Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

bas dosta gledam oglase prethodnih dana. svaki plac ima bar jedan auto koji je presao do 40k. meni ovo bukvalno kao neki honey pot.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Link to comment

Ne znam za cene ali rodjeni brat dobrog druga tera ovo kao sluzbeni auto za neku beogradsku firmu, bas ovaj 2.0 benzin samo 2021. godiste ali to je valjda isti model i motor, i kaze da je brutalan a ne trosi mnogo, mislim da je rekao kombinovano 6 i nesto. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, extragluv said:

nemam pojma nista o mazdama. kako vam se ovo cini. vredi li te pare, auto prakticno nov. btw, zna li neko koliko je nov?

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21257555/mazda-3-skyactiv-g150-plus?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

 

Nov je možda 2000e skuplji ako je verovati zvaničnim sajtu, a možda bi dali i neki popust, praktično ga ceni kao i da je nov (a nije)

Link to comment

Mozda nisu skroz pouzdani u smislu da kod nekog auta nije ubaceno to za slike posle udesa ili nema izvestaja o kilometrazi (nema za sve zemlje) ali ako pise da je imao udes i okacene su slike ili bar obelezena ostecenja, to svakako nije laz. Treba samo proveriti da li pise kolika je bila steta jer sam vidjao da ima to, npr. 0-500e, 500-1500 i slicno. Ako nema slika moze po tome da se zakljuci da li je bilo manje ili vece ostecenje. 

  • Hvala 1
Link to comment

Evo u Svici Mazda trojka takva sa 187 hiljada km, isto 2.2 dizel, kosta 7 hiljada (mislim da nije ni fiksno) plus carina i prevoz mislim ne preko 2000e ali to je do Srbije a auto je 2013. pa je verovatno euro5 a posto je ovaj oglas gore iz Bosne mislim da tamo ne moze da se uveze, mora euro6

Screenshot_2023-04-03-10-14-55-677_ch.autoscout24.autoscout24-edit.jpg

Link to comment

Ako neko od furunasa zeli Kadjara Svicarca 2016. godiste u tip top stanju sa pravih 100 hiljada km, 1.2 turbo benzin 130 konja, mozemo da ga zavrsimo prijateljski po nekoj ceni manjoj nego kod nas, da svima bude ljepo. Ima Bose ozvucenje, ima zenske, ima sve. 

 

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21393439/renault-kadjar-12tcenaavperla

 

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21190304/renault-kadjar-12

Screenshot_2023-04-03-10-12-51-712_ch.autoscout24.autoscout24-edit.jpg

Screenshot_2023-04-04-07-24-03-780_ch.autoscout24.autoscout24-edit.jpg

  • Haha 1
Link to comment
16 minutes ago, Zli Gli said:

Mozda nisu skroz pouzdani u smislu da kod nekog auta nije ubaceno to za slike posle udesa ili nema izvestaja o kilometrazi (nema za sve zemlje) ali ako pise da je imao udes i okacene su slike ili bar obelezena ostecenja, to svakako nije laz. Treba samo proveriti da li pise kolika je bila steta jer sam vidjao da ima to, npr. 0-500e, 500-1500 i slicno. Ako nema slika moze po tome da se zakljuci da li je bilo manje ili vece ostecenje. 

 

Ima izvještaj o kilometraži i tu stoji da je ok ova kilometraža sa oglasa. Nema slike, ali ima obilježena oštećnja (prednje lijevo svjetlo, lijevi branik i rešetka) i izgleda da je bila ozbiljnija havarija, pošto piše da je šteta od 3 do 5 hiljada franaka.

 

Bio odlučio da uzmem Megana 4, neko 2017. god, sa približno sličnom, malo manjom pređenom kilometražom i onda mi se ova Mazda baš svidi, i to baš u ovoj crvenoj, hatchback varijanti, ali na moje dileme oko održavanja i servisiranja, sad se nadovezalo i ovo sranje :dry:

Link to comment

Uzmi u obzir da je tamo sve skuplje nego kod nas pa je 3-5 hiljada mozda neko srednje ostecenje, sto opet nije pozeljno. Ne kazem da ne moze da se sredi lepo ali sto bi uzimao udaren auto. 

 

Evo ti 2015. godiste sa 180 hiljada km isto za 7 hiljada, to mozes i u Bosnu da uvezes jer bi trebalo da su od 2014. vec euro6. Mada nije crvena jbg. 

Screenshot_2023-04-04-07-42-38-869_ch.autoscout24.autoscout24-edit.jpg

Screenshot_2023-04-04-07-42-55-134_ch.autoscout24.autoscout24-edit.jpg

Edited by Zli Gli
Link to comment

Ma da, vjerovatno ću odustati od ove. Možda se ipak vratim na Megana. A ako naletiš na neku kao što je ova sa 2.2 dizel motorom, da je euro 6 i, po mogućnosti crvena:D, javi da šta oposlujemo :happy:

Link to comment

Ne mora da znaci da je steta bas bila ozbiljna. Mene je npr. pre par godina lik udario u prednji branik dok se isparkiravao, znaci pri minimalnoj brzini i udaljenosti od par metara. Realno uopste nije izgledalo strasno, pukotina na braniku, minimalno ostecenje resetke, ali zvanicni servis je menjao komplet branik, resetku, jos neke sitnije povezane stvari tu napred i steta na autu od 15-20k evra (znaci slicno kao ta Mazda) je bila 2500. Sve je pokrilo osiguranje. Ovo je sve iz Nemacke, a Svajcarska je jos skuplja.

  • +1 4
Link to comment

Naleti nekad nesto povoljno ali jos i boju da uklopimo, idi begaj:D

 

Megan taj novi od 2016. je u Svajcarskoj solidno skuplji od ovih Mazdi, nisam gledao cene kod nas. 

Edited by Zli Gli
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...