekog bosanca koji ce da ti uradi sve za mnogo manje pare :D eh, da. pravi nemci preziru a klasu.btw, koje su cene? Edited by Parsons
Link to comment

Jeste enterijer prostraniji nego što bi se čovek ponadao, ali što se pouzdanosti tiče, kolege imaju samo negativne komentare, uglavnom za elektroniku. U stvari, ja ne znam zadovoljnog vlasnika Mercedesa, a znam ih poprilično. Jedan poznanik, taksista, proklinje dan kada se, za svega 46kEUR, venčao sa kreditom (ili lizingom, ne sećam se) i E klasom - poslednje što sam od njega čuo je da ga je broj kvarova naterao da razmišlja o nekoj šemi po kojoj bi auto oterao u GER, a tamo mu ubacili nov motor, kaže, jeftinije nego da krpi ovaj, koji je prešao svega 240kkm. Za vešanje i ostalu mehaniku se ne sećam da se žalio.Ono jeste, lepo je voziti se u Mercedesu, i jako je lepa vožnja, čak i u A klasi, ali legenda o apsolutnoj pouzdanosti je nažalost samo legenda.Da imam tvoje slatke muke, Panda 1.3 MultiJet i pesma.

Link to comment

eh sad... takve priče se prepričavaju. svatko zna nekog ko zna nekog i ko je imao jako loša iskustva sa mercedesom ili audijem da se nije mogao sastaviti od kvarova. s vremenom takve priče postanu urbana legenda. ja recimo ne znam nezadovoljnog vlasnika mercedesa ili audija npr..., dok je sa talijanima takva stvar da ubrzo nakon kupnje postaješ kućni prijatelj sa mehaničarom.

Link to comment

da ne pričam o novim citroenima, peugeotima i renaultima. na njimasvako malo nešto ode. od elektronike do mehanike. čim auto izađe iz garancijskog roka vlasnici ih se rješavaju. koliko danas na cestama ima citroena xsara, fiata brava, hyundaya accenta, renault meganea itd... auta kojih su prometnice bile pune ko šipak pred 7,8,9 godina. dakle radi se o autima starima od cca 8-10 godina. gdje su svi nestali? njemci to godište (i puno starije) uredno voze

Edited by Mister No
Link to comment
Je l' vozio neko mercedesa A klase? Je li skučen unutra ili dovoljno prostran? Ima li nekih posebnih mana?
vozim ga, skoro, godinu dana i prešao sam oko 13-14 kkmmodel je A180, dizel, 1991cm, 105KS sa standardnom opremom 2006 godište(izašao iz fabrike u novembru 2005) 6. brzina, manuelni menjaččetvrti mi je auto po redu, plus imao sam razna iskustva sa pežoima, fiatima i nisanima kao službenim automobilima sa kojima sam prelazio solidne kilometraže. Što se mene tiče, posle iskustva sa mečkom, sve svetske fabrike mogu odmah da stave katanac na svoja postrojenja i da se na svetu pravi samo jedan auto Mercedes Benz. U izboru modela svakako izbegni W168(broj šasije počinje sa WDD168,9) koji se pravio do 2004. W169 je 15cm duži i širi 5-7cm-a, wiki ga svrstava u nekakvu MPV klasu(multi-purpose vehicles). Neuporedivo je veći od svih konkurenata što se tiče tkz. malih gradskih automobila, prosto je fascinantno koliko prostora ima unutra. Nisam ga koristio za put na more sa porodicom, ali za puteve koje sam imao, npr. 450km u jednom pravcu sa povratkom nazad posle par sati, pokazao se izuzetno udoban za vožnju, a put osetio nije, sa prosečno oko 140-150km/h i oko 2500 obrtaja deluje da bi tim tempom mogao oko Ekvatora bez ikakvih problema.Do sada nikakvih problema(kuc, kuc, kuc) mali servis (zamena ulja, filtera za vazduh, klimu, gorivo i ulje) oko 100e. Zimus mi je pukla opruga amortizera, deo naručen preko generalnog zastupnika, cena oko 45e. Fama da je skup za održavanje dolazi od cene u servisu, ovde u Srbiji u servisu Mercedes Benza, gde im je i prodajni salon HQ i sve moguće službe je oko 45e sat. Tako da bi zamena te opuge i centriranje trapa izašlo oko 100e samo za ruke, ja sam je promenio za 25 sa sve centriranjem.Sve u svemu, najtoplija preporuka. Evo posle skoro godinu dana, još uvek me nije smorio, i dalje imam neki blaženi poluosmeh kad ulazim u njega i uživam u svakom predjenom kilometruedit: ovde kažu, jednom mečka uvek mečkai u pravu su 100% Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment

