Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

nemaš pojma, mečku sem slk serije nije krasio neki mamojebni dizajin, druge stvari su je postavili na mesto br. 1

ovu mečku sam terao i lagano zalivadio i to je ubedljivo najbolje auto za gradsku vožnju. leži kao zmaj, maksimalno upravljiva, troši malo, a ima snage dovoljno. prelepo je sedenje i uopšte položaj vozača i pregled saobraćaja, parkiraš gde hoćeš. možeš lagano na put od 1000km i nećeš se uopšte osećati umorno posle toga. sve je lepo švabo izračunao. gde je volan, a gde menjač i sedište. preglupo je porediti je sa bilo kojom mečkom do tada jer je a klasa nešto sasvim drugo od 123 npr.

 

o kvarovima ne mogu da pričam pošto je bio jedan za 10 godina i verovatno 300 i kusur soma km

:violina:

Link to comment
7 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

nemaš pojma, mečku sem slk serije nije krasio neki mamojebni dizajin, druge stvari su je postavili na mesto br. 1

ovu mečku sam terao i lagano zalivadio i to je ubedljivo najbolje auto za gradsku vožnju. leži kao zmaj, maksimalno upravljiva, troši malo, a ima snage dovoljno. prelepo je sedenje i uopšte položaj vozača i pregled saobraćaja, parkiraš gde hoćeš. možeš lagano na put od 1000km i nećeš se uopšte osećati umorno posle toga. sve je lepo švabo izračunao. gde je volan, a gde menjač i sedište. preglupo je porediti je sa bilo kojom mečkom do tada jer je a klasa nešto sasvim drugo od 123 npr.

 

o kvarovima ne mogu da pričam pošto je bio jedan za 10 godina i verovatno 300 i kusur soma km

 

Ne biK se složio za dizajn.

 

Mercedes-Benz 500K - Wikipedia

 

1955 Mercedes Alloy 300 SL Gullwing Sold for a Record $6.8 Million – Robb  Report

 

Mercedes-Benz 280 SL Pagoda (1968) - pictures, information & specs

 

MojaGaraza - Mercedes-Benz SEC (1981 - 1992) | MojaGaraža

 

Mercedes-Benz SLR McLaren for sale | JamesEdition

  • Wub 1
Link to comment
14 hours ago, Behemoth said:

Vozi li neko hibrida? Nameće mi se jedna Korola, kolika je tu zapravo ušteda?

 

I može li toj bateriji da se smanji kapacitet 3 godine posle proizvodnje i pravih 90k pređenih?


Jura kaže da su glavni neprijatelji po vek baterije hlađenje i ako je auto bio neko vreme bez vožnje. Baterija se nalazi ispod zadnje klupe i vazduh u kućište ulazi kroz jedan otvor. Slab protok vazduha dovodi do veće temperature baterije što dugoročno smanjuje kapacitet. Konstatno pražnjenje i punjenje je ok, ali stajanje par meseci je baš loše. Eto prepričao sam :)

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Tpojka said:

 

To sam upravo i prenio. Implicirajući da u odnosu na to, 3 godine je ništa.

Izvini, loše sam te bio razumeo, mislio sam da ti je malo 10godina (posto često postoji skepsa oko pouzdanosti i trajanja baterije)

Link to comment

Tojotini hibridi su money in the bank sto se tice baterije.Ja nisam uzeo zbog relativno skupih delova i buduci da imam jedan auto a do posla ne mogu da stignem bez auta ne smem da rizikujem da cekam na kola dve nedelje dok stigne tojotin deo.Ovako sa VW grupacijom sve kupis na najblizoj trafici.

Link to comment

 

Inace Tojotini hibridi imaju neku foru sa filterom hladjenja baterija koji mora da se periodicno proverava / menja. Kao i sve druge baterije i ove ubija visoka temperatura i smanjuje im poprilicno vek trajanja. Ovo je ekstreman slucaj (ako nije fake), ali znam licno coveka koji za 15 godina i oko 300k milja nije promenio baterije i auto jos uvek radi. Isto je Prius u pitanju.

 

@Behemoth Usteda je velika, naravno pod uslovom da se dosta vozi. Ta Corolla bi trebalo da trosi manje od 5l/100km. Ali hybrid je uvek skuplji par hiljada od ekvivalentnog benzinca, tako da treba staviti na papir i izracunati da li se isplati.

Link to comment
  • 1 month later...
On 4.10.2022. at 17:32, kud u maglu Simoviću said:

švabo i dizajn

:isuse:

 

estetika je žrtva kompromisa u odluci da se kupi njemačko auto, bilo koje


 

izuzev benza

:fantom:

 

 

Osim ako je u pitanju Opel Insignia :heart::heart::heart:

 

 

OpelIns..jpg

Edited by BlackGeorge
  • +1 1
Link to comment
On 26.10.2022. at 15:01, ToniAdams said:

jerima razlog sto su insignije vako (relativno) jeftine?

manje vise ko astre kostaju. a deluje mnogo bolje avto.

