Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

On 10.12.2022. at 0:04, BlackGeorge said:

između 2.000 - 2.500 obrtaja

 

Malo je to, treba ga jače stisnuti.

 

Quote

To properly clean the Diesel Particulate Filter while driving, you will need to ride. The highway represents an ideal ground for this exercise, but simple roads will do the business. Maintain an engine speed of at least 3,000 rpm. Indeed, the engine’s level of heating is indirectly linked to the heating of the DPF too. If your car has an automatic transmission, shift your gears in a manual mode by moving the gear shift gently. No need to use the speed limiter, it is with no seeming value added. Ride like this for a minimum of 30 minutes. This will initiate a regeneration cycle, and your DPF will be cleaned. This operation should be repeated regularly, ideally once every two weeks. Whether it is a BMW DPF or a Peugeot DPF, the operation is exactly the same.

 

Logično je i funkcionalnošću: u gradu se vozi do tih 2000 - 2500 rpm da bi se prljavština taložila, a ne izduvavala. 

Baš ću pogledati na OBD-u sljedeći put kad odem u servis kol'ko se začepio. To će biti jedno 10k km predjenih od prethodnog servisa kad je očitano 25% začepljenje.

Link to comment

Evo pogledao sam ponovo uputstvo za upotrebu za Opel Insigniju. Strana 149, Vožnja i rukovanje.

Postupak čišćenja: ....držati brzinu iznad 2.000 obrtaja u minuti....

 

 

Screenshot_2022-12-14-21-46-54-526-edit_com.miui.gallery.jpg

Link to comment

Ja kad sam palio par puta preko dijagnostike regeneraciju dpf filtera, automatski je islo na 2700 obrtaja tih nekih do 20ak minuta. Doduse, mislim da su sve bili VW modeli, Pasat B6 i slicno, mozda je kod ostalih drugacije ali mislim da je 2700+ dovoljno. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 14.12.2022. at 21:49, BlackGeorge said:

Evo pogledao sam ponovo uputstvo za upotrebu za Opel Insigniju. Strana 149, Vožnja i rukovanje.

Postupak čišćenja: ....držati brzinu iznad 2.000 obrtaja u minuti....

 

 

Screenshot_2022-12-14-21-46-54-526-edit_com.miui.gallery.jpg

Zavisi od opterecenje motora i velicina motora.Ako vozis 4.po nekoj kontinuiranoj uzbrdici to ce da krene pre.Za veci auto 1,9 recimo nije htelo da upali na Autobanu sve do 150km/h u 6.Znaci u 5.bi ranije krenulo.Ako je manji motor ide to na 2500 opusteno.Mozes da dodas neki aditiv za ciscenje DPF.Liquid Molly je ok.Zavisi i od kilometraze auta.Ako je preko 200K onda su i brizgalice popustile i njih treba ocistiti i EGR,Znaci tip top da bi se osigurao da se ne desava cesto

  • Hvala 2
Link to comment
5 hours ago, askeladden said:

Zavisi od opterecenje motora i velicina motora.Ako vozis 4.po nekoj kontinuiranoj uzbrdici to ce da krene pre.Za veci auto 1,9 recimo nije htelo da upali na Autobanu sve do 150km/h u 6.Znaci u 5.bi ranije krenulo.Ako je manji motor ide to na 2500 opusteno.Mozes da dodas neki aditiv za ciscenje DPF.Liquid Molly je ok.Zavisi i od kilometraze auta.Ako je preko 200K onda su i brizgalice popustile i njih treba ocistiti i EGR,Znaci tip top da bi se osigurao da se ne desava cesto

 

Hvala na preporukama. :)

 

Evo konkretno moj slučaj, moje vozilo, kako sam očistio DPF.

