Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

krš plastika unitra. loše sedenje, nepregledan, generički dizajin. mislim da može neprijatno da iznenadi potrošnjom kad se stisne gas.

podseća me na one plastične "bob" sanke koje su se onomad prodavale.

 

pričam o i30 prošlom i novom modelu, prešao u njima 10ak k km, uglavnom starom, ovaj novi se tek rabi

Link to comment

krš plastika unitra. loše sedenje, nepregledan, generički dizajin. mislim da može neprijatno da iznenadi potrošnjom kad se stisne gas.

podseća me na one plastične "bob" sanke koje su se onomad prodavale.

 

pričam o i30 prošlom i novom modelu, prešao u njima 10ak k km, uglavnom starom, ovaj novi se tek rabi

ne znam, ja sam sedeo u i40 iznenadjujuce pregledan, nisam nesto puno vozio, tako da o sedistima i nemam misljenje, ali za plastiku si verovatno u pravu. i30 ovde ima cenu oko 11.000 i dosta se vozi, a ovaj novi tucson na svakom cosku, ko da je zadzabe, zajebali su i kaskaija. 

Link to comment

Pa i Korsa mu je uzorak od jedne osobe. :P

Al Corsu sam imao prilike da probam,dok I30 nisam tako da dovoljo i to jedno misljenje+proba.Najbitnija mi je ekonomičnost,a ova Corsa sa fabričkim plinom troši smešno,a uz to plin jeftin tako da je pun pogodak,a i stara Corsa nas služila 8 godina bez većih kvarova,ali vreme joj ej za penziju tako da ne verujem da će nova da kaska za starom,nije se valjda Opel toliko iskvario  :fantom:

 

Al pošto je imperativ ekonomičnost,onda mora da ima start/stop al onda mora čist benzin da se uzme a to nikad neće da bude konomično kao plin.

Link to comment

U Avgustu tu negde oko 1200,od toga je 750 bilo samo stan-vikendica-stan jedno 15-ak puta sto mu u oba pravca dodje 50km i tako sve do oktobra,onda idem na malo dalje terene.Evo konkretno u Oktobru ide tura od dobrih 500km i to vozikanja po Goliji i Tari + par veselja raštkanih po Srbiji,tako da nakupiće se dosta.

 

Utice dosta start/stop na potrošnju.

Link to comment

pa ne znam sta ti znaci dosta, al inzenjeri kazu od 3 do 10 posto, zavisi koliko cesto stajes i kreces, i da li rabis klimu. na kraju, imas o tome kolko oces na netu.

i dalje je ugradjeni plin zilijardu puta isplativiji.

Link to comment

U Avgustu tu negde oko 1200,od toga je 750 bilo samo stan-vikendica-stan jedno 15-ak puta sto mu u oba pravca dodje 50km i tako sve do oktobra,onda idem na malo dalje terene.Evo konkretno u Oktobru ide tura od dobrih 500km i to vozikanja po Goliji i Tari + par veselja raštkanih po Srbiji,tako da nakupiće se dosta.

 

Utice dosta start/stop na potrošnju.

 

Lično mislim da je to nedovoljno da bi uopšte razmišljao o tome kao bitnoj stavci. Ako računaš da te 15.000 kilometara košta nekih 1200-1500 evra godišnje u benzinu (da čak ne računamo gas uopšte), neko rešenje koje štedi 10% (što nije malo) je i dalje ušteda od svega 150 evra. Ako zbog start/stop kupiš auto koji je hiljadu ili dve evra skuplji, koliko godina ga treba voziti da se isplati ušteda? :)

Link to comment

plus sto neke druge stvari krace traju kod auta koji rabi start stop.

 

mislim, ja sam prvi od onih gejeva koji iskljucuju motor na semaforu da bi manje gadili okolicu, al i tu onda plin rula.

Link to comment

plus sto neke druge stvari krace traju kod auta koji rabi start stop.

 

mislim, ja sam prvi od onih gejeva koji iskljucuju motor na semaforu da bi manje gadili okolicu, al i tu onda plin rula.

kad prelaziš na priusa?

 

 

 

uopšte ima li iko ovde iskustva sa tim?

Link to comment

jel istina (de je onaj Prokleto djubre?) da ne moze da se iskljuci start & stop na Mazdi?

 

Presao sam vec 7.5 soma kilometara a nisam provalio kako se automatski sklapaju retrovizori. Ne mogu jos onu knjigu da ucim, jebem je onako obimnu.

Link to comment

Lično mislim da je to nedovoljno da bi uopšte razmišljao o tome kao bitnoj stavci. Ako računaš da te 15.000 kilometara košta nekih 1200-1500 evra godišnje u benzinu (da čak ne računamo gas uopšte), neko rešenje koje štedi 10% (što nije malo) je i dalje ušteda od svega 150 evra. Ako zbog start/stop kupiš auto koji je hiljadu ili dve evra skuplji, koliko godina ga treba voziti da se isplati ušteda? :)

1200 je u Avgustu,ali leto nijemerodvano pošto tad jedino stan-vikendica i ako iskrsne neki dalji put,ovako jesen,zima i proleće idem po raznim krajevima tako da se nakupi tu negde nekih 20-ak hiljada,Računaj da A3 troši prosečno 7l na otvorenom,dok u gradu zna i na 10 da ode,ušteda je ogromna na th 20 000km godišnje.

 

Start stop/sistem efikasnije koristi cut off,nego li motori bez njega.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...