Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Pa rece covek malolitrazni, meni je 1.5 tu gornja granica. Slozio bih se inace za taj motor (pitanje je sa koliko ks), mada mu Fiatov 1.3MJ izgleda opasno parira.

Link to comment

vaistinu recite skolko ksnaga. ja se secam neka dva dci-ja: 1,5, slabasniji, od cca 85ks, i drugi, noviji, od 101ks.od tih malenih volim 1,3 benzin u pandi 101hp. prijatelj vozio, kaze da je zabavno. inace, fiata prezirem.

Link to comment
-1Nema bolje održavanih kola od službenih. Mogu vozači da ga drkaju koliko oće, taj auto mora da ide na svaki predviđeni servis po servisnoj knjižici i to u 99% slučajeva u zvanični servis proizvođača, na kom se usput odradi kompletan check-up i promeni sve što ne valja, nema tu "nemam sad za popravku/servis, promeniću sam ulje, mogu ove gume još godinu-dve...". Uvek bih pre kupio službeni auto iz Danske il Beneluxa nego onaj što ga je baka u Nemačkoj samo subotom izvozila iz garaže do pijace koja je na 500m.
Je'l tako?Sluzbena kola se uzimaju na 3 godine i na njima se nista ne menja jer za to vreme nista i ne moze da se pokvari. Tako da su delovi originalni. Sta su ona prezivela, to se ne vidi. I taman kada ih neko ko misli kao ti kupi na aukciji, stvari pocnu da pokazuju zamor i da crkavaju.Koliko sam samo video kola kroz 4WD klub...najhrabriji i najmanje pazljivi u zaletanju na stene su bili oni sa sluzbenim kolima (vodoprivreda, elektrodistribucija).Na Stockton Beach, zaglave se u pesku, naidje plima, poplavi do vrata. Auto odsedi u slanoj vodi 6 sati, opere se, osushi, to se posle ne vidi i ne zna.Ima tamo profesionalaca koji samo cekaju da se neko zaglavi pred plimu ili klinci koji dodju sa obicnim kolima. Onda, 1,000$ da te izvuku. Svaka plima za vikend, vidis po 5-6 kola zaglavljenih koja niko ne izvlaci. Sve sluzbena, onaj koji ih je zaglavio bas ga briga.
Link to comment

Nema tu pravila...sve zavisi ko je vozio auto. Ako se menjalo više ljudi na 1 kolima ne bi ih uzimao ali tamo gde je službeni vozač razvozio ljude ne bih imao zamerki, iz svog malog iskustva to su profiji koji maksimalno paze kako voze a auto im je predmet obožavanja. Stoji i ovo što dig kaže mi smo službeni auto svakih 5 hiljada km vozili u ovlašćeni servis, siguran si da je auto u najboljem mogućem stanju. Ovo kad napišu u oglasima žena vozila, nikad neću razumeti da je to nešto pozitivno.

Link to comment
Nema tu pravila...sve zavisi ko je vozio auto. Ako se menjalo više ljudi na 1 kolima ne bi ih uzimao ali tamo gde je službeni vozač razvozio ljude ne bih imao zamerki, iz svog malog iskustva to su profiji koji maksimalno paze kako voze a auto im je predmet obožavanja. Stoji i ovo što dig kaže mi smo službeni auto svakih 5 hiljada km vozili u ovlašćeni servis, siguran si da je auto u najboljem mogućem stanju. Ovo kad napišu u oglasima žena vozila, nikad neću razumeti da je to nešto pozitivno.
Nisam video sluzbenog vozaca od kada sam zadnji put pogledao ispred bivseg CK i oni mercedesi.Od kada sam otisao iz Srbije, sluzbena kola su self-driven, mozda za politicare viseg ranga ima i vozac. Za ono gde ide auto (ili moze da se uzme od dela plate) to je sve sam svoj vozac.Ko ne daje nov auto u servis kada je vreme? Nije bez razloga da se sluzbena kola uzimaju na 3 godine i onda menjaju. Prve 3 godine nema tehnickog pregleda, ni u Australiji ni u Japanu. Edited by Yoyogi
Link to comment
Uh...meni se Renoi apsolutno adopadaju™, kada sam u njima imam utisak da sam u zapadnom automobilu koji je sve učinio što se može da bude konkurentniji sa Dačijom, Ladom i Fiatom po pitanju cene...Uđem u nov Reno, i to prilično skup, a imam osećaj da sam u nekom jeftinom polovnjaku. Mislim, OK, sve je to subjektivno, ne govorim o samoj vožnji, već o enterijeru, sedištima i sl. ali opet...Megan, Klio, Fluenc, sve overih™ i razočarah™ se do te mere da mi reakcija na papučicu i gas uopšte nisu ni bili bitni. Posebno Fluenc, koji naoko deluje ipak kao klasa iznad, a u stvari prc :) Skuplje modele naravno nisam ni pogledao, a kamoli seo u njih.
fluence je auto nižeg cenovnog ranga, napravljen da lep i nov auto bude jeftin :) ja to posle lagune nisam mogao da svarim a imao sam dobru ponudu ac marković za upgrade, tipa 10.000€ doplate na 5 godina sa nekom kvazi pristojnom kamatom. u onolikom autu 1.5dci motor ??? get real. plastika jeftina fuj.sedi u novu lagunu da vidiš šta je merak :ss1:
A FIAT, Tresko? Reci nam nesto o njemu ^_^ Moram da priznam da mi se mlogo svidza novi Bravo, sa recimo 1.9MJT-om. Ali kod nas ih nema bas mnogo.A i fali mi koja hiljadarka u odnosu na recimo Focus 1.6 Tdci
pleh i žica fiat kolica :D ne bi ja bežao daleko s njim :s_w:
Link to comment
sedi u novu lagunu da vidiš šta je merak :ss1:
Jedna nam je umrla (totalno) na putu od prodajnog salona do benzinske pumpe. :D Kasnije je, zajedno sa druge dve, odlučila da laže glede količine goriva u rezervoaru, i svako malo zabaguje i izbaci check engine. Merak dođe između kvarova.1.5 onaj jači (100 ili 107 ks, tako nešto) u Fluence-u uopšte nije loš.E da, kolege imaju novog Dobla sa novim 1.6 MultiJet-om i sve što kažu je :Hail: .
Link to comment

