Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

imam priliku da vozim dva francuza: 307 i lagunu 2 i ja ne znam šta je tvrd francuz... pre toga sam vozio 3 opela (kadett, astru f i vectru b) i golfa 2 tako da ako ih uporedim sa ovim francuzima, to mu nekako dođe kao osetna razlika u udobnosti

Link to comment

Naravno da nisam mislio na sve Francuze. Meni najudobnije vožnje ikad bile su redom u:3. 305 cool.gif 2. DS :Hail: 1. CX :wub: U firmi imamo prethodne generacije Megane-a i Clio-a. Međ' ovom dvojicom i novim Twingom, Clio je još i najudobniji i najlakši za voziti, a nije ništa posebno.

Link to comment
  • 1 month later...
E, kakav je taj Twingo, to mi je neki izbor za zenomobil, a bogami, redje cu i ja da palim Alfu.Nikada nisam sedeo u manjem automobilu a da ima toliko mesta unutra, odnosno na prednjim sedistima. Otpadi:http://www.cbc.rs/forum/viewtopic.php?f=171&t=29083
Upravo...mada sam okrenuo par krugova s njim i sta znam, vise manje je bghost objasnio. Dakle ima fino mesta napred, ali jebem li ga, stvarno se pravi jako veliki nepregledan ugao od sirokog prednjeg stuba. Ovaj nas nema servo i to malo smara, jos par sitnica zeza ali kad se sredi mislim da ce to biti skroz dobro resenje po gradu. Sta znam, krene on fino, startan je (samo da ne krenu poredjenja sa Alfom, malo je iluzorno) ali vec na preko 90, ili ajde 100, na otvorenom krece mucenje. Na 120 km/h je plesao kao gliser na talasima. Kazem, za grad solidan izbor. I moze da se nadje solidan paket opreme za neku relativno ogranicenu sumu. Nisam jos istestirao potrosnju, mada vidim po forumima da mu potrosnja po gradu prelazi i 7l za starije modele... Ovaj je 1149 cm3, 55 konja tako da je i najslabila opcija. Ovi sa 1.2, 8V i 75 konja se kunu u 170 na autoputu :unsure: Pozadi nisam seo, mada ni ne zelim da znam kako je iza. Ali se klupa pomera napred-nazad do neke mere, moze se povecati prostor za max dvoje ljudi pozadi, u tom slucaju se gepek skoro potpuno gubi. Sedista se obaraju napred tako da moze svasta da se povuce (postajuci dvosed prakticno). Jos je u test fazi, javicu ako bude nekih krupnijih utisaka kasnije. A da, "instrument tablu" ne mogu da svarim. I dok je brzinomer fino vidljiv, ostalo je uzas. Nema pokazivac temperature motora, nocu je mrkli mrak u kabini, ne svetle cak ni u pozadini prekidaci za podesavanje ventilacije pa moras da upalis centralno svetlo da bi eventualno nesto promenio. Mislim da se vise pokazivaca vidi na traktoru u nocnoj voznji. Mozda je sitnica ali me je nervirala do jaja... Zato je parking uzivancija. cool.gif Na petoparac ga uteras. Tnx za link. Edited by ducca
Link to comment

Ma znam ja to ljudi, uzeo bih Yarisa da imam lovu, a treba mi autic samo za po gradu. Zena do posla, obdanista, na pijacu...ne pada mi na pamet da poredim bilo kakve vozne karakteristike sa Alfom. Pa i 145-ca pojede taj Twingo sve sa gumama, a gde nece 156. Mislim da je za 3.000 evra OK izbor. Jedino bih ja gledao da ima servo, a ako moze i klima... :blush:

Link to comment

Mislim da je za te pare, sve u svemu, skroz dobar izbor! I mozes naci bogatu opremu (ako se tako moze reci) do 3 soma. Definitivno juri sa servom, treba motati ono po petoparcima (mislim na zenske nejake ruke, naravno da ga ti neces maznjavati za provlacenje po gradskim guzvetinama i ustedu tone beznina na godisnjem nivou ^_^ )...

Edited by ducca
Link to comment

ja duboko verujem da je benzinac koji u beogradu trosi 7 litara u beogradu mit.inace, vokeru, nikad ne bih kupio tu korsu. za te pare imas barem 3-4 godine mladjeg punta koji nije toliko losiji koliko je jeftiniji.

Link to comment

Benzinac od 7 litara po BGu jeste mit.A ta korsa (korsa C) je prilično bolji auto od odgovarajućeg Punta, naročito ako je motor 1.2 (najbolji Opelov mali benzinac). Naravno, sve zavisi od stanja samog automobila.

Link to comment
Benzinac od 7 litara po BGu jeste mit.A ta korsa (korsa C) je prilično bolji auto od odgovarajućeg Punta, naročito ako je motor 1.2 (najbolji Opelov mali benzinac). Naravno, sve zavisi od stanja samog automobila.
bolji jeste ali ne toliko daopravda toliku razliku u ceni. pojava ovih jeftinih subvencionisanih punta iz kragujevca je strasno oborila cenu oplovnjacima. evo primera:http://www.polovniautomobili.com/oglas2106...o_12_active_5p/http://www.polovniautomobili.com/oglas2196...el_corsa_1216v/ (jedina 1.2 corsa do 4000 evra.vokeru, ako ono prvo ije neka mucka, to je odlicna kupovina za 4000. auto je prakticno nov.
Link to comment

Odmah neka kupi i jednog rota da ga stavi unutra... :P Ustajao sam jutros u pola sest jer se nekom idiotu upalio alarm, potpuno isti zvuk kao moj.Ova Corsa bela je najverovatnije bila van, sto opet ne mora da znaci da je losa. Punto Active je najslabiji nivo opreme, bice da nema klimu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...