Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Jedna stvar o kojoj nemam pojma a vidim da se to na ovom topiku uzima zdravo za gotovo je navijanje odometra.Smanjivanje kilometraze.Je li to stvarno rutinska stvar koje se tako masovno i lako radi?Mislio sam da je diranje u taj sklop automobila nesto sto zahteva osim znanja i razbijanje nekih ociglednih stvari - kao plombi ili nekih drugih nacina da se nesto ostavi kao "crna kutija". Maltene kao promena broja motora ili sasije ako ne i gore.Kako to rade?

Link to comment

potpuno rutinski, uz odgovarajuci software i hardware. pri izvozu iz maticne zemlje se kilometraza uglavnom povecava, da bi se nekakva taxa platila manje, a na ulazu u srbiju se smanjuje da bi se auto bolje prodao. ako je u pitanju stariji auto sa mehanickim odometrom, dovoljno je nesto znanja i busilica.

Edited by Grunf
Link to comment
potpuno rutinski, uz odgovarajuci software i hardware. pri izvozu iz maticne zemlje se kilometraza uglavnom povecava, da bi se nekakva taxa platila manje, a na ulazu u srbiju se smanjuje da bi se auto bolje prodao. ako je u pitanju stariji auto sa mehanickim odometrom, dovoljno je nesto znanja i busilica.
pa da :lol: , a ove novije sa digitalnim brojacem prosto nakacis na laptop, pokrenes software koji skines sa googla i to je to :D. ja potpisujem da 99 % automobila sa ovdasnjih autoplaceva ne pokazuju pravu kilometrazu.
Link to comment
lapsus, 120.
super motor, trajniji i jeftiniji za odrzavanje od 150, mada naravno i ne tako potentan u voznji. pretpostavljam da i sam znas da je ova nova vektra realno jedan od najruznijih automobila svih vremena.
Link to comment
pa da :lol: , a ove novije sa digitalnim brojacem prosto nakacis na laptop, pokrenes software koji skines sa googla i to je to :D. ja potpisujem da 99 % automobila sa ovdasnjih autoplaceva ne pokazuju pravu kilometrazu.
Naravno i postoji pravilo: Benzinci manje kubikaže svi su ispod 100.000 ili tu negde.Dizelaži od 100.000 do 140.000 sve zavisno od izgleda i stanja unutrašnjosti automobila.Dok sam se nosio mišlju da uzmem polovnjak imao sam sreće da mi komšija pokaže par automobila koje je doterao...Puntić, par godina star sa još uvek zalepljenim najlonima na pragovima kod vozača i suvozača (doduše malo pohabanim i iscepanim najolnima) prešao nešto više od 100.000 km.Komotno mi je mogao reći i 30k nema šanse da bih provalio, sve zategnuto, ništa izlizano, ogrebano i sl...Od tada više nisam ni gledao polovnjake.
Link to comment

pa da - kada bi prosecan kupac video nasta lice vozila napolju sa 150k km i 3 godine danonocne eksploatacije, ne bi poverovao - spram onoga sta se ovde prodaje. sva 3 automobila koja sam kupio u zivotu van srbije su uglavnom imala komentare - o, kupio si nov auto (nov, u smislu fabricki nov). od ta 3 samo jedan je imao neznatno ispod 100k. moj posladnji pazar kupljen sa 135k je intenzivno smrdeo na novu plastiku a sa mnogih mesta u autu tipa gepeka i zadnjih vrata najlon i zastitna folija nisu ni bio skinuti. apropo opohabanog volana po kome ljudi cesto procenjuju starost, koji se cesto moze videti na vozilima sa navodnih 80-100k - sa drugim autom sa kojim sa presao 250.000 km, i to je daleko od bilo kakve uglacanosti ili odranosti koja je redovna na vozilima sa placeva... na ovom sadasnjem autu koji je stigao do 150k to je i dalje kao na novom vozilu.

