Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

WTF? :blink:
to ja audi iz italijanske ambasade, meni nuđen pre 3-4 meseca za 8000€, ja ih oduvao... prava kilometraža, pravi auto, vozila žena da li sekretara ili tako nekog do prodavnice i nazad. jedan vlasnik u srbiji. e sad, kako je ova firma došla do auta po toj ceni, to ne znam. možda je moja priča kako nema plin urodila plodom, ali za nekog drugog
Link to comment
Ne isplati se kupovina novog auta, barem ono što sam ja gledao. Možeš kupiti polovnog punta iz KG (ne razmišljaš o kilometraži, poplavama i da li je ukraden) sa 50 hiljada km za 3 i po hiljade, duplo je jeftiniji od novog.
Polovni auto, koji je dobar, bez lazi i prevare, bice tako i procenjen.Recimo, godinu dana star auto, sve u redu. Bice 15-20% jeftiniji od novog, ako i toliko. Tako je bilo u Australiji, tako je i u Japanu. Tu se onda gleda isplativost.Kada sam kupovao moj bivsi Yaris (Vitz se ovde zove), gledao sam i polovne, 2 godine star, bio je 1.1 milion (dinara). Moj novi je bio 1.46 miliona (onda, na oba auta idu sve dazbine). Mala razlika.Jos, auta ovde idu na obavezan tehnicki pregled posle prve 3 godine, onda na svake 2. To kosta, zavisi od kola, za yarisa nekih 800EUR. Tako ovde ljudi i prodaju kola cim dodje do vremena za taj pregled (i trosak).Osim za veca kola za koja znaju da ce koristiti 10 godina (Toyota Alphard, LandCruiser, Estima).
Link to comment
to ja audi iz italijanske ambasade, meni nuđen pre 3-4 meseca za 8000€, ja ih oduvao... prava kilometraža, pravi auto, vozila žena da li sekretara ili tako nekog do prodavnice i nazad. jedan vlasnik u srbiji. e sad, kako je ova firma došla do auta po toj ceni, to ne znam. možda je moja priča kako nema plin urodila plodom, ali za nekog drugog
Moguce, u takvim sluzbama svaki novi koji dodje ima i nov auto. Ne nasledjuje auto od prethodnog sluzbenika ma kako dobar auto bio.Ambasada treba da se resi tog auta, ako zakera i trazi cenu, sta ako ga ne proda?Parking mesta su regulisana, nema tu sta da se auto drzi i zauzima parking (dok ga niko nece, novom sluzbeniku sleduje novi auto) i to ide na otpis, knjigovodsvena vrednost je minimalna.U Kambodzi, posetioci se zapanje bedom i nesrazmerno velikim brojem 4WD (Toyota, Nissan). Kako to, odakle im pare da kupe tolika skupa kola?NGO su pri napustanju misije jednostavno ostavili kola da ih se proda i otarasi kako sluzbenici na terenu znaju i umeju.
Link to comment

Kruzi neka prica u Kragujevcu da ce Fiat poceti da se oslobadja Punta po duplo nizoj ceni kad pocne da proizvodi novi model. Valjda ih ima dosta neprodatih, neki stoje i vise od godinu dan, itd. Kao bice oko 4K euraUglavnom ne deluje mi prica preterano realno, ali ljudi od kojih sam ja to cuo su ozbiljni i imaju neki kontakt sa ljudima iz fabrike koji bi to mogli defintivno da znaju, tako da unsure.gif

Link to comment

ima ih trenutno oko 1400-1500 kom na lageru, sa i bez klime. nije da se pravim pametan, vozim jedan 2010. godište relativno često, ali taj auto i nov po meni ne vredi 4000€... e sad to je to u ovo napaćenoj zemlji best buy, to je drugo...procenio bih ga na vrednost novog juga kad je prestao da se proizvodi, a to je bilo 3100-3300€

Link to comment

Ako vec mogu i necenjeni - drugar ima ovu zadnju - C, pretpostavljam da na nju mislis. Zadovoljan je prilicno, fura je vec par godina, 1.9 CDTi, sto je Fiatov JTD motor ako se ne varam. Mislim da s tim motorom nema greske, bar po forumima. Detaljnije ne znam sta bih ti rekao. Ja licno ne naginjem Opelima, spolja to ume i da izgleda ok, zavisi od ukusa, ali unutra je gruba obrada, puno plastike i kockastih povrsina, ne moze nemackije. Imao prilike Insigniju da vozim, neudobna do zla boga, ne bih je uzeo u toj klasi u zivotu, ma koliko izgledala spolja napucano. Sedista tvrda i neudobna kao u Corsu da sam seo.. <_< Ako bih gledao Vectru insistirao bih na GTS varijanti, mLogo je sexija od 4v limuzine cool.gif

Edited by ducca
Link to comment
Neko mišljenje cenjenih forumaša o dizel Vektrama?
ako ti ne smeta što je tvrd kao golf i što instrument tabla svetli zeleno :puke: uđi u razmišljanje. meni se još ne dopada i zvuk turbine, opet sam mišljenja da peugeotovi, citroenovi i pogotovu renaultovi motori bolje zvuče :) al to je subjektivno sve.od zamerki na mehaniku i limariju, ako je auto 2005 i mlađi, nemam ništa!
Link to comment

Blagodarim na utisci™. Sad, motor ne bi bio 1.9 cdti već 2.0 dti. Nisam sad doneo neku definitivnu odluku o kupovini, ali čini mi se da odnos cene, kvaliteta, mogućnosti i troškova održavanja svakako jeste među najboljima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...