Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

23 hours ago, Mr.Mxyzptlk said:

a kaskai?

 

ovako nesto 

 

Ja kecam kaškai kao sledeći auto. Pre 3, 4 godine sam ga mogao uzeti za 10, 11k sa manje od 100k na satu, sada je to nekih 25, 30% više...

 

Jebem ti tržište.

Edited by Mil@n
Link to comment

zar nisu svi proizvođači počeli da uglavljuju i po tri modela u tu suv/crossover klasu. nisan je krenuo sa qashqaijem kao pionir, posle su ubacili i juke, škoda npr ima 3, audi 3, renault 2, peugeot 2, vw isto valjda 3…

 

trebalo bi nekako da ih sistematizuju l, xl, xxl, razlika u gabaritu i prtljažniku je velika

Link to comment
13 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

zar nisu svi proizvođači počeli da uglavljuju i po tri modela u tu suv/crossover klasu. nisan je krenuo sa qashqaijem kao pionir, posle su ubacili i juke, škoda npr ima 3, audi 3, renault 2, peugeot 2, vw isto valjda 3…

 

trebalo bi nekako da ih sistematizuju l, xl, xxl, razlika u gabaritu i prtljažniku je velika

 

Pa,  mislim da se da videti po platformi koji je segment. Kod pežoa je lako,samo 0 dodata i znaš šta da očekuješ, kod škode mislim da je isto nekako logično, i očigledno, ali bi bilo bolje da im i u oznaci bude ko kod kola, SUV-A, B, C, D, E...

Evo gledao sam, na primer, MQB-A0, vrlo indikativna na to šta je u pitanju

    Audi A1 Mk2 (2018–present)
    SEAT Arona (2017–present)
    SEAT Ibiza Mk5 (2017–present)
    Škoda Kamiq (global) (2019–present)
    Škoda Scala (2019–present)
    Škoda Fabia Mk4 (2021–present)
    Volkswagen Nivus/Taigo (2020–present)
    Volkswagen Polo Mk6 (2017–present)
    Volkswagen T-Cross/Tacqua (2019–present)
    Volkswagen Virtus / Lavida XR (2018–present)

 

 

 

Link to comment
37 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

zar nisu svi proizvođači počeli da uglavljuju i po tri modela u tu suv/crossover klasu. nisan je krenuo sa qashqaijem kao pionir, posle su ubacili i juke, škoda npr ima 3, audi 3, renault 2, peugeot 2, vw isto valjda 3…

 

trebalo bi nekako da ih sistematizuju l, xl, xxl, razlika u gabaritu i prtljažniku je velika

 

Ubacuju jer se nenormalno prodaju. 

 

Što se prtljažnika tiče, sedim kod drugara neki dan, njegove žene sestra prodavala audi Q5 (između ostalog) jer ne može da se sastavi sa njim od malog gepeka a ima dvoje dece od čega jedno sa posebnim potrebama. 

Link to comment

konkretno sam mislio na crossovere

 

škoda karok, kodiak, kamik

mazda cx3(30), cx5

renat captur, kadjar(austral)

vw t-cross, t-roc, tiguan, tuareg…

bmw x1, x3, x5

nisan juke, qashqai

 

u konkretnom segmentu da se uvedu neke podkategorije

Link to comment

Dodaj X Trail kao najveći od 3 crossovera/SUVa u Nissanu. Ali to je ta logika.

 

Guram Qasha 1.6 dizel 130 konja zadnjih par meseci, pregledan i udoban do jaja, kao u fotelji da sam, ali fale konji da malo ozbiljnije povuče kad zatreba, 20ak bi završilo posao, za moj ukus relativno trom. Gepek jeste zaprepašćujuće mali (gdjin X1 ima 30-40% više prostora npr, a tu su po veličini), stanu tipa sportska torba, paket vode i 2 kese iz Maxija :sad: 

  • +1 2
Link to comment

ne znam kakav je novi x trail ali je onaj stari bio jedno od najgorih vozila za vožnju u tom segmentu, kamionski feeling grubosti i nesofisticiranosti van asfalta i posebno rolling i u krivinama i na rupama je baš jako iritantan.

