Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Ko je čitao vatsap topik, mogao je pročitati da je period oplakivanja bivšeg auta u toku. :( Najiskrenije, smorio sam se žestoko, voleo sam taj auto, fenomenalno me služio, za dobre pare sam ga kupio još tada (sada ga prodao za 150e manje, posle 4 i po godine), i samo sam sipao i terao osim redovnih ulaganja u servise i potrošne materijale i delove. 

Kreće potraga za civicom osme generacije tzv svemircem, pratim polovne automobile mesecima, al ako znate nekoga iz okoline ko prodaje takav auto, a da nije negde oglašen, neka bude slobodan da javi. 

Napisao sam bio duži post pre par strana o kupovini, da se ne ponavljam, neke mogućnosti su bile focus, auris, c4 picasso /to mi je najbliža alternativa/, čak sam razmišljao i o bmw1. Ali nekako mi se čini da ću samo sa civicom biti istinski srećan, obožavam taj auto od kada znam za njega pa će svakako biti prioritet u kupovini.

 

 

Link to comment
  • 2 months later...

Prodao Astru danas, u ponedeljak i zvanicno kad se potpise ugovor, i sad frka panika - sta uzeti do recimo 4 hiljade a da zadovoljava jedno 13 miliona uslova... mala prednost benzincu u odnosu na dizela zbog ne znam zasto, pozeljno da je staro 10ak ili manje godina a svakako ne matorije od 2005. godista, da je isto neka niza srednja klasa kao Astra G, prednost hecbeku u odnosu na limuzinu osim kod nekih modela mozda... da ima zenske i sve... :D

 

Ja licno bih najpre uzeo neku Astru H od 10ak godina ali mislim da je ovo sve po domacim oglasima vraceno na standardnih 120-180 hiljada kilometara a da je preslo bar duplo vise, dok dobar Svajcarac sa malo km (koji ujak moze da mi uveze bez ugradjivanja) kosta dosta.

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8752168/opel-astra-h-16-16v-twinsport  Evo ova mi bas lepo izgleda, ako izuzmemo losa sedista i napred i nazad, ali nema sanse da je presla 117 hiljada, pre ce biti 317 a to je bas macka u dzaku

 

Danas sam naleteo na ovo: http://www.autoscout24.ch/de/d/mazda-3-limousine-2009-occasion?allmakes=1&body=44%2c5&cond=49&fuel=14&hpfrom=100&hpto=130&index=57&loc=winterthur&page=3&priceto=3000&rad=200&st=2&vehid=4230802&vehtyp=10&yearfrom=2005&yearto=2009&returnurl=%2fde%2fautos%2falle-marken%3fallmakes%3d1%26body%3d44%2c5%26cond%3d49%26fuel%3d14%26hpfrom%3d100%26hpto%3d130%26loc%3dwinterthur%26page%3d3%26priceto%3d3000%26rad%3d200%26st%3d2%26vehtyp%3d10%26yearfrom%3d2005%26yearto%3d2009%26r%3d5

 

Ako je ova izgrebana desna strana jedini problem, kupujem odma', ali nema sanse da samo zbog toga kosta 1800e tamo, nije niko toliko lud. Ovamo taj auto kosta 7+ hiljada po oglasima. Ujak ide sutra da proveri, to mu je na 15 minuta voznje pa cemo videti u cemu je fazon. Osim Astre i Mazde 3, jos mi samo Fokus pada na pamet a da je u tom rangu do 4 hiljade, i to jako nategnuto.

Link to comment

Danas sam naleteo na ovo: http://www.autoscout24.ch/de/d/mazda-3-limousine-2009-occasion?allmakes=1&body=44%2c5&cond=49&fuel=14&hpfrom=100&hpto=130&index=57&loc=winterthur&page=3&priceto=3000&rad=200&st=2&vehid=4230802&vehtyp=10&yearfrom=2005&yearto=2009&returnurl=%2fde%2fautos%2falle-marken%3fallmakes%3d1%26body%3d44%2c5%26cond%3d49%26fuel%3d14%26hpfrom%3d100%26hpto%3d130%26loc%3dwinterthur%26page%3d3%26priceto%3d3000%26rad%3d200%26st%3d2%26vehtyp%3d10%26yearfrom%3d2005%26yearto%3d2009%26r%3d5

 

Ako je ova izgrebana desna strana jedini problem, kupujem odma', ali nema sanse da samo zbog toga kosta 1800e tamo, nije niko toliko lud. Ovamo taj auto kosta 7+ hiljada po oglasima. Ujak ide sutra da proveri, to mu je na 15 minuta voznje pa cemo videti u cemu je fazon. Osim Astre i Mazde 3, jos mi samo Fokus pada na pamet a da je u tom rangu do 4 hiljade, i to jako nategnuto.

 

:lol: koji eufemizam 

 

nemam pojma, ne bi te baš jeftino izašlo da središ sve ovo, mada možda može sve da ti se uklopi u budžet, koliko bi bila carina za ovaj?

Link to comment

Htedoh napisati udarena ali reklo bi se da je u voznom stanju pa sam promenio :D Za Astru H 1.6 koja je 2005. godiste su mi racunali 750-800 carinu i sve ostalo do registracije, znaci ~1000e ukupno, a ovde sam onako bezveze lupio 1500 jer je 4 godine mladji auto, motor manje vise isti po snazi i svemu. Po nekoj prostoj racunici, 1800 da se kupi auto, 1500 da se ocarini i registruje, i ostaje 700 da se sredi ta desna strana :D

 

Naravno, posto su male sanse da je taj sto prodaje totalni bolid, cenim da auto ima neku manu koju nije napisao u oglasu, tipa da mu treba generalka...

