Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

bolji jeste ali ne toliko daopravda toliku razliku u ceni. pojava ovih jeftinih subvencionisanih punta iz kragujevca je strasno oborila cenu oplovnjacima. evo primera:http://www.polovniautomobili.com/oglas2106...o_12_active_5p/http://www.polovniautomobili.com/oglas2196...el_corsa_1216v/ (jedina 1.2 corsa do 4000 evra.vokeru, ako ono prvo ije neka mucka, to je odlicna kupovina za 4000. auto je prakticno nov.
jeste .. ali ja sam se nekako zarekao da ne kupujem punta ... jebem mu, nekako mi je jadan auto :D .. a i on je uvek kuburio sa opremom sto ivo rece ... isto tako pokusavam da izbegnem kupovinu clia jer mi je ocajno ruzan auto, a znam da je bolji od korse ... generalno najveci problem tih corsi jeste motor, sve verzije sem obicnog dizela ili tdi. tako bar ljudi pricaju. dosta sam se bio nalozio na rover 25 , 1400 cc i 103 ks (sa hondinim menjacem i twincam motorom) ali sam odustao posle probavanja istog ... jos uvek ne mogu da shvatim kako su uspeli da naprave tako mali automobil iznutra. spolja kad ga pogleda covek rekao bi da unutra ima mesta, ali avaj. usao sam i seo i lupio glavom u krov ... dakle da bih normalno vozio morao bih da legnem ili da krivim glavu na dole. takodje, kad povucem sediste pozadi koliko mi treba da normalno vozim, iza mene ne moze da sedne niko :D, a onda sam usao u korsu, koja spolja izgleda mnogo manje od rovera, seo i imao rupu od 15ak cm iznad glave i komociju za nekog ko bi sedeo iza mene. odusevio sam se unutrasnom velicinom korse pa sam se sad toliko i zalepio na nju. realno pametnije bi mi bilo da uzmem punta 2005 nego korsu 2001-2 ali sa ovim sto si ti ostavio mora da ima neka caka. ne moze biti toliko jeftin nikako. ok, nema klimu, ali ne moze to toliko da mu spusti cenu (a i ceo grad vozi jebene puntice :D)
Link to comment

kao sto rekoh, nov punto sa tim nivoom opreme ti je 7000. onda nije cudo preveliko sto je 4 godine star 4000. jedina mana mu je sto nema klimu ali zato vrlo verovatno imas originalnu kilometrazu (sto se lako da proveriti) i automobil koji je prakticno tek usao u eksploataciju, sto ti znaci minimalna ulaganja u sledecih 5-6 godina, buduci da neces prelaziti ne znam koliko s njim.i ja sam mislio da je punto jadan auto dok moj burazer nije kupio jednog sa sumnjivih 95000 na satu. za 3 godine je presao 60000 uz maksimum 300 evra vanrednih troskova. to je respektabilan rezultat.

Link to comment
Ma znam ja to ljudi, uzeo bih Yarisa da imam lovu, a treba mi autic samo za po gradu. Zena do posla, obdanista, na pijacu...ne pada mi na pamet da poredim bilo kakve vozne karakteristike sa Alfom. Pa i 145-ca pojede taj Twingo sve sa gumama, a gde nece 156. Mislim da je za 3.000 evra OK izbor. Jedino bih ja gledao da ima servo, a ako moze i klima... :blush:
Ja imam Yarisa 1.3, pa to je gradski autic. Cak mislim da sam jedan od retkih muskaraca koji ga vozi - sve mlade zenske pocetnice i domacice kao druga kola u kuci.Pravi li se on uopste bez servo i bez klime? ABS na kocnicama je ovde standardan.

post-555-1257837145.jpg

Link to comment

Prica oko klime je bila za Twinga, a mislim da ima i Yarisa bez klime, bar u Evropi. Nazalost, nemoguce je da dobacim do Yarisa jer ovde opako drzi cenu. Najjeftiniji 2000 ili 2001. godiste su preko 4.000 evra. Neki pristojniji primerak je oko 5.000.Ona se drugacije zove u Japanu, zar ne?Tu kod vas sam video neke modele koje nigde nisam sreo, posebno taksisti vozaju neku Toyotu...nikad cuo.

