Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

ps kad sam vec ovde, da pitam: otkud ta fascinacija dizelima po srbiji? neko napisa da mu je mnogo 9l u gradu a gleda automobile za 10000 +- eura :blink: mislim ako vam je skupo gorivo, motajte bicikl. malo karikiram, naravno, ali stvarno ne shvatam da se neko fascinira alfama, bmw-ovima... gadja konjskim snagama, a nema kintu za gorivo. razumem da ljudi gledaju koliko trosi u odnosu na ono sto mu treba, ali da mora ultimativno da bude dizel - to ne razumem.
9L u gradu je mislena imenica za mnoge benzince, ukljucujuci tu i malolitrazne. vozio sam nissan micru (ne ovo novo jaje nego onaj prethodni model, kraj 90-tih), 1000 kubika motor. umeo je da rutinski zabode i desetku u gradu kad je guzva i hladno. moderni dizeli trose OZBILJNO malo. drugi razlog je nacin voznje. kad sam probao ortakovu hondu accord 2.0 sport, bio sam u fazonu, OK super auto, ali nikada se ne bih vratio na voznju gde trebam da ga garim na 5-6k obrtaja da auto stvarno vuce onako kako moj CR dizel vuce na 2.5k. meni je ta voznja na obrtni moment a ne na snagu najvece zadovoljstvo kod modernih dizela.
Link to comment

Kad ste se vec dotakli potrosnje - jel moguce da moja Astra trosi skoro 10 po gradu? 1.4 16V sa 90 konja, '98 godiste? Nisam nikad sipao do vrha ali sam par puta nasuo po 10 litara i prelazio ~110km... Na otvorenom trosi oko sestice.

Link to comment
Kad ste se vec dotakli potrosnje - jel moguce da moja Astra trosi skoro 10 po gradu? 1.4 16V sa 90 konja, '98 godiste? Nisam nikad sipao do vrha ali sam par puta nasuo po 10 litara i prelazio ~110km... Na otvorenom trosi oko sestice.
naravno, to je to. i to ti jos nije zimska potrosnja, spremi se za 11-12 u guzvi
Link to comment
Kad ste se vec dotakli potrosnje - jel moguce da moja Astra trosi skoro 10 po gradu? 1.4 16V sa 90 konja, '98 godiste? Nisam nikad sipao do vrha ali sam par puta nasuo po 10 litara i prelazio ~110km... Na otvorenom trosi oko sestice.
Jeste, normalno je. Ako je auto iz uvoza onda je vjerovatno i motor prilicno eksploatisan.Inace, moj poznanik je car, samo ne znam kako. kaze da mu panda, fiat, 03ce godiste po gradu trosi 12 do 14 litara a 1.1 ili 1.2 je motor Edited by beeva
Link to comment

Au jebote, pa ja sam ga ugasio onda, pogotovo ako benzin stvarno ode na najavljenih ~120 dindzi. Vraticu se starom dobrom mauntin bajku sa kojim sam presao 3 miliona kilometara bez ulozenog dinara.Auto je uvezen ovog leta iz Svajcarske ali je presao (samo?) 140 000 a motor i sve ostalo je u odlicnom stanju. Jedan kolega ima Astru 2001. godiste, 1.6 sa 75KS (dakle, vise kubika a manje konja), i kaze da mu trosi manje nego ovaj moj. Inace, iz zajebancije sam postavio oglas na polovniautomobili.com i trebalo je da ga utopim kad je jedan lik iz Mladenovca hteo da keshira 4 400 :isuse: U zadnje vreme nude 4 000 - 4 200, sto opet nije lose ali jebiga.

Edited by Zli Gli
Link to comment
Kad ste se vec dotakli potrosnje - jel moguce da moja Astra trosi skoro 10 po gradu? 1.4 16V sa 90 konja, '98 godiste? Nisam nikad sipao do vrha ali sam par puta nasuo po 10 litara i prelazio ~110km... Na otvorenom trosi oko sestice.
naravno, to je to. i to ti jos nije zimska potrosnja, spremi se za 11-12 u guzvi
ah, te cuvene sremskomitrovacke guzve... sve kreni stani, prva-druga, pa dva sata cekanja u koloni... :P
Link to comment
Au jebote, pa ja sam ga ugasio onda, pogotovo ako benzin stvarno ode na najavljenih ~120 dindzi. Vraticu se starom dobrom mauntin bajku sa kojim sam presao 3 miliona kilometara bez ulozenog dinara.Auto je uvezen ovog leta iz Svajcarske ali je presao (samo?) 140 000 a motor i sve ostalo je u odlicnom stanju. Jedan kolega ima Astru 2001. godiste, 1.6 sa 75KS (dakle, vise kubika a manje konja), i kaze da mu trosi manje nego ovaj moj. Inace, iz zajebancije sam postavio oglas na polovniautomobili.com i trebalo je da ga utopim kad je jedan lik iz Mladenovca hteo da keshira 4 400 :isuse: U zadnje vreme nude 4 000 - 4 200, sto opet nije lose ali jebiga.
stavi gas, jebo te pas.inace, mitrovica je jedno od najgorih mesta za voznju, svi ti traktori, biciklete i ljudi koji kao da ne znaju za trecu brzinu cine da se stvarno mili.ne bi ti ni po bg bila mnogo veca potrosnja.
Link to comment
stavi gas, jebo te pas.
Aj da probam i ja u kakvoj takvoj rimi: nemam 700 evra, sirotinja sam tebra!
inace, mitrovica je jedno od najgorih mesta za voznju, svi ti traktori, biciklete i ljudi koji kao da ne znaju za trecu brzinu cine da se stvarno mili.ne bi ti ni po bg bila mnogo veca potrosnja.
Traktora bas i nema po gradu (po okolnim selima da), ali nema tu mnogo mesta za normalnu voznju. Posto sam dosta puta vozio po Beogradu, moze se reci da je to isti kurac sto se tice stani-kreni zajebancija, samo sto je Mitrovica mnogo manja i sto se ovde manje ceka na semaforima. A vozaca-ludaka ima svugde.
Link to comment
Kad ste se vec dotakli potrosnje - jel moguce da moja Astra trosi skoro 10 po gradu? 1.4 16V sa 90 konja, '98 godiste? Nisam nikad sipao do vrha ali sam par puta nasuo po 10 litara i prelazio ~110km... Na otvorenom trosi oko sestice.
Jos gore, meni Megan '98. 1.4 NRG na plin(nije sekvencijalni) ide do 14 na otvorenom. Sta ciniti?
Link to comment
Ne ići brže od 110 na sat.
Nije mi svojstvena takva vrsta discipline...mada, ko zna, mozda si u pravu. Majstor mi polomio pinjon, pa dok ne zamenim, pojma nemam koliko vozim, samo me pubovi povremeno obaveste.Pre ce biti da vozimo krs LPG.
Link to comment

Sigurno sam u pravu. Malo pogledaj kako ti raste broj okretaja kad potegneš iznad 110-120 pa će ti biti jasnije zašto toliko trošiš.Tako mi se nedavno žalio frend da mu Berlingo sa 90 konja troši više od trinaest litara na otvorenoj cesti. Na pitanje kojom brzinom vozi rekao je 140 i više. Pa kako motor od 90 konja može malo trošiti ako tenk od tone i pol vozi brže od 140?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...