Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

a jel zna neko da mi kaze kolki su ovde troskovi poreza, carine i sl, tj sve sto moram da calujem, pre nego sto mogu registrirat, ako mi neko dotera auto iz njemacke?eo recimo gledam auto koji kosta tamo 3000 ojra.

Link to comment

valjda carina 7.5% i pdv ? a mislim da je i ta tarifa skinuta od 01.01.2011 na 5 ili 6,9 % u zavisnosti od kategorije...Pdv od 18% se placa na ocarinjenu vrednost.

Link to comment
1700km/100 x potrošnja goriva + jedno 40e putarine.edit: da, i 35e za Wizz-air do Belgije.
eeeeeeee malo sutra! 170€ jat sam platio, pa onaj drkavi voz, pa taxi, pa kad sam seo u auto 100€ za pregled, pa 2000 (dveeeee hiljaaaadeeeee) km do bgd, putarine kroz đarma 15€, kroz srbiju 15€, a klopa i utakmica sa anderlehtom se ne računaju!i na kraju kad sam došao u bgd i platio sve u full-u, ušteda u odnosu na ostale cene je bila cca 200€, ali je ruku na srce taj peugeot bio kao čaša!edit: špedicija 200€ Edited by twisted
Link to comment
eeeeeeee malo sutra! 170€ jat sam platio, pa onaj drkavi voz, pa taxi, pa kad sam seo u auto 100€ za pregled, pa 2000 (dveeeee hiljaaaadeeeee) km do bgd, putarine kroz đarma 15€, kroz srbiju 15€, a klopa i utakmica sa anderlehtom se ne računaju!i na kraju kad sam došao u bgd i platio sve u full-u, ušteda u odnosu na ostale cene je bila cca 200€, ali je ruku na srce taj peugeot bio kao čaša!
Pa kad si išao kroz Mađarsku. Brisel - Bgd, od vrata do vrata (sa sve skretanjima sa puta u Nemačkoj i Austriji zbog prirodnih lepota, krkanluka i spavanja) 1689km. 100e za pregled te neko uradio, taj pregled (Car-pass) mora da uradi i plati prodavac. A mogao si i Lufthanzom do Brisela za 600e.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...