Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

35 minutes ago, askeladden said:

Qashqai=Kadjar,Peugeot 4007 =ASX ili Outlander bese.Sto rece koleza Zli Citroën C5 cross ili C4 se nesto pakuje u Japone ,tako da i on potpada u ASX kategoriju.

Mene zanima vase forumako misljenje o tome zasto ljudi kupuju 4x4 u Srbiji ako nisu marveni lekari ili zaljubljenici u prirodu,popovi,skijasi?

Zato što je mala razlika u ceni pa da ima?

 

 

Link to comment
48 minutes ago, askeladden said:

Mene zanima vase forumako misljenje o tome zasto ljudi kupuju 4x4 u Srbiji ako nisu marveni lekari ili zaljubljenici u prirodu,popovi,skijasi?

ja sam si uzeo kadjara, doduše ne 4x4 već običnog(ali sa nekim modovima vožnje). sviđa mi se vozačev položaj u tom vozilu, udobnost je veća na putevima kakvi su u srbistanu, znatno je konforniji od vozila na čijoj su platformi nastali(u ovom slučaju megane)

 

i najvažnije toliki mi je guber bio

 

inače si bi uzeo glc cupe

:nobles:

  • +1 2
Link to comment
21 minutes ago, radisa said:

Zato što je mala razlika u ceni pa da ima?

 

 

Gledam finansijski,meni jeftinije da uvezem za prodaju 2x2 nego 4x4,ovde u Kraljevini su mnogo skuplji sa pogonom na 4 tocka iz razumljivih potreba,Pa reko da pitam za misljenje forumase izmedju ostalog

Link to comment
Just now, askeladden said:

Gledam finansijski,meni jeftinije da uvezem za prodaju 2x2 nego 4x4,ovde u Kraljevini su mnogo skuplji sa pogonom na 4 tocka iz razumljivih potreba,Pa reko da pitam za misljenje forumase izmedju ostalog

Pa sad kad sam narucivao nov auto, razlika je bila 2k...

 

To na ukupnu cenu nije bila bog zna kakva razlika, pa sam narucio...

  • +1 1
Link to comment

1.2 benzin 60ks, 2001. godiste. Vrhunski autic za zujanje po gradu i pomalo Ruma, Indjija, NS, BG i slicno. Prosecna potrosnja 6.4 litre, sve ispravno na autu, prezadovoljan za sad. Treba da stavim sad alufelne i letnje gume jer sam i to dobio.

 

Sredjujem jos jednu Astru K za prodaju, 1.4 turbo 150ks i lepa oprema, bela, matrix farovi, uzeo je sa nekim problemom pa promenio kojesta i evo jos ostao lanac pa dubinsko i poliranje. Mozda cu je registrovati pa prodavati tako a mozda i ostavim na ime kupca, videcu. I imam neki C3 2018. godiste na carini, 1.6hdi ali presao 180 hiljada mada kazu da je motor kao nov, i Insigniju karavana 2010. ali to definitivno necu registrovati jer je preglomazno za moje potrebe.

 

Nesto se desava ali sam generalno propo, realno sam mogao i trebao biti toliko jak da prodajem vama i slicnim tajkunima skuplja kola. Jebem ti kladionicu:cry:

IMG-20230318-WA0000.jpg

  • +1 4
Link to comment
15 hours ago, Milosh76 said:

Trocilindricni turbo motori koji ne mogu da se porede sa atmosfercima.

 

Na papiru mi se sviđa i kombinacija mali atmosferac i mali elektromotor kao u Ignisu. Mala neopterećena mašina sa dodatkom snage na startu ili uzbrdo, 90 konja na papiru u tako malom autu zvuči sjajno, a deluje i pouzdanije od visokoturažne hranjene turbom trocilindrične zvečarkice.

Link to comment
57 minutes ago, desboj said:

 

Na papiru mi se sviđa i kombinacija mali atmosferac i mali elektromotor kao u Ignisu. Mala neopterećena mašina sa dodatkom snage na startu ili uzbrdo, 90 konja na papiru u tako malom autu zvuči sjajno, a deluje i pouzdanije od visokoturažne hranjene turbom trocilindrične zvečarkice.

 
Samo na papiru Ignis može da valja. Imao sam nesreću da vozim tu igračku na autoputu i auto ispušta dušu na brzinama preko 100 km/h.  Hibride koji nisu Toyota/Honda ne bih uopste ni gledao. 

Link to comment
12 minutes ago, Biohemija said:

 
Samo na papiru Ignis može da valja. Imao sam nesreću da vozim tu igračku na autoputu i auto ispušta dušu na brzinama preko 100 km/h.  Hibride koji nisu Toyota/Honda ne bih uopste ni gledao. 

Tacno ga zamisljam sa onim malim tockovima, kako jezdi auto dzadom :D btw, meni taj auto izgleda uvrnuto simpatican.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Time Crisis said:

60 KS i prosečno troši 6,5 (znači opušteno može i dosta više)? Beš mi sve ako ta Insignia ne bi trošila slično

 

Moze i vise i manje verovatno ali benzin je ipak jeftiniji a i na tom motoru stvarno nema sta ozbiljno da se pokvari tako da je skroz ok kao neko prelazno resenje

Link to comment
2 hours ago, Lancia said:

Tacno ga zamisljam sa onim malim tockovima, kako jezdi auto dzadom :D btw, meni taj auto izgleda uvrnuto simpatican.


Ma komičan je auto, ali meni stvarno nije ostavio utisak neke pouzdanosti. Inače, japanski proizvođači iz nekog  razloga stavljaju male točkove. Npr za moj Camry idu gume 16”. Ali tek treba da vidiš kako izgledaju Nissan Versa i Mitsubishi Mirrage u sedan varijanti :D 

 

 

  • +1 1
Link to comment

@Biohemija

 

Kakav crni autoput,  nije ni za međugradsku vožnju na 80km/h, deluje da bi ga jači bočni vetar oduvao sa puta. Ali zato za grad, Bg ili NS idealno. Visok, pregledan, bezbednost sigurno veća nego kod nižih automobila iste veličine, nema bankine koju neće preći, sa 4x4 nema neočišćene od leda ulice uz koju se ne penje, parkira se na pola parking mesta, start/stop u kombinaciji sa malim elektromotorom, sve 5. Na stranu što izgleda odlično. I što je Suzuki tj Japanac.

 

Edit, ni točkovi nisu toliko mali koliko su tanki, to mi još smešnije 

Edited by desboj
Link to comment
On 17.3.2023. at 21:07, Valkyrie said:

Nemam, osim što ždere naftu ko da mu je poslednje :dry:

 

 

Što kukaju? Zavisi možda od modela i opreme, nemam pojma. 


 

AD6A89DD-1509-4F21-B799-E9727921D545.jpeg

  • Haha 6
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...