 

Opel Insignia Sports Tourer 160 hp, 118kW, 1956 cc, eco flex, Manual 6-speed

https://www.car.info/en-se/opel/insignia/insignia-sports-tourer-20-cdti-ecoflex-6846866/specs

 

Tražio sam veliki pravac na autoputu bez naplatnih rampi, bez radova na putu itd. Izašao sam kasno noću (negde oko ponoći) na auto put kod groblja orlovača, ukrštanje sa ibarskom magistralom. Napravio sam neku sopstvenu kalkulaciju preko google maps, ako krenem od groblja orlovača na auto put i uhvatim pravac prema Inđiji, da ću imati ukupno oko 45 km kontinuirane nesmetane vožnje sve do poslednje raskrsnice - skretanja za Staru Pazovu (ako bi nastavio pravo prema Novom Sadu, naplatna rampa je bukvalno na 2 km ispred).  Vozio sam celu tu rutu oko 100 - 120 km na sat, trećom i četvrtom brzinom između 2.200 i 3.000 obrtaja. Stigao sam do tog skretanja za S.Pazovu, nije bio očistio, na tabli i dalje piše "Diesel Partic.Filter is Full Continue Driving". Skrenuo sam izuzetno oštro desno sa autoputa, popeo sa na nadvožnjak, mrak, nema nikoga, izuzetno oštro levo, preko nadvožnjaka i odmah opet oštro levo opet na auto put nazad za BG.

 

Posle nekih 3 do 5 kilometara vožnje nazad prema BG, opet isto - oko 100 - 120 km na sat, trećom i četvrtom brzinom između 2.200 i 3.000 obrtaja - otključao mi je komandnu tablu - očistio se DPF.

 

Screenshot_2022-12-22-01-04-34-634-edit_com.google.android.apps.photos.jpg

Edited by BlackGeorge
Link to comment
10 hours ago, BlackGeorge said:

 

Hvala na preporukama. :)

 

Evo konkretno moj slučaj, moje vozilo, kako sam očistio DPF.

 

Opel Insignia Sports Tourer 160 hp, 118kW, 1956 cc, eco flex, Manual 6-speed

https://www.car.info/en-se/opel/insignia/insignia-sports-tourer-20-cdti-ecoflex-6846866/specs

 

Tražio sam veliki pravac na autoputu bez naplatnih rampi, bez radova na putu itd. Izašao sam kasno noću (negde oko ponoći) na auto put kod groblja orlovača, ukrštanje sa ibarskom magistralom. Napravio sam neku sopstvenu kalkulaciju preko google maps, ako krenem od groblja orlovača na auto put i uhvatim pravac prema Inđiji, da ću imati ukupno oko 45 km kontinuirane nesmetane vožnje sve do poslednje raskrsnice - skretanja za Staru Pazovu (ako bi nastavio pravo prema Novom Sadu, naplatna rampa je bukvalno na 2 km ispred).  Vozio sam celu tu rutu oko 100 - 120 km na sat, trećom i četvrtom brzinom između 2.200 i 3.000 obrtaja. Stigao sam do tog skretanja za S.Pazovu, nije bio očistio, na tabli i dalje piše "Diesel Partic.Filter is Full Continue Driving". Skrenuo sam izuzetno oštro desno sa autoputa, popeo sa na nadvožnjak, mrak, nema nikoga, izuzetno oštro levo, preko nadvožnjaka i odmah opet oštro levo opet na auto put nazad za BG.

 

Posle nekih 3 do 5 kilometara vožnje nazad prema BG, opet isto - oko 100 - 120 km na sat, trećom i četvrtom brzinom između 2.200 i 3.000 obrtaja - otključao mi je komandnu tablu - očistio se DPF.

 

Screenshot_2022-12-22-01-04-34-634-edit_com.google.android.apps.photos.jpg

Super.Kazem ti,Ako je auto presao ozbiljniju km,ultrazvucno ciscenje dizni i ciscenje EGR,klapne gass,sve to.Nece izaci ni sto eura a dosta pomaze.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...