Ako auto treba da bude polovan, najbolji je ex-demo primerak. Tu nema akanja, vozaci probaju (obicno sa clanovima porodice) vise komfor nego preticanje u krivini ili za 4WD niko ne ide niti ima vremena za nesto van puta.Ta kola idu po ceni kao skoro nova, mozda 10% popust, ko zna kako to ide i koliko vrednosti tih kola je otpisano dileru, moze da dobije i bolju cenu. Obicno za godinu dana predju 5K km ako i toliko.

Link to comment

Verovatno dekoncentracija... :unsure: U svakom slucaju recenica "Ta kola idu po ceni kao skoro nova" mi se ne cini previse obecavajucom, bar ne za nase prilike. Ovde kad pricamo o polovnjacima misli se na automobile sa 2-15 (recimo) godina starosti (u proseku bar 5-6), intenzivno koriscenih sa bar stotinak + hiljada predjenih km. Japan je ipak druga planeta za nas, ovde te "ex-demo" verzije nisu bas realna niti povoljna opcija. Pre ce se to nazvati novim autom cak...

Edited by ducca
Link to comment
Verovatno dekoncentracija... :unsure: U svakom slucaju recenica "Ta kola idu po ceni kao skoro nova" mi se ne cini previse obecavajucom, bar ne za nase prilike. Ovde kad pricamo o polovnjacima misli se na automobile sa 2-15 (recimo) godina starosti (u proseku bar 5-6), intenzivno koriscenih sa bar stotinak + hiljada predjenih km. Japan je ipak druga planeta za nas, ovde te "ex-demo" verzije nisu bas realna niti povoljna opcija. Pre ce se to nazvati novim autom cak...
Od bogatih zemalja, Australija ima najstariji vozni park. Dobra klima, nema snega, soli.Sa strane nekoga ko daje auto za novi, kako to radi.Dileri imaju "Red Book". Knjizicu sa modelima i tabelama. Samo 3 parametra se uzimaju u obzir kada im dajes (prodajes) auto:1. godina proizvodnje2. kilometraza3. da li autu nesto ocigledno fali (gume, na primer), podrazumevajuci da nema chuknute limarije ili nesto vidljivo.To sto je moj auto dobio na maloj kilometrazi (22,000km) izgubio je na godini proizvodnje iako nije bio ni diran ni vozen skoro 2 godine.Tako, moj LandCruiser Series 100, proizveden 2001. dobije 2004. samo 36,000$. Mislim da sam ga platio 57 ili 58 hiljada, ne secam se, bilo je popust 5,000$ na clanstvo u LandCruiser Club.Sada dolazi kupac za isti taj auto. Video sam auto posle kod dilera (preko neta), 43,000$.Sada se (kupcu) racuna ono sto se meni nije racunalo: klima, stereo, kuka za vuchu pozadi, zatamnjena stakla, sve opcije koje se placaju, cak i koliko dugo registracija vazi.Nisam to radio a znam da neki jesu. Da se prijatelji pogode oko auta, oteraju ga kod dilera da ga proceni, onda cenu sa (pretpostavljenim) dilerovim dobitkom podele na pola, padne i vecera i gajba piva.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...