Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Ukratko, avto će za koji dan u oglase, i evo koja su mi razmišljanja kriterijumi i šta mi je zapalo u oči. Zanimaju me pre svega iskustva a za tim i mišljenja o konkretnim modelima:

 

Ono što bih voleo:

 

Benzin

Hatch

Moderan i bogat enterijer

Udobnost u vožnji, komoditet, preglednost i sl.

Prioritet Japanci. 

Godište od 2007 pa na gore, možda i 6 u zavisnosti od modela.

Kilometraža oko 100k ali poslednja dva kriterijuma su više poželjni nego moranje, svestan sam da komad može da bude stariji ali kvalitetniji.

 

Cena do nekih 6k. Tj oko 6, pružio bi se još malo usled sjajne ponude.

 

Favoriti po prioritetima:

 

1. Civic 8. generacije, tzv svemirac. Pouzdanost, lep i spolja a pogotovu iznutra, definicija enterijera kakav volim.

2. Auris /koliko vidim, gomila dizela/. 

3. Focus. Kažu da su fordovi pouzdani i podcenjeni kod nas.. Ali bi za 6k zabo sigurno baš dobar komad jer su jeftininiji osetno uglavnom.

4. Bravo. 

 

I ono što mi je upalo u oči u poslednje vreme i na neki čudan način me jako mami:

 

5. Citroen C4 picassa. Pošto puno idem u prirodu, idealan je za akcije tog tipa, a opet, možda je previše velik i komotan za samca. Opet, kada sam ga video uživo uopšte nije prevelik, naprotiv. Enterijer mi je jako zanimljiv, neobičan. Ima ga u onoj prelepoj svetlo plavoj boji, još ako je u kombinaciji sa onim bež enterijerom, izgleda perverzno. 

 

A da, na drugom forumu su mi skrenuli pažnju na nešto što mi nije padalo na pamet iako sam bmw fan od kada znam za sebe.

 

6. BMW 1. Kontao sam da za te pare nema ništa iole mlađe, oni su oko 2005, ali su na oko brualno dobri, i enterijer je super. Jedino ostaje pitanje održavanja. U slučaju neke baš baš dobre ponude, dobro bih razmislio.

 

Po svemu sudeći juriću civica, osim ako ne iskoči neka baš baš dobra ponuda ostalog, ali najbolje ću znati kada sednem u bilo koji od tih automobila. Ono što može da me predomisli je da npr picasa mogu da uzmem za 1000e manje koji su /navodno/ u dosta dobrom stanju. Opet, i kod njega uglavnom dizeli, ne znam ni da li sam video neki benzin... Nisam ekspert za mehaniku, ali koliko znam dizeli su maalko lenji i kompleksniji čitaj skuplji za održavanje i sl. 

Eto, šibnite po neko mišljenje i savet, slobodno. Dok ne prodam ovaj ne mogu da idem i da overavam kola direktno, ali mogu da razmatra opcije do tada.

 

Blagodarim.

Link to comment

Vozim civica 2002. Troje vrata.

 

Civica da, teško. Ovo ostalo i može, ali uglavnom teško...

 

Btw, odlepljujem na ovu varijantu enterijera. :)

 

0e71f9e9fca0-800x600.jpg

Edited by Mil@n
Link to comment

U firmi imamo dva fokusa 1,6 benzin 100HP...2008g. 

Oba do 200K vozili manageri...a ostalih 150-200K ...i kurta i murta (10 osoba).

Nikad ozbiljna intervencijija na motoru ili duhova na elektronici. 

U fordovom servisu pre par nedelja, gledam listu specifikacije servisa...dolivanje servo ulja,

zamenjeni stabilizatori, filter vazduha...i slična bižuterija.

Izdržljivo magare sa dovoljno prostora, pregledan i zabavan u vožnji, veoma upravljiv i lepuškast spolja i iznutra.

Zamerka 100 konja zna da bude bučno na višim obrtajima dok se ne zagreje.

 

...uzgred komentar za pikasu:

 

displej za klimu u uglovima je klasična citrojenska fora :misko:

Edited by Musky
Link to comment

I trosi dosta, ali mu je trap izuzetno izdrzljiv. Gepek je solidan... gledao sam jednog, zamalo da ga uzmem, ali na srecu nisam, imao je par problemcica koje sam hteo da izbegnem.

Link to comment

u potrošnju se ne razumem - službeno auto  :unsure:

ali trap je neuništiv...nikad treso, vuko u stranu, lupao...

a napominjem, veoma upravljiv i zabavan za vožnju.

