Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Automatski se sklapaju tako sto odes u Mazdin servis i iskesiras im 100 evra. :D To je dodatna oprema, nazalost, i stvarno se doplacuje toliko. Do tada, moras da ih preklapas na dugme.

 

Automobilska industrija se polako krece ka svom idealu gde svi kupimo volan za samo 9.99 i onda vidimo sta nam od dodatne opreme treba uz to.

Link to comment

ili ce u medjuvremenu neki od nezavisnih majstora da razbije opciju gde to sam radi preko kompa, za 10e. kao sto sam ja kupio astru bez bord kompjutera koja je trajala do prve posete elektricaru pa sam ga dobio u fullu uz nesto sto mi je tada glavno radio na kolima

Link to comment

Danas bio na test voznji,dali mi da probam 1.2 čist benzin i 1.4 benzin+LPG i ono bre ne ide nikako,ipak 9 godina sikljucivo dizele vozim pa sam odvikao od tih slabašnih benznaca.Nešto imam utisak da ću teško da se naviknem na osudtsvo momenta kod benzinaca pri malim obrtajima,ono ide kako tako tek kad ga zavrtiš preko 4000 obrtaja,od tad je  :frust: kretanje i među ubrzanja su ravna katastrofi,ajde ovaj 1.2 je kilav pa je kilav,al 1.4 ipak ima 90 konja al opet izuzetno traljavo.Moraću da pozajmim od komšije i da vozim par dana njegov,pa da se odviknem od 2.0 tdi pa tek onda da probam do tad nema šanse pa sve džabe da mi je daju.

Link to comment

mozes da jedno 2 godine vozis samo bajs i da ne sedas u tdi, ja kad su mi dali fiestu sa 1.4 motorom od 90 konja sam bio na uzasnim mukama do pirota i nazad. nema zivota posle dobrog turbo dizela sem da ti daju neki audijev biturbo sa 300 benzinskih konja

Link to comment

Izgelda da je tako kad sam uzeo od komšije doduše provozao ga oko zgrade nije delovalo toliko strašno,danas kad seo sam u test vozilo rekoh daj da malo potegnem i debelo se razočaram,ali ono baš se razočaram.Navika je čudo,a dizel varijanta je 15.000€,Ima start/stop al opet mora 130€ za crvenu boju i ne može zimski paket kao za benzinca od 283€ već mora neki "lokalni zimski paket" od 350€.Sve u svemu sledeći pu očekujem da me gađaju nečime kad me vide, za sad smo udaljeni 2000€ ja spreman da dam 13 hiljada,a ono što ja hoću ne može ispod 15  :lolol: Imam ja i tih 2000€ ali mi nekako žao da ih dam  :ss1:

Link to comment

@bambula

a da odustaneš od nečeg što ti nije bašbaš potrebno i da njima onda kažeš "gospodo u ovom novčaniku ima 13750€ ni cent više" pljuneš na dlan i pružiš ruku.

:s_w:

 

ne moraš baš da pljuneš

Link to comment

Ma ganjamo se,nisu ni oni crveno slovo,nek uvrste u "pokol" nešto više od priveska i patosnica  :lolol: Nema im logike u tim opremamam ni malo,a oduvek je moglo da se kombinuje uz doplatu sad kao glume neke gazde.

Link to comment

Ma izgleda su megatrend menadžeri,kao da sam ja došao kod njih jer moram kao tako ti je i ajde vidimo se  :lolol: kao da oni meni treba da ostave 15000,a ne ja njima,nekome je možda to sića ja ako već ostavljam toliko za auto ima da cepidlačim do :s_w: sudnjeg dana 

Link to comment

kad prelaziš na priusa?

 

 

 

uopšte ima li iko ovde iskustva sa tim?

Vozio sam ja par puta po Kalifoniji kao rental i nakon sto izgustiras onaj display gdje pokazuje punjenje baterije, vrlo prosjecan auto koji nije preterano udoban i sa plastikom koja zveci na sve strane. Ovo uz ogradu da je to bilo prije 5-6 godine, odonda je to vjerovatno poboljsano.
 