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8581765/opel-astra-h-19-cdti  Mogu lepo i duzmem ovako nesto, bez da cimam ujaka, ali pouzdanije mi je nekako da se uveze iz Svajcarske kad se vec moze.

Link to comment

Nekako deluje da je i stub povukao na ovoj mazdi,da nije onda bi slikao sa otvorenim vratima  :) Ovako krilo novo ili da peglaš tj da nađeš nekog ludog majstora koji će da pegla ovo 100€ minimum.Onda nova vrata komda dva tu negde oko 200€ minimum još ako uspeš da ih nađeš kod nas,pa još ako nemaš sreće da nađeš u boji farbanje te izlazi minimum 140€ za vrata zadnji rub+sajtna novo ili opet ludi majstor koji će da pegla,dakle računaj još 150€ minimum da se to sredi+farbanje nekih 50€.E ako je stub povukao onda još 100€ da se našminka,a dobram majstor uzima znatno više da to sredi i da se vrata zatvaraju kako Bog zapoveda.Tako da 700€ sa drugarskim cenama,samo na delove ima da ode 500€ ako uspeš da nađeš kod nas polovno,a novo da naručuješ  :frust: Da se ovo sredi da izgleda kao fabrički bez 1000€ nema govora.

 

Za astru carina bez EUR1 papira?

Edited by Bambula
Link to comment

Za Astru sam pitao dvojicu koji imaju neke spedicije i koji su mi dolazili u kladionicu dok sam radio tamo, kazu cena do registracije sa svim papirima, kod jednog 750 a kod drugog 800. A ovo i da bude 1000e za sredjivanje, uzecu lagano. Evo najjeftinija takva na domacim sajtovima:

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7858047/mazda-3

 

Ostale su 7900 ili jace. Neka ovo izadje i 4500 sa sredjivanjem, pa i 5000, opet se isplati uzeti. S tim sto ona ipak necu tj. necemo, to nam je ipak previse.

Link to comment

Kod nas se ovo isplati da se našminka za prodaju,dal se isplati da uzimaš za sebe zavisi dal je povukao stub,jer ako jeste to je vrlo teško srediti da bude kao što je bilo tj treba ti dobar limar,a dobar limar nije jeftin.

 

Kod njih tamo se ovo ne isplati sređivati,jer košta kao pola auta,poznanik radi kod njih kao limar,bezobrazno skuplo naplaćuju rad i sve ide po satnici nema kao kod nas djuture pogađanja,nego moj radni sat je toliko pa izvoli ako ti se isplati.Tako da nije čovek ništa prećutao nego jeftinije mu ovo da proda i kupi novo.

Link to comment

 

 

Ja licno bih najpre uzeo neku Astru H od 10ak godina ali mislim da je ovo sve po domacim oglasima vraceno na standardnih 120-180 hiljada kilometara a da je preslo bar duplo vise, dok dobar Svajcarac sa malo km (koji ujak moze da mi uveze bez ugradjivanja) kosta dosta.

 

 

 

 

Tu dileme ne bi smelo da bude, ujak dovozi i tačka.

Link to comment

Pa i nema neke dileme, ovde bih uzeo samo eventalno neku Astru G 1.6 sa klimom koja je skuplja par stotina evra od moje, da se tera godinu dana dok ne skupimo para za bolje, pod uslovom da ne nadjemo sad nista preko ujaka. Opela bih uzeo opet jer se ovaj dobro pokazao a to je neki realan domet za sirotinju, jbg.

 

Sto se tice popravljanja kola tamo, meni je brat rekao da kod njih otprilike nema da se nesto zamaze, zafarba malo, da se popravi neki mali sjebani deo na velikom delu... nego kad nesto sjebes, menjas to kompletno za novo, platis muski i to je to. Kaze da nema mehanicara i raznih servisa kao kod nas, na svakom koraku.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment

Pa koliko sam ja razumeo, tamo i kurta i murta imaju neki kasko ali ne znam kako se regulise kad svojom krivicom napravis sranje. Brat sa bembarom ovamo kod nas malo naseo negde gde su radovi na putu, napukla mu neka plastika dole, nista bitno... ali je probao ovde da resi na brzaka jer kaze da tamo mora to kompletno da se menja. Posto nije imao puno vremena a taj neki kod kojeg sam ga odveo je spavao tj nije otvorio radionicu u pola 10 ujutru, otisao je nazad za Svajcarskui i verovatno platio par stotina evra, nisam ga ni pitao kako je reseno...

Link to comment

Ako naplate štetu iz osiguranja, diže ti se tarifa od nove godine. I ako je do par stotine evra, ispada da je jeftinije finansirati to iz svog džepa. Full kasko nemaju svi, jer je skup, većina tera tzv. teil kasko.

 

Evo primera, moja gospođa prilikom isparkiravanja ogrebla branik neke astre. Nikakvo oštećenje "lima", bukvalno samo farba. Tip otišao na procenu štete, ovi mu dali račun na 700 evara. Moje osiguranje isplatilo, pošto nisam imao 700 evara u džepu, ali mi je zato pomerilo tarifu tako masno, da će mi trebati pet godina bez ikakvog "incidenta" da se vratim na ovu tarifu.

 

Osiguranja bre najveće lopine, gori su i od banaka.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...