Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

kakav su pravili gelato?

 

Dobar, a jeftin. Mislim da Đomla i Škoda rekoše da je kugla 10 dinala trenutno... Pa su preračunavali Daškovljevu platu u 16.000 kugli sladoleda mesečno, i kako bi onom slastičaru otpala ruka ako bi to odjednom pretovarao. Šaljenje i omladina...

Link to comment

svratio iz dokolice na nekoliko placeva danas, vozikajuci se po novom beogradu.

sokiran sam kakve se budalastine prodaju za koje pare. na balkan autu na starom sajmistu stoje tri sitroena DS5 u rangu od 14 do 16k, stari izmedju 3 i 5 godine sa kilometrazama od 100 do 150k i ludjackim motorima od po 125kW. gledam i neveruem, ko ce da kupi polovnog sitroena za te pare. pored jednog parkirana meckica B180 stara 4 godine sa nesto slabijim dizelom od 88kW, 13.7k, vristi da je uzmes pored francuza.

najbolja kupovina od novijih auta su astre J i novi megani karavan, to je sve regulare oko 7k ili manje, bio jedan simpa megan za 6800 sa 1.5dCi motorom.

na drugom placu (fox motors ili tako nekako) najvise me dojmila dacia duster 3-4 godine stara, 140k km, za 7700e, 1.5dCi motor, nazalost pogon samo napred, ali deluje bas fini komad, ko nije gadljiv na brend a treba mu poluterenac. tu je bio i jedan stariji model qashqai sa slicnom istorijom za 11.200e a najludji je bio neki VW ocito radjen za americko trziste, onaj kamionet sa nadrkanim biturbo 2.0 dizel motorom, 35k evra. onako sabanski do jaja, na krovu 4 velika fara verovatno kad treba lasom da udjes medju stoku na farmi, ali do jaja.

za glog, ima mazda 3 simpa za 4400 cini mi se, 1.6 dizel motor, tu negde 10-tak godina stara metalik tirkiz plava.

Link to comment

svratio iz dokolice na nekoliko placeva danas, vozikajuci se po novom beogradu.

sokiran sam kakve se budalastine prodaju za koje pare. na balkan autu na starom sajmistu stoje tri sitroena DS5 u rangu od 14 do 16k, stari izmedju 3 i 5 godine sa kilometrazama od 100 do 150k i ludjackim motorima od po 125kW. gledam i neveruem, ko ce da kupi polovnog sitroena za te pare. pored jednog parkirana meckica B180 stara 4 godine sa nesto slabijim dizelom od 88kW, 13.7k, vristi da je uzmes pored francuza.

 

Ni ta mečka ne vredi ništa više od pomenutih francuza, za te pare može se uzeti nova Elantra sa 7 godina garancije i još gomila drugih novih automobila, a ne izraubovani polovnjak. :)

Link to comment

Necu da dajem preko 4000 a izgleda da necu ni 4 jer mi je tacno hiljadu zarobljeno u par pozajmica rodbini i prijateljima, i nema sanse da naplatim odmah. Sad sam poceo da gledam kola od 2000, samo da imaju klimu i da je malo jaci motor od moje bivse Astre, ko me jebe kad pozajmljujem.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment

 a najludji je bio neki VW ocito radjen za americko trziste, onaj kamionet sa nadrkanim biturbo 2.0 dizel motorom, 35k evra. onako sabanski do jaja, na krovu 4 velika fara verovatno kad treba lasom da udjes medju stoku na farmi, ali do jaja.

 

off topic, ali u Americi (barem Sjevernoj) VW ne prodaje kamionete, a ni bi-turbo dizele. Doduse, sad nikakve dizele :-), ali ni kad su prodavali nije bilo bi-turbo dizel motora.

Link to comment

I ja se bacam u pretragu na netu prvo, iako je Sabacisko poznat kao centar "auto-mafije" u Srbalja. Imali smo neku prijateljsku ponudu za puntica, ali em je troje vrata em je, majko mila, boja mat crna :puke:

Link to comment

off topic, ali u Americi (barem Sjevernoj) VW ne prodaje kamionete, a ni bi-turbo dizele. Doduse, sad nikakve dizele :-), ali ni kad su prodavali nije bilo bi-turbo dizel motora.

 

sad sam proverio to se zove amarok i ima ih desetak na PA, u rangu oko 20k. zasto je ovaj cenjen 35k, pojma nemam. vidim da ih svi registruju na firme pa mora da se dodaje PDV na cenu plus kao teretnjake pa je jeftinija registracija. ali taj biturbo deluje mamojebno.

Link to comment

Ni ta mečka ne vredi ništa više od pomenutih francuza, za te pare može se uzeti nova Elantra sa 7 godina garancije i još gomila drugih novih automobila, a ne izraubovani polovnjak. :)

 

to sigurno, mada mislim da je B180 istog godista i iste kilometraze i nesto manje snage x puta bolja kupovina od DS5...

Link to comment

Ni ta mečka ne vredi ništa više od pomenutih francuza, za te pare može se uzeti nova Elantra sa 7 godina garancije i još gomila drugih novih automobila, a ne izraubovani polovnjak. :)

problem™ je što će ta elantra za dve godine vredeti manje nego mečka, a za pet da ne pričamo

naravno i dalje važi ona fordova da je najbolji novo auto. no i ove aspekte amortizacije treba uzeti u obzir

Link to comment

to sigurno, mada mislim da je B180 istog godista i iste kilometraze i nesto manje snage x puta bolja kupovina od DS5...

 taj ds5 sa 125kw kosta preko 40k nov, tako da 30-35% od vrednosti za 3-5 godina star auto nije uopse los dil, koga interesuje takav avto

Link to comment

problem™ je što će ta elantra za dve godine vredeti manje nego mečka, a za pet da ne pričamo

naravno i dalje važi ona fordova da je najbolji novo auto. no i ove aspekte amortizacije treba uzeti u obzir

 

Onda treba uzeti u obzir i koliko ćeš para za tih pet godina stući u mečku koja je prešla minimum 150-200k i tek joj predstoje veći kvarovi i servisi? Plus što Elrantra i slični imaju gomilu opreme o kojoj prosečan vozač mečke može samo da sanja. :) Nova Suzuki Vitara je takođe dostupna za nekih 13,5-14k i sl.

Link to comment

vitara je dobra, video jučer novu. svidža mi se.

cene kod tih novih su dosta varijabilne, to što nude na akciji uglavnom sadrži volan & točkove sve ostalo ide iz doplatu.

 

ako je mečka dobra(ne izlupana do pomeranja geometrije) svi ti troškovi su zanemarljivi. trust me

Link to comment

 taj ds5 sa 125kw kosta preko 40k nov, tako da 30-35% od vrednosti za 3-5 godina star auto nije uopse los dil, koga interesuje takav avto

izgleda da ipak ne kosta preko 40k, nesto sam prespojio... -_-

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...