Ali za mene je Golf 1.9/2.0 TDI/FSI  Formula 1 u poredjenju sa Priusom.

 

U Avgustu tu negde oko 1200,od toga je 750 bilo samo stan-vikendica-stan jedno 15-ak puta sto mu u oba pravca dodje 50km i tako sve do oktobra,onda idem na malo dalje terene.Evo konkretno u Oktobru ide tura od dobrih 500km i to vozikanja po Goliji i Tari + par veselja raštkanih po Srbiji,tako da nakupiće se dosta.

 

Utice dosta start/stop na potrošnju.

Gleda Start/Stop, glupo bi bilo doplatiti za taj sistem, jer se ne isplati. Ja ga imam jer je proizvodjac bio primoran da ga ugradi zbog regulative i jedan je od sistema koje u isto vrijeme mrzim i volim. Mrzim ga jer je intruzivan, a ponekad i besmislen. Primjer, parkiram u garazi i auto se ugasi jer "misli" da sam stao na semaforu. Ali volim ga i ne iskljucujem ga je bi svijet bio malkice bolji kad bi svi auti koji stoje na semaforima bili ugaseni.

Link to comment

Čekaj, 15.000 je Meriva dizel 1.6 u dobroj opremi. Kako sad Corsa dizel (1.3 pretpostavljam) isto toliko?

 

Možeš sa njihovom ponudom da odeš u još par salona, kažeš šta su ti ponudili tražiš bolje i ako ti daju, vratiš se u ovaj prvi salon i pokažeš šta su ti ponudili u drugom i opet tražiš bolje. U svakom slučaju, ne daj 15000 za korsu.

Link to comment

Meriva je 15.000€ u osnovnoj opremi za 1.4 benzinac,nema sa fabričkim plinom,a dizel 1.6 je 17.300,mnogo i to u osnovnoj opremi.

 

Inače trenutno sam najbliži da uzmem ovaj 1.4 LPG prežaliću start/stop jer drugi diler kaže da je lpg već eco i mali potrošač pa otuda i nema start/stop u njemu,za njega je ponuda 13.957€- koliko procene staru odokativno rekli kao 1500€ mada verovatno to na kraju ispadne manje,ja računam da ako je procenjuju kao ovi iz osiguranja da će jedva da bude 1000€.

Link to comment

Akcijska cena je bila 14.500 za dizel, malo se iscenjkaš i dodaš 1000 evra opreme i to ti bude 15.000. Ne mogu sad da nađem, možda su uspeli da rasprodaju, pošto stiže nova Meriva.

 

Evo, npr Astra dizel:

http://www.opelkomnenovic.rs/opel_ponude/opel-astra-dizel/d50b5056-68f5-4d9a-8999-280281f73887/

Meriva 1.4

http://opel.autopromet.rs/opel_ponude/opel-meriva-drive/e95608a8-7006-4d59-bb6c-7306727ecdb2/

 

To je samo Opel, da sad ne idemo u druge modele. Mislim, ja vozim korsu (kupio isto tako novu), nisam nešto nezadovoljan, ali da daš više od 11.000 (ili 13.000 za dizel) za nju, nema šanse. A pored ove dve ponude i za dizela i za benzinca, nema razloga da uopšte razmatraš korsu.

 

Obavezno traži i popust za keš (ali tek na kraju kad se sve ostalo dogovorite). Ako neće da ti daju, uzmi beskamatni kredit, a pare koje si hteo da daš stavi na štednju ili uloži (odlučno im to saopšti da ne misle da je prazna pretnja, nego budi uporan da ćeš da uzmeš beskamatni kredit). Na cenu svakog automobila su dodali kamatu koju oni plaćaju banci, a ova daje "beskamatni" kredit.

 

Edit: raspitaj se malo i kod majstora kako ide održavanje LPG korsi, meni je par majstora reklo da korse sa plinom dolaze mnogo češće nego benzinci.

Edited by IvanIvan
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...