Edited by The Ghost
Link to comment
Prica oko klime je bila za Twinga, a mislim da ima i Yarisa bez klime, bar u Evropi. Nazalost, nemoguce je da dobacim do Yarisa jer ovde opako drzi cenu. Najjeftiniji 2000 ili 2001. godiste su preko 4.000 evra. Neki pristojniji primerak je oko 5.000.Ona se drugacije zove u Japanu, zar ne?Tu kod vas sam video neke modele koje nigde nisam sreo, posebno taksisti vozaju neku Toyotu...nikad cuo.
Yaris se u Japanu zove Vitz. Isto kao sto se Honda Jazz zove Fit.Drze dobro cenu, tako je i u Japanu. Nijedna druga kola ne drze cenu (koliko god da je je ona mala za sva polovna kola) bolje nego Toyota. Honda Jazz posle 3 godine je 30% jeftinija od Toyota Vitz, isto za isto. Ne da su druga kola toliko losija nego je patolosko insistiranje na kvalitetu kod Toyote bolje poznato nego za ostale, koji su isto tako dobri.Taj taxi auto je Toyota Crown Comfort. Unutra je mnogo veci nego sto se spolja cini zato sto su svi delovi zamenjeni tanjim, plasticnim gde god se moglo pa je dobijeno na prostoru najmanje 10cm u svim pravcima. To objasnjava da tih kola nema "civilnih". Kada odsluze svoju taxi duznost idu pravo na presovanje, to niko ne bi ni kupio niti uzeo i za dzabe. Sva su na gas.Taxi u Hong Kongu su takodje svi Toyota Crown, veliki deo i u Singapuru.Bio je neki strip u Zabavniku 70-ih, Dzoni Hazard, desavao se u Hong Kongu i na dalekom istoku, ta su kola bila u skoro svakoj slici gde se pojavljuje auto.Taxi jutros snimio iz kola, i to bas na izvoru - u Toyota City, Aichi.

post-555-1257905262.jpg

Edited by Yoyogi
Link to comment
Da, to je taj auto.Ono sto me impresioniralo u Japanu, mada nije tema ovog topika, jeste da nigde nisam primetio prljav auto.
Jedno groblje automobila, prakticno otpad.Kola se ne popravljaju, osim ako treba malo zafarbavanja. Ostecen branik ili nesto razbijeno, gotovo. Kamoli nesto vece.2nd2.jpg2nd0.jpgJedino gde se automehanicari mogu naci je odrzavanje trofejnih kola - mini morisa, vw bube, fiat 500 i slicnih, originalnih.
Link to comment

Jel ovaj konkretno? Ako je sa placa, potreban je poseban oprez. Prvo, kilometraza u 99 odsto slucajeva nije tacna, ali, ajde, to je manji problem... CR dizel je dobra kupovina samo ako je stvarno proveren jer neke popravke mogu da te zakolju pristojno.Znaci, pregled kod cika doktora do najsitnijih detalja, jer bolje je da das 20 evra na pregled, neko posle da te boli glava.Inace, Senic je postavio standarde u toj klasi, drugar je vozio 1.6 na plin i bio je veoma zadovoljan, mada je taj motor slab za tu karoseriju, pa je 1.9 DCI mnogo bolji izbor. Komsija je nedavno kupio 4X4, auto sjajno izgleda, a bas jutros mi rece da mu je riknula servo pumpa.Dobra stvar je sto je restajling, a po pravilu su ispravljeni neki nedostaci. Ukoliko je sve OK sa tim primerkom, odlican izbor za porodicni monovolumen. Licno, vise mi se svidja od Xsare Picasso.Ipak, prijateljski savet iz licnog iskustva je da se presaberes da li mozes da izneses neka neprijatna iznenadjenja, odnosno, da ostavis neki evro sa strane.

Edited by The Ghost
Link to comment

ja sam protiv francuskih dizela nepoznatog porekla i nepoznate kilometraze. prateca oprema u motoru - vodena pumpa, turbo, intercooler i ostala sranja - uglavnom ne izdrzava kao na nemackim dizelima i zaobilazenje skupih intervencija je vise u domenu srece nego sto je realno. znam par slucajeva 1.9dci motora godista 2000-2003 na kojima je bukvalno menjano sve sto se moze zameniti.

Link to comment
Jel ovaj konkretno? Ako je sa placa, potreban je poseban oprez.
Nije taj! Ćaletov je :)On ga uvezao iz Francuske pre recimo 3 godine, tako da nema brige oko uobičajenih "parametara".
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...