@Mister No: Skoro sve što si napisao su predrasude i intertntost. Fiat praktično od samog početka 90-ih pravi solidne automobile koje nude poprilično za novac, već desetak godina proizvodi vrhunske dizel motore koji se ugrađuju u čitave game drugih proizvođača, a od veze sa starim modelima od ruskog lima ostalo je samo nešto tvrđe vešanje - opet, ne tako tvrdo kao u Opela, npr. Nemam favorita, previše radim sa automobilima da ne bih shvatio kako je opšta "racionalizacija" odavno uzela maha u modelima svih proizvođača, iako se povremeno i u nižoj klasi pojave automobili gde je sve "leglo na mesto", obično nakon otklonjenih grešaka u prvoj seriji.Ali ako postoji marka koja već skoro 2. decenije ken.a po sopstvenom imenu, koje je slavu steklo bezkompromisnim kvalitetom, to je Mercedes. Ponovo kažem, ništa ni protiv koga, ali "urbana legenda" je termin koji se može vezati upravo za tvoje stavove.

Edited by zorglub
Link to comment
Skoro sve što si napisao su predrasude i intertntost. Fiat praktično od samog početka 90-ih pravi solidne automobile koje nude poprilično za novac, već desetak godina proizvodi vrhunske dizel motore koji se ugrađuju u čitave game drugih proizvođača, a od veze sa starim modelima od ruskog lima ostalo je samo nešto tvrđe vešanje - opet, ne tako tvrdo kao u Opela, npr. Nemam favorita, previše radim sa automobilima da ne bih shvatio kako je opšta "racionalizacija" odavno uzela maha u modelima svih proizvođača, iako se povremeno i u nižoj klasi pojave automobili gde je sve "leglo na mesto", obično nakon otklonjenih grešaka u prvoj seriji.Ali ako postoji marka koja već skoro 2. decenije ken.a po sopstvenom imenu, koje je slavu steklo bezkompromisnim kvalitetom, to je Mercedes. Ponovo kažem, ništa ni protiv koga, ali "urbana legenda" je termin koji se može vezati upravo za tvoje stavove.
ja sam ti jedan od onih koji je sa svježom vozačkom u džepu imao takve stavove da su mi se gadili njemački auti, konzervativnog i nemaštovitog dizajna spojeni sa gastarbajterskim lovačkim pričama. pa sam mlad i lud išao od renaulta, pa nekoliko alfi, jednog fiata... da bi se na kraju nekako moja mladost ludost primirila i završio na audiju a6. i to je to. točka. povratka na karampane više nema kod mene. tek sam onda vidio što je auto. komad lima koji je doveden do perfekcije, u kojemu je užitak voziti, kojemu ne cvrči plastika pri prelasku preko grabe,kojemu je ler gas nešto što je stabilno i defiinirano, kojemu ne otpada tapecirung za vrijeme vožnje, gdje je drška mjenjača btw. sastavni dio mjenjača a ne nešto što ti ponekad ostane u ruci, gdje prozori i podizači ne klepeću kao nekakav neuštimani bend. 260.000 km za sada nikada ništa nije bilo pokvareno na njemu. nikad ništa, osim redovne zamjene potrošnog materijala. mehaničara ni ne znam kako se zove jer ga rijetko viđam. sa starim alfistom sam još dobar i kad se vidimo u gradu popijemo kavu na račun starog "prijateljstva". moj današnji stav o autima je apsolutno suprotan meni samom od prije 15 godina i baziran isključivo na osobnom iskustvu, i to od nekog ko je počeo vožnju se velikom antipatijom prema "švabizmu". možda je to proces odrastanja, prihvaćanja komprimisa <_< , kvragu što li... ali mislim da sam se opametio. e sad, da ti idem npr. navoditi talijansku i francusku konkurenciju mom audiju a6 kad sam ga kupovao, priča bi tek onda bila porazna za konkurenciju u doba "kad svi prave dobre automobile". ta konkurencija velikim dijelom više ne vozi po cesti (cca 10 godina stari auti) ili se po oglasnicima daje u bescjenje. Edited by Mister No
