Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

cek, za koliko je pazario avto ako je u startu prso 7k?
Pa za 7 hiljada :D Nije on u startu prso nista nego ju je toliko platio pre mozda 4-5 godina, kad je auto bio relativno mlad. Od tada, spicio je jos toliko na generalku (ili dve, vise se i ne secam) i mnoge druge opravke i zamene delova.
Link to comment
evo ti moj za 3100. nije registrovan, treba mu novi akumulator i poseta autoelektricaru da resetuje alarm (ostao bez struje kad se ispraznio akumulator) i odblokiraju brisaci - ovo je posledica toga sto nije vozen poslednje 2 godine. 2000. godiste, 249.000 (prave kilometraze, licno sam ga pazario u hamburgu 2003. sa 100.000 i od onda je prelazio po 20k godisnje), mehanicki tip top (motor, menjac, vesanje itd - sve pod konac). karoserija dosta ugruvana u gradskoj voznji, (cesanja pri parkiranju, kamencici po haubi itd). palio sam ga 1 mesecno otkada ga ne vozim ali me smara da se bavim prodajom sa srpskim budalama. ala sam ga nakitio, svaka mi cast.
džabe kad je karavan :P
Link to comment
nakon sto sam uzeo alfu 156/2.0 u savrsenom stanju koja me je sa sve registracije na moje ime kostala 3200, uvek sam se cudio ko daje tolike pare za (raspalog) golfa 4but that's just me.
Nisi samo ti, ima nas jos cool.gif :147 2.0 2002. Ima sve zivo od opreme, osim koze koja mi ne nedostaje bas previse, jer na bivsoj Alfi nisam imao grejace sedista.felne.jpg
Link to comment
  • 3 weeks later...

Срећа што ми је Филипенко на игнор листи, не бих поднео још један поглед на Ладу, Варбурга, Југа или кеца о којима он сигурно сањари и овде их линкује јер су производ добрих, старих комунистичких времена.

Link to comment

Za yarisa sam dobio (od dilera) 450,000 dinara (1 dinar ~ 1 yen). Nov je bio 1.6 miliona. Kupljen aprila 2009. otisao decembra 2011. jeste da sam presao 50K km. Da sam presao 20K (sto je normalno) dobio bih 600K dinara.polovan.jpgPuno je presao, to je strasna kilometraza za Japan, nece da ide na lokalnu prodaju. Verovatno je poslao u centralu pa djuture (na aukciji) Rusima, Novozelandjanima ili Peruancima koji to posle valjaju kako znaju.Yaris ima tablu u sredini pa je lakse premestiti komande tamo gde mora.

Link to comment
Pa malo, za takva kola...Generalno, neverovatno je koliko se kupovina novih kola apsolutno ne isplati...
Dekran, uvezen iz Crne Gore (znači dekran), sastavljen u Šapcu od više različitih Audija (dekranih), uvezen iz neke od zemalja EU nakon što je proveo nekoliko dana pod vodom u poplavi... Postoje mnoga moguća objašnjenja za nisku cenu.Naravno postoji i mogućnost da vlasnik ima još nekoliko dana da vrati dug zelenašima, pa nema vremena za izvlačenje najpovoljnije cene.Sve u svemu, potrebno je dobro proveriti taj automobil pre kupovine.Inače, kupovina novog automobila se apsolutno isplati, naročito u ekonomskoj klasi. Jbg, nemaju svi 7k gotovine da iskeširaju polovan Audi sumnjivo niske cene, mnogima je plaćanje na rate jedina opcija. A kada nemaš više od 150 evra mesečno da odvojiš na automobil, onda ti je važno da tih 150 evra ode u ratu otplate a ne u održavanje polovnjaka koji je kupljen jeftino ali zahteva 1k ulaganja u prvoj godini.
Link to comment

Ma naravno, jasno je meni da je to ko zna koja kombinacija, ali opet...Što se plaćanja rata tiče, sa gomilom kredita (a svi danas daju na kredit koji prodaju polovnjake) i bankarskim kreditima i lizinzima za kupovinu polovnih automobila ni tu nema problema.A kada su sama kola u pitanju...jebem li ga. Ja to gledam ovako: nekada si imao izbor između nekih kola ekonomske klase (novog) i solidnog hečbeka (polovnog), a danas je to otišlo na neki drugi nivo. Na primer, nekada si mogao da kupiš Punto nov ili Alfu 147 (klasa iznad) dobru, polovnu za te pare. Onda je to pre par godina otišlo da si mogao da uzmeš Punto nov ili dobru polovnu Alfu 156 za te pare (opet klasa iznad). Pa onda Punto nov ili polovnu Alfu 159 za te pare (još jedna klasa iznad). Danas je to dodatno otišlo dotle da za solidno manje para možeš da kupiš polovan auto tri klase iznad u odnosu na kola ekonomske klase. I to ne polovan auto star X godina, ima Alfi 159 starih 4 godine za ~8k evra da se bira (mislim, ne ložim se ja na Alfu, nego koristim primer zarad ilustracije).Jasno je da ima to sve svoju računicu u vidu troškova održavanja, goriva i svega ostalog, ali jbt, za 7-8k evra ima da se bira (bukvalno) limuzina koja se hoće, dok za kola ekonomske klase sa iole pristojnom opremom ipak treba izdvojiti pet cifara. Nije ni čudo što prodaja novih kola pada za 30% svake godine i što je 90% toga što se proda bukvalno ono najjeftinije sa akcija.Opet, ja gledam logikom čoveka koji radi i zaradi, a ne onoga koji se zadužuje i/ili kupuje nešto novcem koji nema, pa mi posle sere što jadan mora da otplaćuje kredit i kuka na banke dok im daje 20% bonusa iz svog džepa. I ne, bukvalno ne znam nikoga ko je siromašan ili nema keša a uzeo je kola na kredit. Ljudi za koje znam da nemaju (puno) para uzimaju kola za keš, ono što im je u opsegu mogućnosti i nakon što štede i odriču se nečeg drugog što im je manje bitno. Polovno, dabome.edit: dodao "polovnu" kod komparacija, čisto da ne ispadne da pričam da je izbor između novog punta i nove alfe za iste pare.P.S. prosim, neka me neko kvotuje, pobriše šta sam rekao i ubaci slike moskviča, varburga i juga, čisto da se prasketu vozdigne tlak.

Edited by Filipenko
Link to comment

Ne isplati se kupovina novog auta, barem ono što sam ja gledao. Možeš kupiti polovnog punta iz KG (ne razmišljaš o kilometraži, poplavama i da li je ukraden) sa 50 hiljada km za 3 i po hiljade, duplo je jeftiniji od novog.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...