Link to comment
super motor, trajniji i jeftiniji za odrzavanje od 150, mada naravno i ne tako potentan u voznji. pretpostavljam da i sam znas da je ova nova vektra realno jedan od najruznijih automobila svih vremena.
Sve znam, ali ju mogu dobiti po super cijeni, pa dati ženi da ju vozi par mjeseci dok ne kupimo novi auto, a onda ju preprodati.
Link to comment
pa da - kada bi prosecan kupac video nasta lice vozila napolju sa 150k km i 3 godine danonocne eksploatacije, ne bi poverovao - spram onoga sta se ovde prodaje. sva 3 automobila koja sam kupio u zivotu van srbije su uglavnom imala komentare - o, kupio si nov auto (nov, u smislu fabricki nov). od ta 3 samo jedan je imao neznatno ispod 100k. moj posladnji pazar kupljen sa 135k je intenzivno smrdeo na novu plastiku a sa mnogih mesta u autu tipa gepeka i zadnjih vrata najlon i zastitna folija nisu ni bio skinuti. apropo opohabanog volana po kome ljudi cesto procenjuju starost, koji se cesto moze videti na vozilima sa navodnih 80-100k - sa drugim autom sa kojim sa presao 250.000 km, i to je daleko od bilo kakve uglacanosti ili odranosti koja je redovna na vozilima sa placeva... na ovom sadasnjem autu koji je stigao do 150k to je i dalje kao na novom vozilu.
odmah da se nadovežem na priču. pre 10tak dana sam u minhenu kupio opel astru h 1.7 cdti 100ks, hatchback, unfallfrei auto sa servisnom knjižicom i 130.000km. auto unutra je apsolutno NOV, ja sam se još čudio, ma koji čudio, zaprepastio u kom je stanju enterijer. gepek je izgleda neotvaran, zadnja klupa nekorišćena, a volan o kojem gazza priča je kao da je auto juče izašao iz fabrike. instrument tabla, sedišta, nebo, vrata, patosnice, štof inače, sve NOVO. ljudi mislili da sam dovezao nov auto!motor je čudo, iako ima 100ks. mehaničar nije hteo da uradi ceo veliki servis, kaže nema potrebe, servisna knjižica ne laže (u njoj piše da je rađen pre 15.000km). broj na zupčastom kaišu se i dalje jasno vidi, španeri takođe novi. svakako je urađena zamena ulja i filtera.nije problem gore naći dobar auto, problem je ako želiš da ga kupiš za džabe, pa doteraš auto sa enterijerom o kome je gazza pisaoedit: što se karoserije tiče, nije slagao ništa za unfallfrei auto, sve linije su na mestu, svi prelazi su u liniji, blatobrani na mestu, šrafovi nisu zafarbani, nigde farban, nigde razlika u nijansi boje, svi delovi nose godište za koje se izdaje, sve je u potpunosti na mestu. pljunite me ako ga u bgdu ne bi prodavali sa ispod 100.000km Edited by twisted
Link to comment
odmah da se nadovežem na priču. pre 10tak dana sam u minhenu kupio opel astru h 1.7 cdti 100ks, hatchback, unfallfrei auto sa servisnom knjižicom i 130.000km. auto unutra je apsolutno NOV, ja sam se još čudio, ma koji čudio, zaprepastio u kom je stanju enterijer. gepek je izgleda neotvaran, zadnja klupa nekorišćena, a volan o kojem gazza priča je kao da je auto juče izašao iz fabrike. instrument tabla, sedišta, nebo, vrata, patosnice, štof inače, sve NOVO. ljudi mislili da sam dovezao nov auto!motor je čudo, iako ima 100ks. mehaničar nije hteo da uradi ceo veliki servis, kaže nema potrebe, servisna knjižica ne laže (u njoj piše da je rađen pre 15.000km). broj na zupčastom kaišu se i dalje jasno vidi, španeri takođe novi. svakako je urađena zamena ulja i filtera.nije problem gore naći dobar auto, problem je ako želiš da ga kupiš za džabe, pa doteraš auto sa enterijerom o kome je gazza pisaoedit: što se karoserije tiče, nije slagao ništa za unfallfrei auto, sve linije su na mestu, svi prelazi su u liniji, blatobrani na mestu, šrafovi nisu zafarbani, nigde farban, nigde razlika u nijansi boje, svi delovi nose godište za koje se izdaje, sve je u potpunosti na mestu. pljunite me ako ga u bgdu ne bi prodavali sa ispod 100.000km
Da i koliko košta takav automobil tamo, svakako ne par hiljada evra.Jednostavno nisu ljudi "tamo" budale pa da prodaju odlične polovne automobile za sitne novce, nisu ih dobili džaba.
Link to comment

5400 ??? to znaci da je bar 2006. godiste. dakle, na osnovu izgleda, ovde bi napisali da je presao 30-40 k. btw ja sam se izgleda (ako na vreme dobijem kredit) odlucio za novog punta (staro za novo) jer su me juce cimnuli iz zastave da dodjem po profakturu ... do sad je prica bila da od toga nema nista, prekinuta proizvodnja, pa sam zato jurio polovnjaka.ima li neko da je uzeo novog punta iz programa staro za novo i jel mu vec produvao motor ? :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...