 

Moje mišljenje je da su jeftine u odnosu na ono što nude (a nude vrhunski kvalitet, definitivno) je ogromna ponuda polovnih komada. Recimo samo godište 2011. je u jednom momentu imalo čak 120 komada u Srbiji. :D Izuzetno enormno velika ponuda Insignija, kako obične limuzine tako i sport turera (SW) kojeg ja imam diktirala je cenu u rasponu od 5.000 do čak 12.000 evra, samo za 2011.godište, kada sam ja gledao da kupujem auto. Najskuplju sport turer verziju, kao moju, sam u tom momentu našao na oglasima za oko 8.500 evra (naravno, paketi opreme su tu uticali).

 

On 26.10.2022. at 15:29, Zli Gli said:

To samo kod nas, onaj prvi model od 2008. i to valjda jer neka verzija tog 2.0 dizel motora ima problem ako se ne zameni na godinu dve neki nebitan delic od 10-20 evra, moze da napravi totalnu havariju. Mislim da je ona jaca verzija od 160 konja. Pratio sam svajcarske oglase godinama i kod njih su cene jace.

 

Ovaj novi model od 2017. je dosta skuplji valjda od Astre istog godista. 

 

Tako je. U pitanju je gumica uljne pumpe. Taj problem se pojavljivao na početnim modelima od 2008.g. do negde polovine 2010.g. (valjda?). Prodavac mi je rekao pošteno da ne zna da li je ona promenjena pa sam kupio kod ovlašćenog uvoznika za Opel odmah originalnu (koštala oko 2.000 dinara) i mom majstoru (koji mi je pomogao prilikom kupovine automobila i savetovao da uzmem tu Insigniju) sam odmah priložio da mi i to odmah zameni.

 

Evo upravo ističe godinu dana kako sam ga kupio polovnog, pa da kažem još koju reč o njemu. U pitanju je Opel Insignia Sport Turer iz 2011.g., 160 HP, 118kW. Izuzetno sam zadovoljan kvalitetom tog auta, očekivao sam da me dočeka neka mučka falinka ali nije. Sve radi sjajno. Imao sam jedan peh doduše, ali to je uobičajeno kod automobila koji se češće voze po gradu neko po autoputevima. Začepio mi se DPF filter, tamo negde u maju-junu mesecu. Ali i to se lako rešava - sipaš mu desetak litara goriva, izađeš na auto put - voziš nekih 30 km na određeni broj obrtaja -  između 2.000 - 2.500 obrtaja i otčepiš ga. Iskreno, prvi put se susrećem sa automobilom koji ima dpf filter (moj prošli Kia Carens je imao katalizator pa nije ni mogao da ima takvih problema). Posle otčepljenja mi je majstor rekao da ću u budućnosti kat-tad imati opet taj problem zbog gradske vožnje, i da ću ga rutinski rešavati na isti način. Takođe mi je rekao da držim rezervoar uvek na negde na pola pun, nikako na minimumu jer može da mi rikne i neko crevo za dotok goriva ili tako nešto... Simptomatično je da mi se to desilo kada sam posle 6 godina nesipanja kod njih - sipao gorivo na NIS pumpi - i to 2 puta uzastopno - u rezervoaru je bilo samo njihovo gorivo. Zadnji put kada sam sipao na NIS pumpi začepile mi se dizne na Kia Caensu. Znam da sve pumpe dobijaju isto gorivo, isti dizel. Ali održavanje čistoće tih bazena na pumpama sigurno nije isto. Tako da.... nikad više NIS.

Insignija je sjajan auto, izuzetno upravljiva, sigurna, prelep enterijer i eksterijer. Nije bezveze proglašena u svetu za automobil godine 2009.godine. Prelepi naslednik starinske Opel Vektre i Opel Signuma. Duga putovanja sa njom mi predstavlja stvarno neizmerno zadovoljstvo. Jedna bitna stavka ko ima Insigniju ili planira da je kupi (dizelaša) je da, kada parkira auto, obavezno pogleda broje obrtaja, da vidi da li mu je upaljena turbina - to se vidi na pokazivaču trenutne potrošnje goriva. Ako pokazuje između 0,8 do 1,1 sve je OK, ugasiti auto. Ako pokazuje od 1,4 do 2,0 onda turbina radi. Sačekati do 1 minut - turbina će se sama ugasiti i onda ugasiti auto. Čitao sam uputstvo za upotrebu koje ima 120 stranica :laugh:

 

Posle nekih 15 godina kada sam imao u porodičnom vlasništvu zadnji Opel, a to je bila Opel Askona koja me je sjajno služila, sada sam se vratio staroj ljubavi - Opelu.

 

Opel Insignia - auto za uživanje u vožnji.

  • +1 9
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...