Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Kod nas su na ovim kolima do 5-6 hiljada otisle cene u proseku nekih 500+ evra a vec npr. Tiguan prvi model koji je bio oko 7-8 je skuplji hiljadu prosecno. Za ostale skuplje da ne pricam, mozda nisu 30% ali svakako stravicno. 

Link to comment
On 17.4.2023. at 21:46, Zli Gli said:

Ma ja da imam milion evra sad ne bi mi opet vise od 10-15 hiljada otislo na auto, prosto me ne radi voznja tako ali trziste je trenutno takvo kakvo jeste i to su te cene. Kazu iskusniji prodavci da nece pasti i da nikad nisu pale ni posle kakve krize, prosto kad skoce to tako ostane.

 

Jak je paket opreme, Allure, evo slika. Prljav iznutra ali vidi se lepo. 

Screenshot_2023-04-17-09-19-45-558_ch.autoscout24.autoscout24-edit.jpg

Ovi retro dugmići ispod touch screena su katastrofa, i estetski, i funkcionalno. Estetski bi mogli da prodju da je ceo kokpit uradjen u retro fazonu, al ovako je double failure.

Volan je loš pod rukom sa premalo dugmića/funkcija na njemu.

 

Link to comment
On 17. 4. 2023. at 22:30, Ayatollah said:

 

Btw, ja sam izuzetno zadovoljan onim što sam dobio od njega za prethodne 2 godine i 22,5k km na satu, stvarno je praktičan, komforan i udoban, uživanje za porodičnu vožnju, ali ne znam da li bih platio sada 22k EUR za auto koji je prešao 40k, obzirom da sam ga novog (sa ručnim menjačem doduše) platio tek nešto više od toga. Sad, može biti da mi ta činjenica malo narušava objektivnost u ovoj stvari, naročito kad vidim ovo za dizele od 150k km za 20k EUR. Verovatno bi zavisilo od stanja konkretnog automobila.

 

 

 .

 

Mi smo u porodici kupili pre deset godina kupili 3008 1.6 turbo , posto imamo i drugi auto presao je nesto vise od sezdesetak hiljada. Bio je placen nov u salonu nesto vise od devetnaest hiljada, sto je koliko vidim znacajno manje nego sad polovan 2008, slabiji i klasom nize, toliko su poskupeli automobili.

Svaki iskreni majstor kod pezo dilera ce reci da je bolja kupovina dizela, istina ovaj motor u sardanji sa BMW ima svoje bolesti, ali ja volim da sednem u taj auto, jer je dizajniran iznutra ka spolja...

 

Poceo sam da sasvim ozbiljno da gledam kineske brendove.

 

.

Link to comment

Mene toooliko vuče Alfa Giulia Q4, a toooliko bi bilo besmisleno da je kupim. :lolol:

Niti ima veliki gepek, niti ima smisla da se na nju kači nosač za bicikl, unutra je sva tesna, jako nisko se sedi, sve kako ne treba, al' je nemoguće lepa. 

 

 

Edited by napadaj
  • +1 1
Link to comment
30 minutes ago, napadaj said:

Mene toooliko vuče Alfa Giulia Q4, a toooliko bi bilo besmisleno da je kupim. :lolol:

Niti ima veliki gepek, niti ima smisla da se na nju kači nosač za bicikl, unutra je sva tesna, jako nisko se sedi, sve kako ne treba, al' je nemoguće lepa. 

 

 

 

ne razmisljaj, kupi!

jesi li vozio quadrifoglio? ako nisi, idi vozi, isprobaj.

nakon toga ti vise nikad nece padati na pamet ovako glupe dileme oko bicikla, sedenja itd. :laugh:

Link to comment

Nisam mislio na Quadrifoglio, ona bi mi svakako bila nepotreban overkill.

 

Bitne su mi te dileme, nije mi to peti auto, pa da ga imam kad mi se vozi, već bi bio jedini, tako da moram o svemu tome da razmišljam.

Link to comment
48 minutes ago, napadaj said:

Nisam mislio na Quadrifoglio, ona bi mi svakako bila nepotreban overkill.

 

Bitne su mi te dileme, nije mi to peti auto, pa da ga imam kad mi se vozi, već bi bio jedini, tako da moram o svemu tome da razmišljam.

 

pa ok.

ali sto vise razmisljas, ostaje ti sve manje vremena za zivot.

ako volis aute, vozi ono sto ti prija.

a ne ono sto moras.

 

btw, moji prijatelji su tu dilemu vrlo lako resili. imaju troje skolske dece i do sada su vozili dosadne SUV-ove. jer treba za biciklu (par puta godisnje), treba za stvari (par puta godisnje), treba za porodicna putovanja (2-3 puta godisnje)... i prodje zivot jbt.

sad su odlucili da je dosta bilo: prodali su SUV i kupili BMW M3 coupe. uzivaju na dnevnom nivou, a kad im zatreba veci auto, svi mi - njihovi prijatelji - se utrkujemo ko ce od nas da menja auto sa njima za taj vikend/dva/letovanje/zimovanje.

 

  • +1 1
Link to comment

Ma i SUV mi pada na pamet, ali samo Stelvio. :D

 

Mislim kapiram da ću na kraju svakako uzeti Alfu, jer me nijedan drugi auto ne privlači od ovih sa razumnim cenama, ali nisam siguran da je to mudra odluka. :lolol:

  • +1 2
Link to comment

Nema tablice, to sam nesto zavarao polovne automobile i okacio kao da je registrovan jer su stavili cenu oglasa 1700din, preterase bas

Link to comment
  • 3 weeks later...

Kakvo je misljenje o Mazdinom 2.2 dizelu sa 150ks? Ima jedna trojka fejslift 2017. godisnje, snizena 1000 franaka u oglasu pre par dana, planiram da pitam da spusti jos par stotina pa da pazarimo. 170 hiljada km, to ne bi trebalo da je previse, stanje salonsko, samo ne znam jel valjaju i kako se prodaju preko 2000 kubika. Znam da su nize registracije sad, za taj je 60-70 hiljada dinara. 

Screenshot_2023-05-17-09-59-38-722_ch.autoscout24.autoscout24-edit.jpg

Edited by Zli Gli
Link to comment

O Zli, ja samo da podrzim povratak u trgovacke vode :) Kad zavrsim sagu oko drugih troskova i dodje dan da se pazari polovnjak imaces kupca ;) 

Link to comment

Ti takav jak programer, aj ti strucnjak, majstor za frontend, bekend i forhend developing, phpbb i sve ostalo, da kupujes polovan auto... Prvo si napustio salsu pa nisi hteo da postanes zemljoposednik, sad ovo, nema kraja razocaranjima... :cry:

  • Tužno 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...