Link to comment
vozim ga, skoro, godinu dana i prešao sam oko 13-14 kkmmodel je A180, dizel, 1991cm, 105KS sa standardnom opremom 2006 godište(izašao iz fabrike u novembru 2005) 6. brzina, manuelni menjaččetvrti mi je auto po redu, plus imao sam razna iskustva sa pežoima, fiatima i nisanima kao službenim automobilima sa kojima sam prelazio solidne kilometraže. Što se mene tiče, posle iskustva sa mečkom, sve svetske fabrike mogu odmah da stave katanac na svoja postrojenja i da se na svetu pravi samo jedan auto Mercedes Benz. U izboru modela svakako izbegni W168(broj šasije počinje sa WDD168,9) koji se pravio do 2004. W169 je 15cm duži i širi 5-7cm-a, wiki ga svrstava u nekakvu MPV klasu(multi-purpose vehicles). Neuporedivo je veći od svih konkurenata što se tiče tkz. malih gradskih automobila, prosto je fascinantno koliko prostora ima unutra. Nisam ga koristio za put na more sa porodicom, ali za puteve koje sam imao, npr. 450km u jednom pravcu sa povratkom nazad posle par sati, pokazao se izuzetno udoban za vožnju, a put osetio nije, sa prosečno oko 140-150km/h i oko 2500 obrtaja deluje da bi tim tempom mogao oko Ekvatora bez ikakvih problema.Do sada nikakvih problema(kuc, kuc, kuc) mali servis (zamena ulja, filtera za vazduh, klimu, gorivo i ulje) oko 100e. Zimus mi je pukla opruga amortizera, deo naručen preko generalnog zastupnika, cena oko 45e. Fama da je skup za održavanje dolazi od cene u servisu, ovde u Srbiji u servisu Mercedes Benza, gde im je i prodajni salon HQ i sve moguće službe je oko 45e sat. Tako da bi zamena te opuge i centriranje trapa izašlo oko 100e samo za ruke, ja sam je promenio za 25 sa sve centriranjem.Sve u svemu, najtoplija preporuka. Evo posle skoro godinu dana, još uvek me nije smorio, i dalje imam neki blaženi poluosmeh kad ulazim u njega i uživam u svakom predjenom kilometruedit: ovde kažu, jednom mečka uvek mečkai u pravu su 100%
Ovako su nekako i moja iskustva onoliko malo koliko sam imao A klasu, a i dojmovi originalnog vlasnika što se tiče dugotrajnijeg održavanja su slični tvojima. Odličan mali veliki auto, pravi state of the art.Moja nekakva razmišljanja u budućnosti bi bila A klasa jer zadovoljava sve moje potrebe. Za vožnju po gradu a i u unutar državnim relacijama je sasvim dosta. Drugo vozilo bi mi bio jedan maxi skuter od cca 300 kubika, tipa Piaggio Beverly ili Yamaha Max City za ljetne gužve koji bi bio u pogonu cca 5,6 mjeseci godišnje. Za nekakve daljnje relacije cca 500 km i više imam poslovni auto na raspolaganju. Mislim da je to neki optimum jer nema više smisla da auto od 2500 kubika i ogromnih dimenzija koristim za probijanje kroz gradske gužve i samo eventualno za put. Edited by Mister No
Link to comment

Eh, gde ode, A6, 5-ca, E-klasa... ograđujem se od izjava o Šveđanima, sa njima zaista nemam puno iskustava, ali ovoj trojci praktično ni nema konkurencije među ostalim evropskim proizvođačima, osim ukoliko ne bi da ih upoređujemo sa Vektrom i C5, npr. :D Inače, a to sigurno znaš, prvi A6 (iliti poslednja 100-ka) je jedno predivno, neuništivo krme od auta - B4 i C4 su mi i dan-danas pojam automobila u klasi.Malo smo odmakli od gradskog automobila za ženu, ne?