Link to comment

sta znaci "trosi dosta"?

kolko znam, ne vazi fokus za nekog preteranog trosadziju. pogotovo ne u svojoj klasi.

a sto se vozivosti tice, manjevise za sve iz klase je tata, sem mozda za golfaru, koje je ipak malo skuplje auto. astre i kojekakvi francuzi ne mogu da pariraju.

Link to comment

sta znaci "trosi dosta"?

kolko znam, ne vazi fokus za nekog preteranog trosadziju. pogotovo ne u svojoj klasi.

a sto se vozivosti tice, manjevise za sve iz klase je tata, sem mozda za golfaru, koje je ipak malo skuplje auto. astre i kojekakvi francuzi ne mogu da pariraju.

 

Kad voziš keca koji sa 1100 kubika i 55 konja troši 11 litara, sve drugo troši k'o upaljač. :P

Link to comment

U firmi imamo dva fokusa 1,6 benzin 100HP...2008g. 

Oba do 200K vozili manageri...a ostalih 150-200K ...i kurta i murta (10 osoba).

Nikad ozbiljna intervencijija na motoru ili duhova na elektronici. 

U fordovom servisu pre par nedelja, gledam listu specifikacije servisa...dolivanje servo ulja,

zamenjeni stabilizatori, filter vazduha...i slična bižuterija.

Izdržljivo magare sa dovoljno prostora, pregledan i zabavan u vožnji, veoma upravljiv i lepuškast spolja i iznutra.

Zamerka 100 konja zna da bude bučno na višim obrtajima dok se ne zagreje.

 

sve isto vazi i za bilo koji slican underpowered benzinac te klase sve jedno da li ga pravi opel, WV, skoda, tojota....nije taj ford ni po cemu izuzetak iz te sigurica kategorije vozila koja je i napravljena da bude frugal i totalno dosadna, sluzbeno vozilo po definiciji

Link to comment

Komsija sa sprata ima Fokusa trojku ali dizela 1.6, neku pojacanu sport verziju sa skoro 150 konja, full oprema i sve. Ja jednom seo unutra, jako je komforan auto cak i za nas krakate, a kaze da je prilicno skup za odrzavanje ali pouzdan. Kupio ga novog, presao 350 000 za 6 godina, sad prodaje i uzima novu Oktaviju. Osim sto su mu neke babe naslonile nesto na haubu i ogrebale istu, auto ko nov. Meni je bas dobar i lep taj Fokus a ljudi uglavnom nesto kenjaju za Fordove generalno, ne znam zasto.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment

Vec sam pominjao,ali 'ajde opet...

Imao sam Focus 1.6 diesel, odlican je auto, prosao sam njime pola Evrope, jedina slaba tacka mu je turbina...

Nikako da se gasi motor cim se zaustavi, pogotovo ne posle duzih voznji... Kada se startuje, prvo minut rada na leru...

Link to comment

@ Zli

 

Ne znam na koji model misliš, focus 2007, 2008 ima lep prednji deo ali zadnji sa onim svetlima pod onolikim uglom jednostavno je nekako glupo i nedopadljivo. Uopšte, mislim da taj nedostatak dizajna spoljašnjosti utiče da ford nije toliko popularan, barem ovde kod nas.

O pouzdanosti kvalitetu i sl sam uveč slušao dobre priče uglavnom.

Edited by Mil@n
Link to comment

Terao isto Forda (C-Maxa doduše, mada ponaša se na putu kao hatchback, a ne kao minivan), ali benzinca 2.0 sa 145KS. Taj dvolitarski duratec sa lancem umesto remena je Mazdin motor i jeste raga. Prešao sa njime Evropu uzduž i popreko - nikakvih posebnih problema sa njime ni mehaničke ni elektro prirode. Ovaj konkretan motor ume da bude žedniji u gradu, ali niko kome je štednja imperativ ne uzima za grad toliki benzinac. Ljudi se žale da je malo tvrđe postavljen i kapiram da to po Srbiji ima efekta, mada po ovdašnjim putevima i autoputevima nisam nešto preterano osetio, uz napomenu da montirane bile šesnaestice umesto niskoprofilnih sedamnaestica. Sasvim mi bio udoban i na putovanjima gde sam i po 17 sati provodio za volanom u komadu. Ostalo bih mogao da svrstam ili u subjektivne ocene ili u stvar ukusa. Tipa, u odnosu na prethodne japance, ovde mi ozvučenje bilo nekako bolje i klima nekako efektnija, brža da ohladi ili ugreje. Ima sad tu i stvari koje subjektivno žuljaju tipičnog srpskog vlasnika kola, koji bi da uzme nešto iz srednje klase za nekoliko hiljada evra, ali da se zatvaranje vrata čuje kao da je kupio Maserati Kvatroporte ili Panameru.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...