Link to comment
2 hours ago, Mil@n said:

Što se prtljažnika tiče

kupci previše očekuju od prtljažnog prostora kod crossovera. kao vidi koliki je sigurno može da stane i slonče u njega, e pa teško.

doduše ne znam šta treba više od prostora nego da stanu 4 kabinska kofera u gepek(plus da se popune rupe raznim torbama/kesama, to mu valjda dođe neki standard

 

plus verujem da svi imaju onu roletnu iznad koja može da se povuče i prostor oslobodi do krova


 

 

taj audi koji si pomenuo je specifični slučaj pa da ga ne uzimamo kao bilo kakav reper

Link to comment

U Kaškaiša zimus stalo nas 4oro, dva veća kofera, dve torbe, par rančeva, četiri para pancerica, četiri komada kacige (ok, one su male) i dva para skija - na zadnjem sedištu uspravno postavljeno. Ok, nije bilo baš full lagodno za put, ali potrpali smo se, ne znam šta bi još čovek želeo da pakuje toliko.

Link to comment
37 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

kupci previše očekuju od prtljažnog prostora kod crossovera. kao vidi koliki je sigurno može da stane i slonče u njega, e pa teško.

doduše ne znam šta treba više od prostora nego da stanu 4 kabinska kofera u gepek(plus da se popune rupe raznim torbama/kesama, to mu valjda dođe neki standard

 

plus verujem da svi imaju onu roletnu iznad koja može da se povuče i prostor oslobodi do krova


 

 

taj audi koji si pomenuo je specifični slučaj pa da ga ne uzimamo kao bilo kakav reper

 

Pa ne mora slonče, ali npr ja bih najviše voleo crossovera zbog planinarenja, kampovanja i sl i sigurno nisam jedini, i očekujem da auto toliko veći od mog trenutnog sa čijim sam gepekom prezadovoljan iako je hatch - primi više litara. 

 

Znam da juke npr ima onu foru da se otvori donji deo gepeka samo nisam baš siguran koliko tamo staje i koliko je praktično. 

Link to comment
6 minutes ago, Eleniko said:

šta očekuješ od vozila za planinarenje ili kampovanje u kontekstu krosovera, sad me to baš zanima

 

Da je malo viši i bolje trpi neravni teren pošto mi je sadašnji auto jako nizak, pa sam raščepio plastike dole X puta i da mogu da se zapakujem ko čovek bez ikakvih problema, čak i ako nas je više. 

 

Crossover kao klasa između "običnih" automobila i full velikih SUV-ova ne mora da bude spektakularno prostran i veliki, niti želim SUV, ali kontam da bi trebalo da bude više mesta od običnog heča ili limuzine. I za posadu i za stvari. 

 

Ovo što kaže Goofs je sasvim dovoljno. Takođe, kamperska oprema može da bude nezgodna, sto, stolice na rasklapanje i sl, zahteva malo veću površinu u osnovi, mada ako sada nije problem, sumnjam da bi mi bio u Kašiki npr.

Edited by Mil@n
  • +1 1
Link to comment

od svega toga je samo clearance bitan ostalo postoji i na upotrebljivijim vozilima. ja posle 5 godina u crossu bi radije uzeo neki furgon tipa fiat qubo ili slično kada bi postojao sa 20cm odstojanjem.

Link to comment
41 minutes ago, Mil@n said:

 

Pa ne mora slonče, ali npr ja bih najviše voleo crossovera zbog planinarenja, kampovanja i sl i sigurno nisam jedini, i očekujem da auto toliko veći od mog trenutnog sa čijim sam gepekom prezadovoljan iako je hatch - primi više litara. 

 

Znam da juke npr ima onu foru da se otvori donji deo gepeka samo nisam baš siguran koliko tamo staje i koliko je praktično. 

Pa ima crossovera i crossovera. 

Audi q2 je jedan od njih a gepek smejurija, može da zadovolji potrebe odlaska u maxi. 

Nema tu mnogo filozofije, neke prave na B segmentu neke C i tako ide i cena... 

  • +1 3
Link to comment
33 minutes ago, Mil@n said:

 

Da je malo viši i bolje trpi neravni teren pošto mi je sadašnji auto jako nizak, pa sam raščepio plastike dole X puta i da mogu da se zapakujem ko čovek bez ikakvih problema, čak i ako nas je više. 

 

Crossover kao klasa između "običnih" automobila i full velikih SUV-ova ne mora da bude spektakularno prostran i veliki, niti želim SUV, ali kontam da bi trebalo da bude više mesta od običnog heča ili limuzine. I za posadu i za stvari. 

 

Ovo što kaže Goofs je sasvim dovoljno. Takođe, kamperska oprema može da bude nezgodna, sto, stolice na rasklapanje i sl, zahteva malo veću površinu u osnovi, mada ako sada nije problem, sumnjam da bi mi bio u Kašiki npr.

Za planinu Lada Niva, brt, kakav Qashqai!

 

Panda 4x4, Skoda Yetti, možda bi čak i neki C3 Aircross mogao da odradi posao?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...