Link to comment

Di je nestao Razzmatazz? Bacio upljuvak i nestao. Koliko se cijene A klase W169 u neposrednom komšiluku tvornice? <_< Mi u RH smo za nekoliko mjeseci pod EU skutima, tako da smo oslobođeni raznoraznih nameta pri "uvozu" automobila, tj. izjednačeni sa svim EU građanima. Ps. Mislim da je sad rabljeni SAAB odlična kupnja za male novce. Tvornica je kaput, pa su im cijene već počele na tržištu zapadne Evrope rapidno padati. Može ih se dobiti za vrlo male novce, a servis i dijelovi su osigurani minimum 10 godina.

Link to comment
Eh, gde ode, A6, 5-ca, E-klasa... ograđujem se od izjava o Šveđanima, sa njima zaista nemam puno iskustava, ali ovoj trojci praktično ni nema konkurencije među ostalim evropskim proizvođačima, osim ukoliko ne bi da ih upoređujemo sa Vektrom i C5, npr. :D Inače, a to sigurno znaš, prvi A6 (iliti poslednja 100-ka) je jedno predivno, neuništivo krme od auta - B4 i C4 su mi i dan-danas pojam automobila u klasi.Malo smo odmakli od gradskog automobila za ženu, ne?
Jesmo odmaknuli smo se, ali sam se vezao na tvoj post u kojem si i ti malo proširio priču. Za Pandu ne znam, ali znam za Bravo/e, Maree, Crome, Tempre itd... da su šrotovi i groblja od auta. Jedini Fiatov pogodak i odličan auto je po meni Punto i to isključivo prvi model. fiat-punto-1-2.jpg
Link to comment

Inače sam nedavno imao priliku putem nekakvih višestrukih cesija i kompenzacija doći u posjed Peugeota 407 2005 g. Auto je u vlasništvu jedne privatne firme i koristi ga isključivo direktor za službena putovanja. Nakon kraćeg ispitivanja i informiranja, shvatiš da autu nema što nije otkazalo, da je više u servisu nego u garaži. Da svaki posjet servisu za dobar dan dođe 700,800 eura ako je kakva sitnica, a obično nije. Pa ne želim biti rob auta i raditi za auto servise i njihove nadnice. Mislim, ko može i nije mu na teret neka izvoli. U ovo doba krize, uvijek ću rađe (ako je auto već potreba) platiti rađe veću početnu cijenu i tim si obezbjediti kakvu višu kategoriju kvalitete u startu, nego otplatiti još jedan auto u servisu. Nekad je Peugeot pravio nepoderive aute, poput stare 205-ice. Ovo danas je konfekcija i to loša jednokratna konfekcija. No da, pričali smo o A klasi....

Link to comment
Di je nestao Razzmatazz? Bacio upljuvak i nestao. Koliko se cijene A klase W169 u neposrednom komšiluku tvornice? <_< Mi u RH smo za nekoliko mjeseci pod EU skutima, tako da smo oslobođeni raznoraznih nameta pri "uvozu" automobila, tj. izjednačeni sa svim EU građanima. Ps. Mislim da je sad rabljeni SAAB odlična kupnja za male novce. Tvornica je kaput, pa su im cijene već počele na tržištu zapadne Evrope rapidno padati. Može ih se dobiti za vrlo male novce, a servis i dijelovi su osigurani minimum 10 godina.
Čekaj, to su u stvari opeli odozdo, mislim 9,3 je vektra C? ili se varam?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...