Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Primetio sam ja Alfe za male pare, ali baš zbog tog održavanja i dodatnih troškova batalio.Ovo mi zapalo za oko tj deluje kao dobar odnos cena kvalitet, još Japanac.http://www.polovniautomobili.com/oglas1537474/mazda_323_f_16_garanc_km_126/

Link to comment

a ne znam, kad sednes sledeci put pogledaj na display i vidi sta sve svetli od lampica pa ce ti biti jasno da li seru ili ne. malo je fijata koji u visokoj eksploataciji nemaju masovno sjebano nesto od elektronike ili menadzmenta motora. taksisti su ionako ludi, svi skidaju DPF filtere, bajpasuju katalizatore, menjaju usisne grane i ostala uobicajena sranja na tim motorima pa im je onda do jaja....

Link to comment
ali danas postoji samo jedan kriterijum za procenjivanje pouzdanosti, a to je statistika. na zalost, alfa je tu decenijama na dnu svake liste, jedna od najgorih. nisam siguran da postoji evropski brend koji je na toliko losem glasu.
Evo UK rezultata za 2011. po klasi:257111133858.jpg25711114449.jpg2671111101829.jpg2671111102547.jpgi overall po proizvođaču:2771111121634.jpglink
Link to comment
samo se ti smej, krenulo je od platforme. sad ce i motor...
Pa dobro, već su napravili onaj SUV Fiat Freemont, koji je u stvari Dodge Journey. Naravno u njega su uglavili FIAT-ov motor. Probao sam ga prošle nedelje, i za jednog Frankenštajna, nije ispao loše. Sad vidim najavljuju Chrysler 300 kao Lancia 300 za iduću godinu, kao i Chrysler voyager, kao Lancia Voyager.
Link to comment
Pa dobro, već su napravili onaj SUV Fiat Freemont, koji je u stvari Dodge Journey. Naravno u njega su uglavili FIAT-ov motor. Probao sam ga prošle nedelje, i za jednog Frankenštajna, nije ispao loše. Sad vidim najavljuju Chrysler 300 kao Lancia 300 za iduću godinu, kao i Chrysler voyager, kao Lancia Voyager.
izgleda da ce Fiat ipak napraviti dobar posao s Krajslerom, a? evo sad dolazi i prvo cedo prave frankestajnizacije - dodz dart.
Link to comment
Primetio sam ja Alfe za male pare, ali baš zbog tog održavanja i dodatnih troškova batalio.Ovo mi zapalo za oko tj deluje kao dobar odnos cena kvalitet, još Japanac.http://www.polovniautomobili.com/oglas1537474/mazda_323_f_16_garanc_km_126/
ja bih pre birao ovo u tom nekom rangu
Link to comment
jes vala malo zanimljiva cifra, 15k.
Platio je svojevremeno 7 000, odma' na startu mu motor otisao u kurac, pa je par puta imao situaciju da mu vrisne nesto od po 500 evra (jednom je cekao na neki deo iz Italije oko mesec dana), a 100-200 evra mu je kao dobar dan. Isao sam ja par puta s njim u Novi Sad, Temerin, Rumu... i mnogo deru a jos niko nije uspeo da mu resi taj ler gas. Mislim da na Alfi ne postoji kvar/zamena nekog dela sto kosta do 50 evra, nego sve stotka i jace. Mozda nije stukao 15 hiljada ali nije ni daleko. A o izgledu ne treba trositi reci. Ima jedan drug iz teretane crnu 159ku, sa blago zatamnjenim staklima. Premocno izgleda.
Link to comment

znam nekoliko ljudi koji su skoro pazarili razlicite modele hondi, od '93 godista do novih. svi prezadovoljni. a na tom sajtu sigurno mozes spustiti cenu ako ne stoji da je fiksna. uglavnom stave stotinu dve tri vise nego sto zaista ocekuju.

Link to comment
Evo UK rezultata za 2011. po klasi:link
Malo je glupa lista. Kakve veze ima av. cena popravke u garanciji? Takođe bi trebalo da se izvede statistka o broju kvarova na ukupnom broju prodatih automobila.PS: Već duže vremena su, što se kupovine automobila starosti oko 5-6 godina tiče, best buy (u zemlji Stradiji) Astra G i Stilo.
Link to comment

ovi ozbiljniji nemacki proizvodjaci se po pravilu zale na takve liste koje se baziraju na statistici prijavljenih kvarova zato sto nedovoljnu tezinu u metodologiji nosi vrsta kvara. nije isto kad ti pukne karika ili bregasta kao i da ti ludi senzor imobilajzera. to je jedan od glavnih razloga zasto su BMW i VW nisko na takvim listama, uz poneki realan gaf (touranovi problemi sa menjacem i slicno)...

Link to comment

Iskreno, kad bih kupovao srcem, uzeo bih, naravno, alfu bez razmišljanja, u stvari zaista razmišljam da je uzmem. Kad bih odlučivao racionalno, samo po kvalitetu motora uzeo bih fiata bez daljeg razmišljanja. Imao sam i fiate i lancie, a i vagena i opela. Lancia mi se nikad nije kvarila, fiat retko, golf nije izlazio od majstora a dešavalo se da se ugasi usred preticanja, opel je takođe znao da omane. Dakle mante predrasude, stanje polovnjaka uglavnom zavisi od načina vožnje i održavanja, kad vidim da ljudi kupuju ulje na buvljaku za 200 din, znam da će za godinu dana negde na netu da svečano izjave kako xy auti nisu ni za q..

Link to comment
Evo UK rezultata za 2011. po klasi:
:blush: do bijesa!!! porodicno iskustvo sa alfama je odlicno zasad (1x155 i 1x156) ali traze paznje: ako cekas da pocne da crkava na njoj, najebao si i finansijski i vremenskiredovan servis i dobar majstor i sve je ok :)+ ova 156ica je bila u tako dobrom stanju da bih je uzeo i bez prethodnog dobrog iskustva sa 155ah da, sto se tice troskova odrzavanja, dosta pomaze ako se ne umisli da je alfa trkacki bolid :)(znam to iz iskustva poznanika koji imaju takve tripove, sto uz nase puteve obicno dovodi do losih posledica po ovo problematicno vesanje) Edited by Zverilla
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...